Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 22:22:06
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Stratocaster USA standard vymena ladiacej mechaniky  (Prečítané 4999 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« kedy: 14. Marec , 2018, 10:40:59 »

 Zdravíčko

momentálne mám nahodené štandardné mechaniky na strate. Na E a A strune však nemajú plynulý chod - pri dotiahnutí sa najskôr nič nedeje, kľúč ide veľmi lahko, nezaberá a potom zrazu cítiť, že zabral a struna sa naťahuje ale pocitovo nie tak ako otáčam klučom. ťažko vysvetliť, ale možno to poznáte... Rovnako aj opačne, keď je treba strunu povoliť - najskôr sa nič nedeje a potom sa struna až priveľmi povolí a ladenie "spadne".

skúšal som aj podoťahovať všetko čo sa dá, pomohlo to na Gečku a Hčku. Dečko a ečko nemali problém. Ostatné časti ako nulák a kamene sú v pohode. Na mexiku mám tiež štandardné a nemajú tento neduh - zaberajú toľko kolko točím, idú "tuho".

Tak som sa teda rozhodol, že by som mechaniky vymenil a skúsil by som uzamykateľné. Potrebujem tie dvoj pinové.

1.) Má tu niekto nejaké dobré skúsenosti so zamykateľnými mechnikami, ktoré pasujú na USA strat r.v. ´99 od iných výrobcov ako od Fender?

2.) alebo stačí aj fender klasika: https://www.thomann.de/intl/sk/fender_schaller_locking_tuner_ch.htm

3.) tieto fender by mali pasovať aj na mexiká, či?

4.) môžem reálne očakávať, že nastane výraznejší posun "hore" v tom, ako bude gitara držať ladenie?

díkes

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 14. Marec , 2018, 11:07:49 »

ja som bol tiež nalomený kúpiť uzamykacie mechaniky ale potom som si povedal po výmene nultého pražca za kostenný, že načo.. , keď máš dobré struny dobre ich namotáš, sadnú ti , pri hraní sa šmýkajú cez Nultý tak ti postačia konštrukčne klasické mehcaniky,

na jednej gitare mám fendre, na  druhej wilkinsony deluxe a fungujú bezchybne,

GOTOH nemá také čo pasujú na tvojho strata ?  ja by som šiel do gotoch
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #2 kedy: 14. Marec , 2018, 11:56:03 »

ja som bol tiež nalomený kúpiť uzamykacie mechaniky ale potom som si povedal po výmene nultého pražca za kostenný, že načo.. , keď máš dobré struny dobre ich namotáš, sadnú ti , pri hraní sa šmýkajú cez Nultý tak ti postačia konštrukčne klasické mehcaniky,

na jednej gitare mám fendre, na  druhej wilkinsony deluxe a fungujú bezchybne,

GOTOH nemá také čo pasujú na tvojho strata ?  ja by som šiel do gotoch

nulák mám kostenný, navinutie je dobré. skôr ma štve tá mechanická časť toho priebehu pri ladení. zbytočne to zdržuje.

gotoh som zatial nepozeral. mrkol som iba nejaké sperzel alebo schaller okrem tých klasík od fenderu
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #3 kedy: 16. Marec , 2018, 22:39:31 »

Nikto nic s tymi mechanikami?  Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #4 kedy: 22. Marec , 2018, 11:11:09 »

Nikto nic s tymi mechanikami?  Neviem

ja som si na LP daval gotoh zamikacie a mega velka spokojnost. skus omrkavat muziker, gotoh mavaju dost casto v zlave. 
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #5 kedy: 23. Marec , 2018, 14:55:36 »

Tie originál Fender vyrába Schaller, tak to máš vlastne to isté len na jednych je "F" a na druhých "S".
Ja ich mám na Strate a fungujú bezchybne. Ja ich má skôr kvôli jednoduchosti výmeny strún ako kvôli stabilite ladenia.
Ale každopádne držia...ako každé iné kvalitnejšie tunery :-D.
Ak to chceš bez modifikácií tak tieto sú cesta...ja osobne nie som fanúšikom vŕtania nových dier.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #6 kedy: 23. Marec , 2018, 15:38:49 »

Tie originál Fender vyrába Schaller, tak to máš vlastne to isté len na jednych je "F" a na druhých "S".
Ja ich mám na Strate a fungujú bezchybne. Ja ich má skôr kvôli jednoduchosti výmeny strún ako kvôli stabilite ladenia.
Ale každopádne držia...ako každé iné kvalitnejšie tunery :-D.
Ak to chceš bez modifikácií tak tieto sú cesta...ja osobne nie som fanúšikom vŕtania nových dier.

dakujem, taketo info som hladal :)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #7 kedy: 06. December , 2018, 08:59:39 »

Tak po čase sem hodím moje postrehy okolo tých mechaník:

Kúpil som teda 2 sady od fender - jednu som dal na mexiko a pasujú úplne v pohode. Druhá sada šla na usa standard a tam nebol tiež žiadny problém.

mechaniky na struny e, h, g sú nižšie - ten kolík; na strunách D, A, E sú v klasickej výške.

Oceňujem hlavne rýchlosť výmeny strún.

Ladenia držia tak štandardne; z času na čas treba doladiť - hlavne pri zmenách teploty
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #8 kedy: 06. December , 2018, 10:50:47 »

si myslím, že  s origo fender mechanikami sa nič zlé neudeje na štandardnom ladení,

mám USA mechaniky tie čo majú 2 kolíky nižšie  namontované na sx telekástry a neni s  nimi problém,
sú viditeľne staré ale dotiahol som tam ten šrobik  z vrchnu na tej "čapičke "  a neni s nimi problém či na G strune alebo hrubej E strune, aj keď ju podradím na drop D,  používam štandard 10ky struny ,

mám aj mexického strata z 95 a tam sú origo fender mechaniky tiež bez problémov,  Som za vodou kámo   o triedu lepšie ako wilkinson mechaniky
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.