Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 09:41:16
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vadna hlava?  (Prečítané 4344 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zzo
nováčik
*
Príspevkov: 15



« kedy: 17. December , 2018, 16:38:34 »

Caute,
prednedavnom mi zacal aparat divne bzucat pri istych frekvenciach ak som mal zapnuty overdrive, postupne to robi aj vtedy ked som isiel s master volume dole, tento krat aj ked pouzijem druhy kanal, na ktorom mam trosku pridany gain. Co to moze byt?
Na videu je to pocut v casoch cca 0:03, 0:13, 0:17.
Za kazdu radu vopred dik

Video:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 18. December , 2018, 12:25:38 »

podla videa tazko dostanes rozumnu radu.

mne osobne sa to javi, ako ked sa nieco o seba mechanicky mrvi, akoby napr. membrana repraku mlatila o grill, ze od istej hlasitosti to zacne kdesi vibrovat ...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 18. December , 2018, 14:57:40 »

...ked sa nieco o seba mechanicky mrvi, akoby napr. membrana repraku mlatila o grill ...
Tiež mám pocit, že chyba je v repráku a nie v hlave. Skús pozrieť, či nie je roztrhnutá membrána, alebo odtrhnutá cievka od membrány.
Zaznamenané
Zzo
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #3 kedy: 06. Január , 2019, 21:26:37 »

Konecne som sa k tomu dostal, repraky vypadaju byt vsetky ok, ale nasiel som nasledovny problem
 
Moze to byt zdroj pazvukov?
Schema:
https://ampeg.com/support/files/Schematics/B%20Series/BSE410HS/787SCH_1.pdf

Ked uz to mam rozobrate, napada Vam kde by som mohol zohnat nahradnu? Popr. Aj ten stvrpinovy konektor lebo jak som sa chytil tak som urval tri zapadky zo styroch :) a to som sa snazil jemne..

E: som trubka a zle som predtym guglil, uz minimalne viem co je to za suciastku(ak ju mate doma kludne piste), a ze je to ochrana vyskoveho repraku a kde ju zhanat, napada vas ale co je ta pasta s cim je to prichytene? Dikes
« Posledná zmena: 06. Január , 2019, 22:22:05 od Zzo » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #4 kedy: 07. Január , 2019, 13:03:04 »

... to je iba prepalena ziarovka co sluzi ako ochrana tweetra.S danym problémom to nesuvisi.
Skôr si mislim ze mas odfajceny reprak.Skus bednu na inu hlavu a uvidis.
« Posledná zmena: 07. Január , 2019, 13:09:24 od brdo prvy » Zaznamenané
Zzo
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #5 kedy: 07. Január , 2019, 13:37:51 »

dik, uz som zohnal bednu tak uvidim. kazdopadne aj hento by som rad dal dohromady.
Zaznamenané
Zzo
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #6 kedy: 04. Marec , 2019, 16:15:19 »

Update po dlhej dobe.

- Skusal som hlavu na inej bedni, problem sa nevyskytoval.
- Zapojil som to teda naspat a celu skusku mi to ficalo bez problemov
- Dalsiu skusku sa zas problem vyskytol
- Rozmontoval som bednu, teda vybral vsetky repraky, jedine poskodenie ktore som nasiel bolo toto.
1. vrchna cast tohto "oblozenia". membrana bola prilepena spodnou castou dobre po celom obvode(sry za zajebane prsty)
https://i.imgur.com/TORUft0.jpg
2. odlepeny stred repraku, ani nie milimeter od okraju je to odlepene v jednej casti inak je to prilepene dobre.
https://i.imgur.com/RqOE0Wl.jpg
Ide o tieto repraky.
https://www.thomann.de/intl/ampeg_86_510_06_speaker.htm?ref=search_prv_5
Ine poskodenie som neobjavil a snazil som sa tomu venovat co najviac casu ci nahodou.
- meral som merakom odpor kazdeho jedeneho repraku, vysli mi pri vsetkych rovnake hodnoty teda by nemal byt kabel v cievke prdnuty(ak som to spravne pochopil z youtube videa :))
- po zmontovani bedne kde som si daval fest pozor aby kazdy reprak bol vo svojej povodnej diere sa mi zda, ze ten zvuk vychadza z ineho repraku(toto je velice subjektivne pozorovanie, ale dal by som za to nejaku cast ruky do ohna).
- po zmontovani sa dobru hodinu a pol problem neobjavil, potom sem tam v malej miere.
- pridem na dalsiu skusku a uz to prdelo viacmenej furt pri trochu vyssej hlasitosti.
- druhy basak co tam ma markbass zosilovac a myslim tc electronic bednu mal rovnaky problem vraj, zobral to k technikovi, ktory nenasiel ziadnu chybu, odkedy zostavu vratil naspat nema ziadny problem.

