Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 13:33:45
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bedňa  (Prečítané 66898 krát)
0 užívateľov a 33 Hostí prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« kedy: 08. December , 2004, 19:29:50 »

Chalani, kto z vás je odborník na akustiku? Kto vie počítať objemy? Chcem si zhotoviť adekvátnu beňu ku svojej hlave, materiál mám, repráky kúpim, v podstate by som chcel zhotoviť box k JCM 900, 50w, no nechce sa mi ísť do obchodu s metrom a premeriavať si to, ostatne treba rátať i vnútorný priestor. Tak kto z vás ma tu ohúri odbornou radou?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1 kedy: 08. December , 2004, 19:43:52 »

No v podstate všetko, šírku by som chcel zachovať, ako šírku hlavy JCM 900, (teraz z hlavy to neviem), aké repráky, zapojenie....no a keď to všetko ovládaš, mohli by sme sa i stretnúť na dákom pivsone, pokiaž si v Blave.
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #2 kedy: 08. December , 2004, 19:54:40 »

Vsak Cerulik Ti spravi bednu jak lusk, a este z toho bude mat vacsiu radost ako ty :). http://forum.gpcworld.sk/viewtopic.php?fid=33&tid=336 Objemy sa pocitaju pri basovych reprakoch, pretoze ich membrany maju velky rozkmit a nespravny tlak/podtlak ich moze znicit. Pri stredovych gitarovych reprakoch to nie je dolezite.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 08. December , 2004, 22:27:25 »

presne tak, nech to ma nejaky objem. oku lahodiaci.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 09. December , 2004, 09:53:11 »

to Marrtin: Ja som z Trencina, ale pridi na pivo ty. :) - zmeraj si tu hlavu na sirku (myslim, ze je to cca 65-70cm). - kolko reprakov tam chces mat - na hlave mas vystupy do bedne 4,8,16ohm? - akym charakterom ma hrat bedna (na ake styli zvukov ju chces pouzivat,...) - zapojenie je uplna malina problemu, to neries to Rastis: nic proti tomu, co si napisal o basovych boxoch, ale to iste plati aj pri gitarovych. Myslim ze ako hlavny rozdiel medzi boxami Mesa-Tradicional a Mesa-Standart, pripadne Marshall-1960AX a Marshall-1960TV nie je nic ine, iba objem. Repraky su rovnake. Poviem ti, ze rozdiel tam je. A nielen v tych 8cm na vysku.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #5 kedy: 09. December , 2004, 12:16:05 »

no jo dr.karpathorky , keď si z Trenčína, tak to sa tam niekedy stretneme-frajera tam má mamku a tak tam občas chodím, inak tie tvoje návrhy-aký zvuk, no hutný, aký sa dá z marshalla dostať a reprákov, kožko bude trebe v podstate by som chcel dodržať všetky možné akustické nutnosti, ktoré sú k tomu treba rasťo-já su taky stolár, ale mohol by si mi poslať kontakt na igora, pretože som stratil telefón a i údaje na sim-ke
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #6 kedy: 11. December , 2004, 00:21:48 »

Citácia
Originally posted by dr.karpathorky to Rastis: nic proti tomu, co si napisal o basovych boxoch, ale to iste plati aj pri gitarovych. Myslim ze ako hlavny rozdiel medzi boxami Mesa-Tradicional a Mesa-Standart, pripadne Marshall-1960AX a Marshall-1960TV nie je nic ine, iba objem. Repraky su rovnake. Poviem ti, ze rozdiel tam je. A nielen v tych 8cm na vysku.
Samozrejme ako vzdy s Tebou suhlasim, aj ked by som nebral par centimetrov objemu za az tak zasadny parameter Žmurk . Ovsem az budem mat niekedy nahodou pokope napr. Tebou spominane boxy osadene totozne, mozno zmenim nazor :) ...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 11. December , 2004, 12:03:47 »

to marrtin: jasne, budem rad, ked sa stretneme to rastis: v lete si spravim este jeden box, tentokrat chcem ten vyssi. potom sa ozvem na probu.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #8 kedy: 13. December , 2004, 12:54:39 »

No Ras5o, začal som teda stavať bedňu o rozmeroch, aké si mi po telefóne poradil, ako tak čučím bude podobná vzhžadom tvojej, no rozmery zachovám ako 1960, potom to môžeme porovnať, no ešte by som prijal zopár rád keby sa našla dáka reakcia od ostatních.
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #9 kedy: 13. December , 2004, 12:59:12 »

