Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 06:07:15
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Akyy model mesa boogie ???  (Prečítané 7288 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Andy1987
nováčik
*
Príspevkov: 5


« kedy: 12. November , 2016, 09:39:10 »

Zdravim viete mi poradit aky model mesa boogie kupit , ktorý ma mozno co najblizsie k mettalica zvuku a pripadne z co najvecsou moznostou nastavenia , pripadne ci s eq alebo aj bez...vdaka
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #1 kedy: 12. November , 2016, 10:43:16 »

Ahoj, to ti rad poradim, kedze ich zbieram a presne lovim ten zvuk, ktory aj ty :)
Dost zalezi, ze z akeho ich obdobia zvuk hladas, ak z cias Master of puppets, ci Justice, tak uplne idealny by bol Mark 2c+, no ten je strasne drahy a je ich tazke zohnat, nedavno Mesa spravila jeho reissue v podobe JP-2, ten som zial nemal moznost odskusat este. Ja som tento zvuk ale ulovil kupou Mesa Mark III red stripe a pri jeho skusani pri kupe mi padla sanka, ked som zacal hrat Mastera...zvukovo velmi velmi blizko az som neveril. Tu si mozes vypocut ako hra, skusal som trafit zvuk Harvester of sorrow:

Ja osobne si myslim, ze na nahravani Justice pouzivali skor Mark 3 ako 2C+, lebo v jednom rozhovore s Flemingom Rassmusenom som cital, ze pri nahravani tam pouzili nove Mesy a v tych casoch bol uz 2c+ nevyrabali, no to je len moja skromna hypoteza :)

Na ceskom hudobnom bazare som nedavno videl predavat Marka 3 black dot s trafom 105, ktory sa pouzival aj v  Marku 2c+, ten by zvukovo mal byt este blizsi Metallice, no neskusal som osobne. Ak by si chcel zvuk z Black albumu, tak ten nahravali na Mark 4, ten sa da zohnat za 1200-1400€.
Load a Reload myslim, ze pouzivali aj Dual Recifier pri nahravani.

Este mozem ako kompromis tychto vsetkych ampov odporucit Mark V, v nom mas mod 2c+ a aj Mark 4, ktore nie su samozrejme uplne ako povodne aparaty, no su celkom blizko a aj clean kanal, konkretne tweed mod, dokaze celkom slusne trafit cisty zvuk z One, ci Welcome home.

A co sa tyka toho eq, tak ten urcite treba k Metallica soundu, ci uz ho ma amp zabudovany, alebo sa da dokupit externy, napr. aj od Mesy. Marky 4 a 5 ho maju vsetky uz a Mark 3, ci 2c+ sa vyrabali verzie s a aj bez eq. Ak by si sa rozhodol ist cestou dakeho toho starsieho, tak odporucam hladat taky, co ho ma uz zabudovany a ma aj simul class, s tym dosiahnes ten zvuk co najblizsie ako je mozne.
« Posledná zmena: 12. November , 2016, 11:04:17 od Vladis » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 12. November , 2016, 11:05:05 »

dnes hraju na randall, diezel VH4 a kto vie co este..

zakladna otazka je aky mas rozpocet.. podla mna sa ten typ zvuku da nakrutit na 90% bezne dostupnych aparatoch ked clovek do toho hra s emgckami...

napriklad bratislavsky metallica tribute tak tam chalani hraju na peavey 5150 a druhy neviem na com asi daky marshall.. a ono to ku podivu hra jak metallica ked vies hrat aspon trochu na ten styl (pravacka!)

ak mas obmedzeny rozpocet tak to natocis aj na mesa studio preampe a 50/50 koncaku do hociakej V30 bedne
inak haluze ze este aj v 2016 zakladaju ludia temy v style ' how to sound like kirk hammet'  som myslel ze to skoncilo s Y2K
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #3 kedy: 12. November , 2016, 11:31:33 »

mark IV je zabavny zosik a kupis ho za 1000 eur v pohode.  Mark III je kusol lacnejsi.  Inak to ze mark II c+ je nejaky zazrak.  Mam pocit ze tie marky hraju cca rovnalo s drobnymi rozdielmi,  viac robi rozdiel simul class vs 100w koncak. 
Zaznamenané
Andy1987
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #4 kedy: 12. November , 2016, 12:57:51 »

