Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 09:28:37
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: bedna 2 x 12  (Prečítané 29002 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« kedy: 10. August , 2005, 21:28:33 »

takze konece som dofinisoval na vyrobe mojej bedne. bolo to prvy krat co som nieco takto "majstroval" bedna ma rozmery 750 x 500 x 350. udaje su v mm /dlzka, vyska, hlbka/ pridam aj obrazky /ak sa mi podari/ a nejaky pokec k tomu Žmurk :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #1 kedy: 10. August , 2005, 21:47:17 »

zopar foto, ktore sa mi zatial podarilo pridat ... tato prva fotka je preglejka. konkretne som robil bednu z brezovej preglejky o hrubke 18mm. zohnat v BA sa mi ju podarilo v jedinom obchode. nikde inde preglejky nepredavaju. rozmerovo ich predavaju /najmensie/ 1525 x 1525 mm. tento \"stvorec\" preglejky vazi 30 kg.



repraky do bedne som osadil celestion vintage 30. su 60W. rozhodoval som sa medzi G12T a vintage. tie G12T som hrat nepocul, vintage ano - na nich som skusal aparat- takze som sa rozhodol pre ne a nelutujem. maju prijemny zvuk. dostatok basov, vysok aj stredov. ne su strkove ani nejako neprijemne ostre - ozaj prijemny zvuk



naradie som mal vsetko pozicane, pretoze kedze som nic taketo predtym nerobil, vsetko som musel pozhanat. pouzil som elekticku pilu, kmitavu pilu, vrtacku a pajkovacku. mrzi am ze sa mi nepodarilo zohnat svorky - aby bol vyvinuty vacsi tlak na spoje - ale ako sa neskor ukazalo, aj bez svoriek to bola v pohode robota a spoje drzi jak besne :!



prvy krat som sa okaslal na bedni vtedy ked som rezal dosky. nastastie som si ich rezal vacsie o 2mm /pre istotu/. neratal som s tym, ze kotuc na pile bude mat 2mm a teda ze bude rezat mensie dosky. ale kedze som mal rezervu - bolo to ok :) cela bedna je po vnutornych stranach vystuzena, resp. lemovana hranolmi. tie som kupil v baumaxe. maju rozmery 18 x 25mm x pozadovana dlzka podla steny. tieto hranoly su nalepene na steny a prechadzaju cez ne samorezne sroby, ktore boli taktiez natrete lepidlom, aby drzali jak hovado. :) jedlotlive nerovnosti /aj ked tam neboli, ale pre svoj dobry pocit/ som este vytmelil tmelom na drevo. lepidlo som pozuil Duvilax /typ nepamatam/ - je urcene na pracu s drevou - na namahane spoje. proste drzi :)



reproduktory som osadil zvnutra. hrany vyrezov na repro som nastriekal ciernou farbou, aby to nebilo do oci..



koberec som kupil v dalsom obchode. je to klasicky typ jak na PA-cko. dobre sa s nim pracuje a aj dobre vyzera - len ta cena by mohla byt nizsia. lepil som ho aktiez duvilaxom - ale typom na lepenie podlahovin a kobercov



mriezky, rohy, usi na bednu som vsetko kupil v hudobninach. boli to smiesne polozky, akurat tie rohy boli dost drahe /kedze ich trebalo 8 / - ale myslim ze maju gule. vyzera fakt desne dobre. ziadna umela hmota. riadne pevne hutne metalove :) na zadnej stene este nie su, lebo spekulujem ci ju uzavrem a ak ano tak ci celu, alebo...



