Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
05. Júl , 2024, 10:47:25
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skúšobne pre kapely - Music House  (Prečítané 38368 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 28. Apríl , 2006, 21:50:54 »

Zdravim vas tu je Karol spolumajitel Music House, takze od teraz mozete vsetky otazky smerovat na mna a nemusite ma volat \'typek\'. Najprv by som chcel ozrejmit ako to u nas funguje najma nejakemu Danovi ktory by tam najradsej robil anal:
-traba sa objednat telefonicky vopred alebo sa da dohodnut aj pravidelny termin
-vzdy je tam pritomny prevadzkar (bud ja alebo kolega), ktory vam musi odomknut,  pomoze vam so zapojenim a ozvucenim (nastavovanie je mimo predplatenej hodiny) a po vas skontrolovat zariadenie.
Ziadne zalohy za poskodenie sa u nas zatial neplatia. Fungujeme necely mesiac a hralo u nas asi 15 kapiel. Slusni ludia ziadne demolicne caty. Co sa tyka bicich tie nastavujem bubenikom podla ich zelania ja. Vyhneme sa tak poskodeniu hardwaru. A ked sa pokazi, som si za to zodpovedny ja sam. Basix hardware je vynikajuci najma stojany. Pridte sa presvedcit bubenici. Co sa tyka cien pri kupe permanentky su zlavy 10-20% a cez vikendy az 40%. A Rastis ak mas brata Kamila, s ktorym som hral asi rok v Mad Fish tak ti potvrdi, ze nie som ziadny vydriduch a toto cele robim preto, aby som pomohol zacinajucim kapelam. Ale chodia k nam aj profici, kvoli pohodlnosti. A chcem podakovat Pitovi, ktory sa u nas bol pozriet a napisal tento clanok. Taketo komplexy skusobni nie su ziadny socik. Funguje to v Prahe, aj v Kosiciach (co ja viem), a urcite aj inde vo svete. Okrem garazi kde je v Blave moznost skusania???  A este k tym Soundking aktivnym bednam - 300W zvuk je dobry, ale nikto nevie aku budu mat zivotnost, ale to prave zakaznikov vobec nemusi zaujimat (nepodpisuju ziadnu zodpovednost) ked sa pokazi - je v zaruke 2 roky, ked sa pokazi po zaruke je to moja smola. A Behringer mixpulty - co je na nich zle?? Preco na skusku nestacia??
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #46 kedy: 28. Apríl , 2006, 22:52:58 »

mnooo tak karis nam sem vniesol trochu svetla... aspon podla toho co hovoril to znie uz lepsie... Žmurk
Zaznamenané

... all life is future to past ...
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #47 kedy: 28. Apríl , 2006, 23:05:14 »

karis napísal:
Citácia
. A Behringer mixpulty - co je na nich zle?? Preco na skusku nestacia??



presne tak.to hovorim aj ja ze na skusku netreba malmsteenov marshall.staci dostatocny vykon aby ste si to za tie dve hodinky v klude naskusali.ved nejdete tocit audio DVD ale len si zahrat:S
Zaznamenané

I hate commercion
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #48 kedy: 28. Apríl , 2006, 23:06:17 »

presne tak, konecne dosiel niekto KARIS, ktory vysvetlil, ako to funguje a hlavne nerata s tym, ze hudobnici su debilni pribrzdeni kreteni, co si tam dojdu pokradnut, znicit veci. Som rad, ze to funguje a urcte ovela radsej su aj ti, co tam chodia. Nechapem preco na nieco nove ( co je dobry napad) sa hned vyrutia tony predsudkov a zaporov....

Naposledy upravil swordy, : 29.04.2006 o 00:07
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #49 kedy: 29. Apríl , 2006, 03:14:10 »

Karol - som rád, že si sa ozval, ako som si teraz prečítal posledné 2 strany, mám pocit, že detské (dedovské?) ufrfžané rečičky (Rastis)  si tu našli svoje miesto a debata išla dosť od veci.
SOM RÁD, ŽE SA NIEKTO NA TOTO PODUJAL, NESTOJÍ TO VEźA A DÚFAM, ŽE TO NAPRIEK JEDNODUCHÝM REČIAM VYDRŽÍ. Žmurk Držím palce.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #50 kedy: 29. Apríl , 2006, 15:20:41 »

\"ZLATE SLOVENSKE HRABAVE PRSTIKY\" ALEBO \"AKO SA TO NEROBI\"

...servus Karol ty klasicky pomocnik mladych kapiel. V kosiciach to robia podobny vydridusi ako si ty. (za soudking PA kilo na hodinu.)
A v prahe to funguje uplne inak (ak myslis priestory v sirsom centre spojene s firmou NORA co poziciava backline) Obe komunity poznam tak vim.