co sa tyka ceny tak okolo cca 1000E, este taka otazocka, osobne sa v tychto veciach skoro vobec nevyznam, ale co sa tyka watov, ako silny by mal asi byt( je to iba na domace hranie a cvicenie) pripadne aky reprobox k tomu.vdaka
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #5 kedy: 12. November , 2016, 13:32:12 »

pri mesa mark velmi na vyber vo wattazi nemas, pri inych zosikoch je to od zapojenia koncaku. Hlasny je do bytu kazdy jeden viac nez treba, moj osobny nazor je ze lepsie normalny dospely zosik a hrat na nom s master dole ako tie 5 watove divne zapojenia. Ja mam v byte toto a uplne v pohode

Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 12. November , 2016, 15:48:30 »

Mesu kupit do bytu. Na!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #7 kedy: 12. November , 2016, 16:04:13 »

Mark V sa da prepnut na 10W a pustit ho vo Variac mode na znizeny vykon, ale aj tak to na bytovu hlasitost nie je na skreslenom kanale.
Na domace hranie mozes pouzit cabclone od mesy a bud hrat do sluchatok z neho, alebo ho zapojit do mixu a hrat si cez mix s backing trackmi
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #8 kedy: 12. November , 2016, 16:18:07 »

V dobe impulzov nema zmysel riesit akykolvek iny speaker simulator. Je to uplne ina galaxia co sa tyka zvuku.
Ak to ma byt na doma, tak s danym rozpoctom sa da kludne zohnat 1. generacia Axe-fx, na ktorej nakrutis vsetko.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 12. November , 2016, 16:23:10 »

marky su na doma uplne v pohode, potichu to hra velmi uspokojivo. nejaky zasadny rozdiel medzi II III a IV co do zvuku nie je. dnes je to hlavne marketing. Mesa Engineering okolo tych II + a II c a neviem co ... robi akesi zvukove myty a pletie ludi. v obdobii ked to robili, tak to robili hlavne kusovo a rucne, konkretne dvojku mierne modifikovali v zmysle, ze cim dlhsie to robili, tym to bolo upratanejsie. foter ma tusim II B a je to vo vnutri riadny bordel, vsetky kable krizom cez seba  Ja som čert..

zvukove rozdiely medzi modelmi a seriami samozrejme su, ale to su aj medzi rovnakymi kusmi toho isteho modelu.

pre chudobnejsich na klasicku metaliku staci aj Caliber alebo Dual Caliber s 6L6-tkami. EQ samozrejme musi byt, bez toho metalika nejde  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 12. November , 2016, 17:02:52 »

tu mas jamesove nastavenia z black albumu..


* jamesChead.jpg (133.72 KB, 800x491 - prehliadnuté 408 krát.)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 12. November , 2016, 17:03:28 »

mk3
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 12. November , 2016, 17:04:11 »

inak uplny suhlas s asdf ze aksefiks zozeniest za tie prachy a doma ti to nebude vrestat.. len monitory nejake dobre treba a si vysuleny.. a ked buduci rok vyrasties z metallicy a prejdes na trivium tak sa nebudes pytat za kolko to predat lebo chces nieco ine.. a ked prejdes o rok z trivium na...
« Posledná zmena: 12. November , 2016, 17:04:59 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #13 kedy: 12. November , 2016, 17:34:41 »

radsej by som kupil mark za liter a o rok ho za ten isty liter aj predal, ako kupovat stary modeler, na ktory vyrobca nevydal update FW uz vyse 5 a pol roka...  Popiskujem si
« Posledná zmena: 12. November , 2016, 17:35:55 od styrioci » Zaznamenané
Andy1987
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #14 kedy: 13. November , 2016, 09:48:13 »

zatial jedine co som nasiel v CR cca 100 km od SR odomna, aj to neviem ci je este aktualne...
mark IV som nenasiel vobec, ten sa mi najviac asi pozdava.

no poradte niekto ci pripadne inde neviete o niecom:)

http://hudebnibazar.cz/mesa-boogie-mark-iii-case-box-mb-2x12/ID49262/
http://hudebnibazar.cz/mesa-boogie-mark3-black-dot/ID51262/
« Posledná zmena: 13. November , 2016, 10:10:12 od Andy1987 » Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.