tak a toto je FINALE. Žmurk



zaver: bedna hra ozaj dobre, ale ozaj. tesni jak hovado, vyzera skvele, spoje drzia tak, ze keby som to dal na kolaje tak vykolajim vlak :)) aj ked som ju robil pemrne dlho, bola to super robota a vobec nelutujem ze som sa do toho pustil. myslim ze som sa nedopustil ziadnych chyb, aj ke zopar zadrhelov, ktore mi spomalili pracu bolo. este par info: bedna vazi mojim odhadom pri vahe 2 repro /9,5kg/ asi tak 20-25 kg. cenovo ma vysla neviem ted presne kolko, bloky mam vsetky odlozene, take presnu cenu si vyratam, ale na 100% to bolo pod 3000sk, okolo tych 2500, mozno aj menej.....samozrejme bez reproduktorov. ps: poprosim zdrzat sa komentarov ohladom tych krizov. som zatazeny na Black sabbath a na krize, tak ozaj - no comment. ok? Žmurk :hairy

Naposledy upravil martinlm, : 07.02.2006 o 01:52
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #2 kedy: 10. August , 2005, 23:28:21 »

WOW :1:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #3 kedy: 10. August , 2005, 23:30:19 »

Len ma napada, ze ja mam na podiu aj v skusobni takuto podobnu bednu vacsinou nastojato, takze neviem, co tie krize Žmurk... Kedy bude krst ? :)
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #4 kedy: 10. August , 2005, 23:40:19 »

Rasto: diky moc ""cool"" , sak Tvoja bedna a Tvoj navod bol jeden z inspiracii pri tvorbe tej mojej. ja ju budem mat nalezato. krize som striekal az ked som tu skusil nastojaka, ale viac sa mi pozadval sound ked to hralo do noh. a okrem toho, ta hlava sa nezmesti na sirku na box. box je vysoky 50cm - teda sirka /ked je postavena/ je 50 a hlava ma trosku viac mam dojem... krize ostanu jak su Žmurk :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #5 kedy: 10. August , 2005, 23:42:39 »

aha...krst... no symbolicky bol dnes - cely mančaft co psoobil okolo bedne - teda asistoval mi - sme si dali vitazne cigarella Žmurk ale kedy bude skutocny - hudobny - krst enviem, lebo mam tej roboty uz vyse hlavy, nespal som ani nepamatam - robil som to po veceroch, a hlavne bych uz rad niekam aj na dovolenku skocil. ale budem informovat urcite Žmurk :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #6 kedy: 10. August , 2005, 23:48:27 »

super...vazim si ludi co sa do dacoho pustia a dotiahnu to do konca...(aj im zavidim...)
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #7 kedy: 10. August , 2005, 23:51:04 »

metalhammer: dik Žmurk
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 11. August , 2005, 07:28:45 »

Fuuuuuuuck. Dobrá práca. Vyzerá perfektne
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1373



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 11. August , 2005, 08:37:38 »

. . . . aj ja chcem take!!!!
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 11. August , 2005, 08:58:56 »

Gratulujem Dathez, vyzera to suuuper. Si sikovny. A teraz jedna otazocka: ""Myslis si, ze aj po tej drine sa oplati vyrobit si ju sam?"" Ja si myslim, ze ANO.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #11 kedy: 11. August , 2005, 10:39:32 »

heeej, diky páni. som moc rad ze sa vam pozdava :) dr.karpat.: jasne, drina to bola, ale su to skvelle skuensoti nadobudnute pri jej vyrobe a hlavne ohromne dobry pocit, ze si ju spravis sam a ze hra skvelle. vobec nebanujem svoje rozhodnutie spravit bednu svojpomocne :) :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 11. August , 2005, 13:39:33 »

Vyzerá perfektne, gratulujem. :1:
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #13 kedy: 11. August , 2005, 14:35:55 »

fiha, tak az takyto uspech som teda s mojou bednou necakal... Žmurk inak odporucam kazdemu skusit takuto robotu. su to super zazitky :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #14 kedy: 11. August , 2005, 16:44:24 »

je to parada, uz sa tesim ako nou otvorim u dartheza dvere garaze. fotku tvojej bedne ukazem mojej bedni, mozno do seba vstupi a dokonci sa sama:razz:
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.