Tvoje podnikatelsky zamer je zrejmy uz len ked si clovek prerata sumu na mesiac za najlacnejsiu zostavu. Hodinu 180,- x 2 (za den) x 3 (dni v tyzdni) x 4 (tyzdne), to je cisty cash na kapelu za  miestnost c.1 na mesiac 4320,-. Ked ma kapela 4 clenov, tak kazdy pubertak musi dat liter, s tym chod vys kam... No a krat uz len 10 kapiel do mesaca, bracho ved ty tym kapelam uplne nezistne pomozes zhruba za 50 litrov, to je slusne! Btw. nenadarmo som napisal CISTY CASH, lebo tie peniazky budu cierne jak hovado a som si isty ze nedavas kazdej kapele po skuske danovy doklad za to co odohrali, alebo sa mylim?  No ale nechap ma zle, priestory treba to je jasne jak facka, ale neklincuj to frazami akoze to robis pre zacinajuce kapely,nezistne a za dobre love. A ved len tak pre zaujimavost, hod do placu mena tych kapiel co tam dali skusky. (no jasne amaterske kapely tie mena si predsa nebudes pametat, tak aspon tych par profikov co si to tam u teba rozdali)

Tak teda cest praci sudruh Karol...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #51 kedy: 29. Apríl , 2006, 15:54:46 »

podla mna je to fpohode, ten komu sa to bude zdat drahe tak tam nepojde, a ked takych ludi bude vela tak to proste krachne. Mne osobne sa zdaju ceny fpohode, vzhladom na to ze je tam aj nejake vybavenie. neviem aka by bola podla teba dobra cena? 100sk/hod?? za to si kupis akurat tak cigarety a k tomu pivo, takto ty teenageri ked budu chciet hrat aspon nebudu tolko hulit a chlastat Beeee a ked sa to rozrata ze dvojhodinova skuska ich 360sk, co je tak kilo na jedneho myslim ze je to fpohode.

Naposledy upravil zakky, : 29.04.2006 o 16:55
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 29. Apríl , 2006, 16:00:55 »

Tieto kydavé reči mám tak rád.  Čo si urobil ty, Dano??? Smútim
Je to pomoc pre kapely. Keď chce niektorá skúšať 3 dni do týždňa, hádam si už za tie peniaze zoženie nejaký priestor. Väčšinou stačí kapelám, ktoré aj tak nemajú kde skúšať, alebo sa tlačia v nejakej miestnosti ešte s x-ďalšími kapelami, tak raz do týždňa.

Česť tvojim kecom, súdruh Dano.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #53 kedy: 29. Apríl , 2006, 16:09:06 »

Ja uz normalne rozmyslam ze aj ked nemam kapelu proste vezmem kamaratov, a ideme si neico zahrat len tak zosrandy, nemusim sa srat stym ze kde, komu sa naftirat do skusobne a podobne, a je pridodzene ze sa za to plati tak jak sa plati v posilke a podobne
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #54 kedy: 29. Apríl , 2006, 16:24:26 »

Myslím si že je to výborný nápad. Aspoň pre zaciatocníkov isto. Ked si pomyslím že kolko starostí je pre zacinajucu kapelu, a niekedy aj pre byvalých muzikantou dat dokopy aparát. aby mohli zacat skusat.  Vzdy nieco chýba, nieco sa pokazí , nieco nestací. Niektorých tieto problemy uplne odradia. , a ani si nezahraju. nezistia vôbec , či na to majú. Takto prídu a skusaju. Vyuzijú cas na maximum. Za dve hodky naskusaju tolko co v inych prípadoch nenacvicia za 4 - 6. Nezadrbavajú sa zbytocnostami. Idu na skusku pripraveny.
Ked sa ide na pivo po skuske, nestojí to viac ako poplatok za skusobnu?
Krčmáry nie su zlodeji?
Som rad že nieco taketo vzniklo. Obdivujem odvahu začat s niecim takym.
Nech vam to vyjde. Myslim ze je to prínos.

Mozno že by mali nad takými skúšobnami pouvazovat aj  pani od kultury v mestach. Nieco by to prnieslo mestu do vrecka/ aj keby sa len zrovnali náklady/ a mohli by sa biť do pŕs, že nieco pre kulturu robia.

