Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 12:19:30
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210557 krát)
0 užívateľov a 18 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #180 kedy: 23. Marec , 2008, 14:33:34 »

potrebujem poradit s jednou vecov.zacinam robit s nahravanim. pouzivam cool edit.nahrali sme basu a miestami niektore tony hraju o dost silnejsie.proste chalan niekedy do to ho viac udrel ako trebalo...ako sa to da poriesit???da sa to vobec?ak sa nemilim tak toto riesi efekt kopresor...nemylim sa???ako na to?dakujem

Pytal si sa v nevhodnej teme a preto zostala tvoja otazka nepovsimnuta. Bud nova tema, alebo tema, kde sa riesi nahravanie basy, napr. tu: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,64587.0.html

Co sa tyka otazky, neuviedol si, akym sposobom ste tu basu nahrali. Cize ci ide len o rozdiel v dynamike, alebo ste to nahravali mikrofonom v akusticky zlej miestnosti a niektore ton viacej nahukavaju, ako ostatne a podobne.
Zaznamenané

ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #181 kedy: 24. Marec , 2008, 16:04:34 »

Čo myslíš tým "ide trošku pozadu"??
Znamená to, že gitara ti pri nahrávaní znie pozadu, ale nahrá sa tak, ako si ju hral? Alebo ti pri hraní znie presne, ale keď si prehráš nahratú vec, tak ti gitara znie mimo?

gitara pri nahrávaní znie presne ale keď si to prehrám tak pozadu a zvukovka: Realtek AC97 nič moc ale ide
« Posledná zmena: 24. Marec , 2008, 16:07:09 od ewerfile » Zaznamenané

Slavo
FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #182 kedy: 24. Marec , 2008, 16:14:42 »

gitara pri nahrávaní znie presne ale keď si to prehrám tak pozadu a zvukovka: Realtek AC97 nič moc ale ide
Kedze onboardovka neni stvorena pre  prehravanie s nizkou latenciou tak to je jemne oneskorene, je to len par ms ale je to citit, mam tiez rovnaku zvukovku cize to poznam  Bavím sa skvele treba novu kartu Na zdravie!
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #183 kedy: 24. Marec , 2008, 17:24:24 »

Skús to nahrať tak, že povypínaš všetky efekty a pri nahrávaní necháš bežať minimum stôp. Aby si čo najmenej zaťažil zvukovku. Uvidíš, či sa ti to stane znova. Keď nahrávaš, nepočuješ z reprákov také nepríjemné pukanie, praskanie?  Inak pravda je, že tieto onboard zvukovky niesú zrovna stvorené na nahrávanie, aj keď sa dá s nimi vystačiť.

Ozaj, možno som to prehliadol, ale nespomínal si ako presne nahrávaš. Máš kombo a mikrofón? Alebo máš nejaký VST plugin, ktorým to efektuješ? (Amplitube napr.). Efektuješ gitaru v reálnom čase, alebo nahrávaš na čistom zvuku a potom na to hodíš nejaké skreslenie? Všetko to má vplyv na výkon tvojej zvukovky, obzvlášť ak máš hentaký onboard. Možno ASIO4ALL by dokázalo pohnúť aj s onboardom, neviem.
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #184 kedy: 24. Marec , 2008, 17:36:01 »

Skús to nahrať tak, že povypínaš všetky efekty a pri nahrávaní necháš bežať minimum stôp. Aby si čo najmenej zaťažil zvukovku. Uvidíš, či sa ti to stane znova. Keď nahrávaš, nepočuješ z reprákov také nepríjemné pukanie, praskanie?  Inak pravda je, že tieto onboard zvukovky niesú zrovna stvorené na nahrávanie, aj keď sa dá s nimi vystačiť.

Ozaj, možno som to prehliadol, ale nespomínal si ako presne nahrávaš. Máš kombo a mikrofón? Alebo máš nejaký VST plugin, ktorým to efektuješ? (Amplitube napr.). Efektuješ gitaru v reálnom čase, alebo nahrávaš na čistom zvuku a potom na to hodíš nejaké skreslenie? Všetko to má vplyv na výkon tvojej zvukovky, obzvlášť ak máš hentaký onboard. Možno ASIO4ALL by dokázalo pohnúť aj s onboardom, neviem.
S onboard sa da nahravat na vykonnejsej zostave a bez pozapinanych VST pluginov samozrejme s ASIO4ALL, inak je to nemyslitelne.
Asi ti chyba tento ovladac, tak si ho stiahni http://tippach.business.t-online.de/asio4all/ASIO4ALL_2_8_English.exe a naistaluj, potom to bude ovela lepsie.
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #185 kedy: 25. Marec , 2008, 07:07:11 »

Mám Asio4ALL v2 už dávno.

Nahrávam tak, že najprv si v kompe prirpavým doprovod aby bol v jednom tracku, potom zapojim gitaru cez efekt, pustím nahrávanie a normálne nahrávam. A žiadne praskanie alebo pukanie vôbec nepočuť.
Zaznamenané

Slavo
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #186 kedy: 25. Marec , 2008, 07:33:04 »

Cubase neviem čo je.Asi nejaké čudo k nahravani či čo.Ale poznal som klavesisti-Cubasáka-To bolo tiež čudo k pohledaní.  Bavím sa skvele Tuším sa písal Kubasák ale to na veci nic nemení  Bavím sa skvele Týpek ktorého všetci milovali.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #187 kedy: 25. Marec , 2008, 07:36:21 »

Len mi ho to cubase pripomenulo.Sory ked som sa niekoho dotkol.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #188 kedy: 25. Marec , 2008, 10:01:36 »

Mám Asio4ALL v2 už dávno.