Jasne - spravime sesn, nanosime bedne a vyblaznime sa :)
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 14. December , 2004, 06:44:51 »

Neviem v tomto mám trošku skúseností a bolo podža mňa jedno či som mal reprák v boxe 600/600/300 alebo ho mám teraz v malom kvázi odposluchovom rachot to narobí rovnaký a malé odchýlky v bassoch sm nejako nepostrehol.Maslím že v prípade 1x repro to nie je až tak evidentné ako pri kabinete.Experimentoval som aj z otvorenou/uzatvorenou bedňou a fakt neviem.Záleží aj na prostredí testovania a všeobecne som rád keď si zahrám a urobím si box takže moc nad zvokom nepolemizujem.Nerád veci škatulkujem a moja predstava o zvuku je daná finančnými možnosťami a mojimy hráčskymi taktiež.Takže načo mi bude Petrucciho sound keď ani zďaleka nemám jeho zručnosť a mnohokrát som šťastný keď si brnknem na "sucho" a mám z toho lepší pocit ako vyhuliť amp keďže moje podmienky sú také aké sú.Je vežký rozdiel hrať vo vačšej skúšobni napr. na balkóne v kulturáku alebo v miestnosti 3x2metre alebo na pódiu tam je inak počuť rozdiely a potom sa to dáoptimálne hodnodiť.Každopádne na doma mi 1x12" bohate stačí dokonca je to strašne moc a na balkóne v kultúraku je to slabé.A ja som chudák domáci hráč takže toto nemôžem objektívne hodnotiť. Smútim Predpokladám, ale že nejaké tie boxy ešte porobím takže prinesiem podobne ako rastis fotoreportáž a aj popis.
Zaznamenané

tatko fóra
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #11 kedy: 14. December , 2004, 07:11:31 »

No veci sa majú tak, že mám k tomu marshállku bedňu, no má výkon 200W, čo je na 50W hlavu priveža, hrá to pekne, ale nemá to tú správnu hutnosť. Kúpil som si JH 1 a dokrmoval som ho tým. No a mal som možnosť si toho marshallka u kamoša v skúšobni zapojiť do starej Tesly a bol som porekvapený akú šťávu som z neho dostal, JH sa stal zbytočný a to ma presvedčilo, že si musím spraviť správnu bedňu. No čo je vtipné, v tej tesle je zopár reprákov, neviem kožko 4? a najväčší má 400W, takže som z toho hňup, akosi sa mi nepotvrdilo, že bedňa má mať 2x väčší výkon, ako hlava. Kto mi to vysvetlí?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #12 kedy: 14. December , 2004, 11:00:54 »

Ajajáj, to je na mňa zložité vysvetžovanie-z elektriky som maximálny pako, naposledy som chodil na elektrikársky kurz na základnej škole, som vyštudovaný stolár, maturu mám zo stavariny, tak mi to dáko užahči. Já bych chcel asi také dáke vysvetlenie-bedňu sa chystám osadiť asi dvoma reprákmi poradia akými a asi akej litráže by mala byť bedňa, vonkajšie rozmery sú zatiaž myslené takto 75x60x35, no zlý nápad?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 14. December , 2004, 14:45:22 »

to Marrtin: rozmerovo to je v pohode. Kludne moze byt aj mensia. 700x500x350 mam rozmery mojej mensej bedni. S tymi reprakmi je to takto: 1./ Cim repraky maju mensiu citlivost (1W/1meter), tym ich potrebujes viac vybudit na zosiku aby hrali rovnako hlasno, ako tie s vacsiou citlivostou. Preto pri nich potrebujes mat aj vacsiu vykonovu rezervu. 2./ Cim je reprakov viac v bedni, tym moze byt vykon mensi (napr. pri pouziti rovnako citlivych reprakoch na jeden 100W zosik. Na 1x12"" bednu das 200W a na 4x12"" staci 4x25W repraky. Styri repraky si dokazu viac rozdelit zatazenie.)
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #14 kedy: 15. December , 2004, 11:15:14 »

ako je to bs basovymi bednami napriklad ked mas 300 W hlavu basovu...aku bednu treba ..alebo by si odporucal<<<
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.