Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 12:25:24
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210574 krát)
0 užívateľov a 15 Hostí prehliada túto tému.
bluesrocker
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #165 kedy: 21. Január , 2008, 22:02:28 »

bude sendspace, hoci bez aktivity  to tam vydrzi len dva tyzdne, lebo RS mnohym so zdielanou IP proste nepojde..takto ani nemusim delit archiv..ak by to niekto potreboval na menej, napr ze ma ombedzeny downoload a chce tahat po castiach, nech da vediet..
do pol hodky by to tu malo byt.. :)

edit:                 
Kód:
http://www.sendspace.com/file/2oxh3m


cau.zacinam pracovat s cubase a velmi by sa mi zisiel ten anual co si spominal. mozes mi nejako pomoct s nim?
Zaznamenané
bluesrocker
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #166 kedy: 25. Január , 2008, 21:50:57 »

potrebujem poradit s jednou vecov.zacinam robit s nahravanim. pouzivam cool edit.nahrali sme basu a miestami niektore tony hraju o dost silnejsie.proste chalan niekedy do to ho viac udrel ako trebalo...ako sa to da poriesit???da sa to vobec?ak sa nemilim tak toto riesi efekt kopresor...nemylim sa???ako na to?dakujem
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #167 kedy: 26. Január , 2008, 01:13:07 »

ano riesi,ale, daj to chalanovi nahrat este raz a poriadne a bude neskor lahsia praca..
a co robi otazka v cool edit/kompresore na basu v teme CUBASE prosim ta?
admini moj OT mozte potom pls zmazat:)
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #168 kedy: 21. Marec , 2008, 18:10:07 »

Otázka: Ako sa dá úplne vymazať jeden takt zo skladby v Score Editore? Noty sa dajú v pohode zmazať, ale chcel by som vystrihnúť celý takt. Skúšal som toho už dosť - bezvýsledne.
Cubase SX 3.1.1 Build 944
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #169 kedy: 22. Marec , 2008, 10:31:19 »

Nedajú sa ti vyselektovať všetky noty v takte? Systémom klikni-ťahaj. Teraz mám inú robotu, ale za chvíľu, ak nezabudnem, si spustím Cubase a vyskúšam to.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #170 kedy: 22. Marec , 2008, 10:49:23 »

Otázka: Ako sa dá úplne vymazať jeden takt zo skladby v Score Editore? Noty sa dajú v pohode zmazať, ale chcel by som vystrihnúť celý takt. Skúšal som toho už dosť - bezvýsledne.
Cubase SX 3.1.1 Build 944

da sa to bez problemov. treba zmenit funkciu mysi
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #171 kedy: 22. Marec , 2008, 10:57:16 »

da sa to bez problemov. treba zmenit funkciu mysi
Za čo mám vymeniť funkciu myši?
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #172 kedy: 22. Marec , 2008, 11:01:39 »

Nedajú sa ti vyselektovať všetky noty v takte? Systémom klikni-ťahaj. Teraz mám inú robotu, ale za chvíľu, ak nezabudnem, si spustím Cubase a vyskúšam to.
Noty sa daju vyselektovať, ale ja chcem napr. niekde v strede skladby vystrihnúť jeden takt, ale tak aby skladba na danom mieste pokračovala riadne, nie aby tam bola pauza.
« Posledná zmena: 22. Marec , 2008, 11:02:06 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #173 kedy: 23. Marec , 2008, 08:11:01 »

Robím v Cubase SX2 a mám problém s nahrávaním. Keď mám jeden track ako doporovod a keď napríklad do toho nahrávam gitaru, tak tá gitara ide trošku pozadu. Posunúť track trošku dozadu nie je problém ale úplne to rozhadzuje aj rytmiku gitary. Najprv som si myslel že je chyba vo mne ale keď som to skúsil tak, že som si zapol obyčajné rádio ako dporovod a do toho som hral a nahrával som to na mp4, tak to nebolo až také zlé. Neviete čo by sa s tým dalo robiť? Je to jediný problém s Cubase a nerád by som menil soft.

Možno že toto už niekdo spomínal, aj som  hľadal ale nič som nenašiel.
Zaznamenané

Slavo
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #174 kedy: 23. Marec , 2008, 08:59:36 »

Za čo mám vymeniť funkciu myši?

zmenit z copy-paste na mark
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #175 kedy: 23. Marec , 2008, 10:16:52 »

Robím v Cubase SX2 a mám problém s nahrávaním. Keď mám jeden track ako doporovod a keď napríklad do toho nahrávam gitaru, tak tá gitara ide trošku pozadu. Posunúť track trošku dozadu nie je problém ale úplne to rozhadzuje aj rytmiku gitary. Najprv som si myslel že je chyba vo mne ale keď som to skúsil tak, že som si zapol obyčajné rádio ako dporovod a do toho som hral a nahrával som to na mp4, tak to nebolo až také zlé. Neviete čo by sa s tým dalo robiť? Je to jediný problém s Cubase a nerád by som menil soft.