Naposledy upravil hopík, : 29.04.2006 o 17:29
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #55 kedy: 29. Apríl , 2006, 16:38:26 »

...A zdravim sudru pitu.No ja som len taky obycajny internetovy pisalek a jedine comu sa skutocne venujem je honenie. Ja som pisal fakty a cakam na sudruha s music housu co da do placu. Ci je to pomoc je otazne, to nechame na realitu (na ludi co o to budu stat). Nezda sa mi to fair-play, myslim styl ako to typci maju vymyslene, su chytry jak babkine galoty. Osobne som presvedceny ze fungovat to zacne (na oko) dobre, ale casom sa to zvrhne. Cista utopia, sme na slovensku a nie na zapade kde ludia mylsia uz od zakladu inak. Ak music hose chceli pomahat kapelam tak by uplne stacili hole priestory a ta vybavycka navyse mi smrdi....
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #56 kedy: 29. Apríl , 2006, 16:56:07 »

Si zober, ze v dnesnej dobe za plesnivu hnusnu garaz kde ti vsetko zhnije a plno ludi ti tam bude robit zle chcu dnes prenajimatelia 1700Sk bez elektriny, bez zachodov, bez vsetkeho!!!
Ako vidime trend dnesnej doby, tak v mode su uz neni kapely ale vselijake projekty hocikto s hocikym a toto je na to da sda povedat ako stvorene.
Dalej si zober danko, ze akonahle chces priestor na podnikanie, tak okolo 10000 na mesiac ta stoji len najom takej normalnej miestonosti (pokial nie je tvoj).
Mozno mas pravdu, ale hned nieco nove oznacit ako zlodejinu a este o tom vsetko nevies? Sak ked sa ti to zda moc, nikto ta nenuti chodit tam. Tiez by som mohol prist do obchodu zacat im tam nadavat, ze co to tam maju za drahe gitary, alebo nejak podobne sa mi to zda , ze rozmyslas
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #57 kedy: 29. Apríl , 2006, 16:59:37 »

karis napísal:
Citácia
... A este k tym Soundking aktivnym bednam - 300W zvuk je dobry, ale nikto nevie aku budu mat zivotnost, ale to prave zakaznikov vobec nemusi zaujimat (nepodpisuju ziadnu zodpovednost) ked sa pokazi - je v zaruke 2 roky, ked sa pokazi po zaruke je to moja smola....


rastis napísal:
Citácia
Alebo to autor ma naozaj vymyslene a rata so vsetkym. A ma vypocitane, ze je schopny to prevadzkovat/servisovat/doplnat/vymienat aby to naozaj fungovalo... Pretoze bez toho, aby to servisoval/doplnal/vymienal to NEMOZE DLHODOBO FUNGOVAT. ...


Karis - nepovedal som, ze si vydriduch. Napisal som, ze cely projekt na mna posobi naivnym dojmom. A spomenul som aj to ze drzim palce. Rad sa tam pridem niekedy pozriet o par mesiacov.
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #58 kedy: 29. Apríl , 2006, 17:01:08 »

Este nieco, by som chcel dodat. Viem, ake mali chalani z projekt eš, zohnat skušobnu / z predošlej ich po zmene majiteža vyhodili/,
Overovali si každy typ, aj tak nic nezohnali. Potom, ked už rezignovali a nevedeli čo dalej. Asi by uz skoncili.
A pri tom je to len Ružomberok.
 Keby bola taka moznost prenajatia skusobbne isto by ju využili. Prekonali by urcite obdobie, a isli by dalej.

NA OKRAJ TEMY

Nakoniec som vypratal jednu miestnost na firme, a prichýlil so ich tam. Takže maju skusobnu na mojej firme.
Neviem kolko je takych dobrodincov , asi moc nie.

Maš drahy aparat, zožen si niekde miestnost , a nehaj si ho tam, nie je to prilis velke riziko alebo si ho voz na kazdu skusku.
TO JE ZADARMO?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #59 kedy: 29. Apríl , 2006, 17:16:20 »

Ale to je predsa uplne jasne, ze skusobna je problem. A je uplne pochopitelne, ze projekt \"vybavena skusobna\" pre vsetkych sa musi zakonite kazdemu pacit, komu by sa nepacil.

Dano to napisal trochu zhurta, ale rozumiem, co naznacuje. Uplne si z toho odmyslim vybavenie a naozaj, nehnevajte sa fakt nikto na man, ale 200,-/h mi nepride ako pomoc mladej kapele. 200,-/h moze byt fajn cena pre ludi, co si chcu obcas s kamosmi zabrnkat alebo to moze byt fajn cena pre kapelu, ktora nepotrebuje skusat, len raz za cas pred vacsim kseftom. Alebo to moze byt fajn cena pre bohatu kapelu... Ale pre mladu kapelu, ktora chce ist dopredu a maka to rozhodne nie je. Kapel, ktore makaju a skusaju niekolko razy do tyzdna naozaj poznam dost... Cely projekt ja vnimam ako moznost PRILEZITOSTNEJ skusobne. Mlade kapely podla mna nepotrebuju prilezitostnu, ale stabilnu skusobnu.
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.