Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 09:28:00
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: a/b box  (Prečítané 7157 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 21. Apríl , 2006, 10:43:19 »

Planujem si postavit A/B box, aby som mohol do neho pripojit ladicku a ladit pekne potichu Popiskujem si ... Nie som ochotny dat najmenej 1000 Sk za nieco tak jednoduche, ze sa to da spravit doma. Nasiel som takuto schemu http://www.tubefreak.com/customab.htm  Je to dost jednoduche na to, aby to zvladol aj uplny zaciatocnik- teda ja ? Nemate pripadne daku inu schemu/napad ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 21. Apríl , 2006, 14:09:14 »

Nestaci na tento ucel aj jednoduche zapojenie s prepinacom?

Zoberies 3 jacky samice, spojis ich zeme. Jeden konektor vezmes ako vstup a dalsie dva ako vystupy. Ten vstup zapojis na 2-polohovy prepinac a vystupy tak, aby v jednej polohe bol spojeny zo vstupom prvy, v druhej polohe druhy. A to cele do krabicky.

Nestaci takto, pokial ide o ladicku? Moze to podla mna robit \"click\", co by pri hrani mohlo vadit.
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #2 kedy: 23. Apríl , 2006, 20:29:17 »

martinlm napísal:
Citácia
Nestaci na tento ucel aj jednoduche zapojenie s prepinacom?

Zoberies 3 jacky samice, spojis ich zeme. Jeden konektor vezmes ako vstup a dalsie dva ako vystupy. Ten vstup zapojis na 2-polohovy prepinac a vystupy tak, aby v jednej polohe bol spojeny zo vstupom prvy, v druhej polohe druhy. A to cele do krabicky.

Nestaci takto, pokial ide o ladicku? Moze to podla mna robit \"click\", co by pri hrani mohlo vadit.


Dalo by sa to spravit aj to, bolo by to najjednoduchsie, ak na nic nepridem tak to urobim takto jednoducho. Ale aj tak ma zaujima ako je to s tou schemou -ak je dost jednoducha na to, aby som si to vyrobil aj sam, mal by ten a/b box univerzalne pouzite...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #3 kedy: 27. Jún , 2006, 17:25:14 »

Je to jednoduché,určite to zvládneš.Prípadne poradíme.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #4 kedy: 27. Jún , 2006, 18:15:11 »

OK vdaka...  takze uz je najvyssi cas sa do toho pustit :)
Zaznamenané
swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #5 kedy: 08. Január , 2007, 23:40:37 »

Nestaci na tento ucel aj jednoduche zapojenie s prepinacom?

Zoberies 3 jacky samice, spojis ich zeme. Jeden konektor vezmes ako vstup a dalsie dva ako vystupy. Ten vstup zapojis na 2-polohovy prepinac a vystupy tak, aby v jednej polohe bol spojeny zo vstupom prvy, v druhej polohe druhy. A to cele do krabicky.

Nestaci takto, pokial ide o ladicku? Moze to podla mna robit \"click\", co by pri hrani mohlo vadit.

myslim ze by to mohlo brumiet
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #6 kedy: 08. Január , 2007, 23:41:59 »

este jedna vec ten tranzistor, diodu a relatko mas uz zohnane?
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 08. Január , 2007, 23:45:51 »

O com pises? Nic take sa tu dosial nespominalo.
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #8 kedy: 09. Január , 2007, 13:46:07 »

Este stale som sa k tomu nedostal  Popiskujem si , ale prisiel som na jednoduche riesenie. Staci mi kupit jednoduchy prepinac Bespeco z Muzikeru ( http://www.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:105643 ) - ten ma SPDT prepinac, takze do krabice namontujem dalsie 2 jacky, zapojim to na prepinac a mam jednoduchy A/B box.
Zaznamenané
swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #9 kedy: 09. Január , 2007, 18:50:08 »

O com pises? Nic take sa tu dosial nespominalo.
ak to je smerovane mne tak je to na tej scheme
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 09. Január , 2007, 18:58:45 »

Prepac, mas pravdu :) Uvidime, ako to bude fungovat, ak to asdfg spravi s tym prepinacom Bespeco.
Zaznamenané

prosound
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #11 kedy: 09. Január , 2007, 23:31:17 »

Este stale som sa k tomu nedostal  Popiskujem si , ale prisiel som na jednoduche riesenie. Staci mi kupit jednoduchy prepinac Bespeco z Muzikeru ( http://www.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:105643 ) - ten ma SPDT prepinac, takze do krabice namontujem dalsie 2 jacky, zapojim to na prepinac a mam jednoduchy A/B box.
Toto je najjednoduchšie riešenie a brumieť tam nemá čo.Tie súčiastky čo su na schéme to je zbytočný prepich. Žmurk
Zaznamenané

posledná demo ukážka Golema , zatiaľ ešte pracovná : http://bandzone.cz/corvus     www.gerhat.com
swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #12 kedy: 18. Apríl , 2008, 15:39:03 »

ja som teraz relatkami urobil na zosiku 2 kanal a neviem sa zbavit toho doterneho tukana pri prepinani, nevie mi niekto poradit?
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 18. Apríl , 2008, 16:12:37 »

ja som teraz relatkami urobil na zosiku 2 kanal a neviem sa zbavit toho doterneho tukana pri prepinani, nevie mi niekto poradit?
pouzi optocleny (pripadne kombinuj s relatkami)
pri niektorych zapojeniach su relatka OK, ale niekam by som ich osobne vobec nedaval, dost praskaju pri prepinani
Zaznamenané
obsidian.sk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 18. Apríl , 2008, 19:20:02 »

ja som teraz relatkami urobil na zosiku 2 kanal a neviem sa zbavit toho doterneho tukana pri prepinani, nevie mi niekto poradit?

Skus pripojit kontakty rele, ktore sa pocas prepinania vyskytnu v "lufte" nejakym 2M2 rezistorom na zem. Tu je o tom nieco popisane (ale len polsky): http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/misc.htm#Pops
Zaznamenané

Ibanez RG321MH-RB
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 23 otázok.