Možno že toto už niekdo spomínal, aj som  hľadal ale nič som nenašiel.

Čo myslíš tým "ide trošku pozadu"??
Znamená to, že gitara ti pri nahrávaní znie pozadu, ale nahrá sa tak, ako si ju hral? Alebo ti pri hraní znie presne, ale keď si prehráš nahratú vec, tak ti gitara znie mimo?
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #176 kedy: 23. Marec , 2008, 10:30:54 »

Robím v Cubase SX2 a mám problém s nahrávaním. Keď mám jeden track ako doporovod a keď napríklad do toho nahrávam gitaru, tak tá gitara ide trošku pozadu. Posunúť track trošku dozadu nie je problém ale úplne to rozhadzuje aj rytmiku gitary. Najprv som si myslel že je chyba vo mne ale keď som to skúsil tak, že som si zapol obyčajné rádio ako dporovod a do toho som hral a nahrával som to na mp4, tak to nebolo až také zlé. Neviete čo by sa s tým dalo robiť? Je to jediný problém s Cubase a nerád by som menil soft.

Možno že toto už niekdo spomínal, aj som  hľadal ale nič som nenašiel.
Aku mas zvukovku, lebo toto nesposobuje nikto iny ako teta latencia. Na zdravie!
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #177 kedy: 23. Marec , 2008, 10:32:27 »

Inak tá záležitosť s tým vystrihnutím taktu, aby sa ti celý zbytok skladby posunul a nalepil na prvú časť, zdá sa mi, že to je okukané z Guitar pro, tam sa to dá. Problém je v tom, že to stráca zmysel v tom momente, keď sú súčasťou projektu aj audio stopy.

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, by som videl nie v score editore, ale priamo v multitracku. Proste si nájdi takt, ktorý chceš vyhodiť, urob "CUT, alebo SPLIT" na začiatku a na konci a to, čo ti v strede vznikne (čiže tvoj neželaný takt), to vyhoď. Potom si už len vyselektuj všetko, čo je za medzerou a myšou si to priraz k prvej časti. Nezabudni mať zapnutú funkciu SNAP, aby sa ti to prilepilo presne.
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #178 kedy: 23. Marec , 2008, 10:35:26 »

Inak tá záležitosť s tým vystrihnutím taktu, aby sa ti celý zbytok skladby posunul a nalepil na prvú časť, zdá sa mi, že to je okukané z Guitar pro, tam sa to dá. Problém je v tom, že to stráca zmysel v tom momente, keď sú súčasťou projektu aj audio stopy.

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, by som videl nie v score editore, ale priamo v multitracku. Proste si nájdi takt, ktorý chceš vyhodiť, urob "CUT, alebo SPLIT" na začiatku a na konci a to, čo ti v strede vznikne (čiže tvoj neželaný takt), to vyhoď. Potom si už len vyselektuj všetko, čo je za medzerou a myšou si to priraz k prvej časti. Nezabudni mať zapnutú funkciu SNAP, aby sa ti to prilepilo presne.
Je to okukane z Guitar Pro (mas postreh  ŽmurkJe to frajer), pracoval som davnejsie s tymto softom, a tam som robil take finty.
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #179 kedy: 23. Marec , 2008, 14:30:55 »

Robím v Cubase SX2 a mám problém s nahrávaním. Keď mám jeden track ako doporovod a keď napríklad do toho nahrávam gitaru, tak tá gitara ide trošku pozadu. Posunúť track trošku dozadu nie je problém ale úplne to rozhadzuje aj rytmiku gitary. Najprv som si myslel že je chyba vo mne ale keď som to skúsil tak, že som si zapol obyčajné rádio ako dporovod a do toho som hral a nahrával som to na mp4, tak to nebolo až také zlé. Neviete čo by sa s tým dalo robiť? Je to jediný problém s Cubase a nerád by som menil soft.

Možno že toto už niekdo spomínal, aj som  hľadal ale nič som nenašiel.
Aku mas zvukovu kartu a aky pouzivas v Cubase ovladac?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.271 sekund, 23 otázok.