Co to moze byt? Nemoze to byt problem s elektrinou? Cela skusobna fici na jednej chabej zasuvke, tak ci by tam nemohol byt problem.
Toto je asi posledna vec co mi napadla, ked je to uplna konina uz to zoberem k niekomu povolanejsiemu nech sa na to pozre.
« Posledná zmena: 04. Marec , 2019, 16:21:13 od Zzo » Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #7 kedy: 04. Marec , 2019, 22:06:33 »

1-treba si dat iba pozor,aby bol reproduktor primontovany na uplne rovnu plochu dosky,teda na ziadny koberec alebo podlozky.Max nejaku jemnu pasku,pretoze ak sa obvod reproduktoru ohne,tak je to pruser.Reproduktor zacne zkreslovat a hrozi odpalenie.Na tvojom obrazku vidim koberec.

Bedna je robena,alebo original kupena?

2-to je len papierova krytka na dieru...v podstate skoro zanedbatelne

reproduktor je drahsi,takze nejde o haraburdu.

Ten zvuk z youtube videa mi pride,akoby ti reproduktor rezonoval tak silno,ze naraza do nejakej prekazky - nieco rezonovalo,bud bedna,nedotiahnute skrutky alebo reproduktor rozvibruje iny objekt (dosku atd).Kazdopadne na dialku tazko presne urcit pricinu.

Musis ist vylucovacou metodou.Rezonuje bedna s reproduktorom? odskusaj inu bednu s reproduktorom.Ta nerezonuje? OK,chyba bude len v predchadzajucej.Co moze byt zle? rezonuje reproduktor? Odskusaj iny reproduktor....Odskusaj inu hlavu,Odskusaj bednu v inej polohe,samostatne ked na nu nie je polozena hlava...atd.
« Posledná zmena: 04. Marec , 2019, 22:08:08 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 05. Marec , 2019, 09:28:47 »

2. odlepeny stred repraku, ani nie milimeter od okraju je to odlepene v jednej casti inak je to prilepene dobre.
Ten okraj nevadí (ako píše Icotech), ale tá odlepená stredovka zvykne presne tak bzučať, ako na tvojom videu.

- po zmontovani bedne kde som si daval fest pozor aby kazdy reprak bol vo svojej povodnej diere sa mi zda, ze ten zvuk vychadza z ineho repraku(toto je velice subjektivne pozorovanie, ale dal by som za to nejaku cast ruky do ohna).
Skús priblížiť k tým reprákom mikrofón, nie ucho.
« Posledná zmena: 06. Marec , 2019, 11:43:42 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #9 kedy: 05. Marec , 2019, 19:32:22 »

Testuj hlavu na inu bednu viac ako jednu skusku.Chyba v elektroinstalacii boze byt tiez jedena z moznosti co suvisia s podobnymi sarapatami.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 06. Marec , 2019, 09:18:36 »

2-to je len papierova krytka na dieru...v podstate skoro zanedbatelne

Praveze tak kopulka nieje vôbec zanedbatelna.Taci ze je na kusku spatne prilepena a reprak bude prdiet.

Ja by som prebehol separatne kazdy jeden reproduktor na externom generatore, aby sa dala vylucit akakolvek chyba daných menicov.Ak su v poriadku,hladal by som chybu ine.

Mne raz podobne chrcala jedna bedna a problem bol v konektoroch.

PS: dal by som do predele tu vypalenu ziarovku.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.