Nahrávam tak, že najprv si v kompe prirpavým doprovod aby bol v jednom tracku, potom zapojim gitaru cez efekt, pustím nahrávanie a normálne nahrávam. A žiadne praskanie alebo pukanie vôbec nepočuť.

Takže gitaru do zvukovky ženieš cez efektovú krabičku, hej? Nijaké softwarové skreslenie nemáš? Ak pri takejto konštelácií mávaš gitaru zaznamenanú s posunom, skús začať od toho najjednoduchšieho. Nahraj do jednej stopy jednu gitaru s čistým zvukom - na metronóm. Do druhej stopy potom nahraj druhú gitaru - nejakú dvojhlasnú melódiu, alebo tak. Bez akýchkoľvek efektov. Takéto niečo by mala zvládnuť aj onboardovka s pôvodnými drivermi. Ak sa ti aj pri tomto objaví posun a si si istý, že hráš presne, tak potom neviem. Ťažko to riešiť takto od kompu.
Zaznamenané

Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #189 kedy: 03. Apríl , 2008, 12:53:29 »

Ako nahram jeden rif tak ze ked to fsetko prekopirujem a pozliepam nebude tam pocut skok na druhy track???...a da sa nahravat aj tak ze iba urcity cas???...a stava sa mi ze ked nahravam 2 gitaru a idem s 1 tak ked zacnem ide mi to o cosi neskor...
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #190 kedy: 03. Apríl , 2008, 14:54:25 »

... a da sa nahravat aj tak ze iba urcity cas???...a stava sa mi ze ked nahravam 2 gitaru a idem s 1 tak ked zacnem ide mi to o cosi neskor...

Nechcem sa vulgarne vyjadrovat.
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #191 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:38:17 »

Ako nahram jeden rif tak ze ked to fsetko prekopirujem a pozliepam nebude tam pocut skok na druhy track???...a da sa nahravat aj tak ze iba urcity cas???...a stava sa mi ze ked nahravam 2 gitaru a idem s 1 tak ked zacnem ide mi to o cosi neskor...


Ty si si tuším lenivý o tom čokoľvek prečítať, alebo aj porozmýšľať. Radšej napíšeš na fórum, šak niekto pogúgli a porozmýšľa za teba.


Citácia
Ako nahram jeden rif tak ze ked to fsetko prekopirujem a pozliepam nebude tam pocut skok na druhy track???
Tejto otázke absolútne nerozumiem, skús ju sformulovať nejako inak.

Citácia
...a da sa nahravat aj tak ze iba urcity cas???
Áno dá. Keď raz začneš nahrávať, nemusíš sedieť pri kompe a mastiť až kým si nezaplníš harddisk. Normálne dohráš motív, položíš gitaru a stlačíš stop. Cvič to najprv pomaly a nenechaj sa odradiť. Ver mi, dá sa to.


Citácia
...a stava sa mi ze ked nahravam 2 gitaru a idem s 1 tak ked zacnem ide mi to o cosi neskor...
Na toto som sa pokúšal odpovedať na celej poslednej strane. Ak si sa z toho nič nedozvedel, skús napísať na akej konfigurácií nahrávaš. (Zvukovka, drivery, či používaš nejaké softwarové efekty...)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #192 kedy: 03. Apríl , 2008, 21:03:48 »

Ako nahram jeden rif tak ze ked to fsetko prekopirujem a pozliepam nebude tam pocut skok na druhy track???. (...)
A skusil si to aspon?
Zaznamenané

Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #193 kedy: 04. Apríl , 2008, 17:29:47 »

Ty si si tuším lenivý o tom čokoľvek prečítať, alebo aj porozmýšľať. Radšej napíšeš na fórum, šak niekto pogúgli a porozmýšľa za teba.

Tejto otázke absolútne nerozumiem, skús ju sformulovať nejako inak.
Áno dá. Keď raz začneš nahrávať, nemusíš sedieť pri kompe a mastiť až kým si nezaplníš harddisk. Normálne dohráš motív, položíš gitaru a stlačíš stop. Cvič to najprv pomaly a nenechaj sa odradiť. Ver mi, dá sa to.

Na toto som sa pokúšal odpovedať na celej poslednej strane. Ak si sa z toho nič nedozvedel, skús napísať na akej konfigurácií nahrávaš. (Zvukovka, drivery, či používaš nejaké softwarové efekty...)


tak skusam s tzm sak som uz aj jeden song nahral..ale to som hral tak ze nieco som si nacvicil..ja som to myslel tak ze proste nahram  napr. 20sek potom to stopnem...nacvicim si dalsie rifi a ked to spojim s tym co som nahraval tak ze tam nebude skok takze to ci sa da....lebo zatial co som skusal tam bolo dost pocut ten skok...
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #194 kedy: 04. Apríl , 2008, 17:30:53 »

A skusil si to aspon?

hej sak jasne..len mi tam robilo tie skoky..zisiel by sa mi asi cesky navod
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.282 sekund, 23 otázok.