Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 00:05:42
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 123373 krát)
0 užívateľov a 11 Hostí prehliada túto tému.
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 13. Júl , 2006, 19:08:41 »

Ok, ale nezaponínejte - když už mluvíme o Mesách tak tyhle lampy jsou v podstatě jen zesilovací část zkreslení tam dělaj diody , takže je to v podstatě hybbrid, ale musím uznat - povedl se a u mě je zvukově stále na prvním místě. Výběr lampy je dle libosti výběru barvy zvuku každýho kytaristy v závislosti na kytaře a snímačích takže diskutujte diskutujte nic ve zlém ale stejně si tam dáte ty na který máte nebo co se zvukově nejvíce líbí právě vám :-)
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #46 kedy: 14. Júl , 2006, 07:50:05 »

feki napísal:
Citácia
Ok, ale nezaponínejte - když už mluvíme o Mesách tak tyhle lampy jsou v podstatě jen zesilovací část zkreslení tam dělaj diody , takže je to v podstatě hybbrid, ale musím uznat - povedl se a u mě je zvukově stále na prvním místě. Výběr lampy je dle libosti výběru barvy zvuku každýho kytaristy v závislosti na kytaře a snímačích takže diskutujte diskutujte nic ve zlém ale stejně si tam dáte ty na který máte nebo co se zvukově nejvíce líbí právě vám :-)
O čom hovoríš?O Triaxe?To si dosť vedža,diody má mesa akurát vo  W-Twine.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #47 kedy: 14. Júl , 2006, 19:52:45 »

ffamp napísal:
Citácia
feki napísal:
Citácia
Ok, ale nezaponínejte - když už mluvíme o Mesách tak tyhle lampy jsou v podstatě jen zesilovací část zkreslení tam dělaj diody , takže je to v podstatě hybbrid, ale musím uznat - povedl se a u mě je zvukově stále na prvním místě. Výběr lampy je dle libosti výběru barvy zvuku každýho kytaristy v závislosti na kytaře a snímačích takže diskutujte diskutujte nic ve zlém ale stejně si tam dáte ty na který máte nebo co se zvukově nejvíce líbí právě vám :-)
O čom hovoríš?O Triaxe?To si dosť vedža,diody má mesa akurát vo  W-Twine.

Jasnacka, Feki si na drogach? :sick:
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #48 kedy: 14. Júl , 2006, 20:03:27 »

nie su diody aj v rectifieroch? ale tusim len ako usmernovace
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 14. Júl , 2006, 20:08:36 »

Ako usmernovace su diody v kazdom zosilnovaci. Ale v Rectifier su aj lampove, okrem polovodicovych.

Naposledy upravil martinlm, : 14.07.2006 o 21:10
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #50 kedy: 14. Júl , 2006, 20:47:48 »

martinlm napísal:
Citácia
Ako usmernovace su diody v kazdom zosilnovaci. Ale v Rectifier su aj lampove, okrem polovodicovych.

Naposledy upravil martinlm, : 14.07.2006 o 21:10

A nesluzia na skreslovanie ale usmernenie napatia. Len doplnujem.
Zaznamenané
martin1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 224


« Odpoveď #51 kedy: 14. Júl , 2006, 22:13:03 »

Ja mam dual rectifier 3ch a su vnom 2 ks lamp 5u4g a \"svieti \" len jedna ,neviem preco.Inak hraje vsedko ok.Je to chyba?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #52 kedy: 15. Júl , 2006, 11:38:52 »

Hlavným  distribútorom elektroniek jj je tento chlapík, klikni sem http://mordechajkapusta.blogspot.com/
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #53 kedy: 15. Júl , 2006, 13:13:46 »

oil napísal:
Citácia
Hlavným  distribútorom elektroniek jj je tento chlapík, klikni sem http://mordechajkapusta.blogspot.com/


ako co si tymto chcel dokazat?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #54 kedy: 18. Júl , 2006, 10:40:52 »

Len davam do pozornosti, ze som este potestoval dalsie lampy a rozsiril clanok. Len neviem, preco z neho zmizla diskusia. :unsure:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 18. Júl , 2006, 13:04:16 »

Lebo si ho premenoval, problem som odstranil..

Naposledy upravil martinlm, : 18.07.2006 o 14:04
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #56 kedy: 18. Júl , 2006, 13:44:15 »

Moze byt, ze tie Telefunkeny su take ostrejsie. Ja ked som ich skusal, tak uplne na prvom stupni na maximalnom skresleni boli dost mikrofonicke a robili vela bordelu, radio a tak... Na dalsich poziciach uz nie, iba na tej prvej... Teda ak to boli oni - poznamky, co som si vtedy robil som stratil. Ale jedny boli take zrazu lepsie a jasnejsie, ako ostatne... Poskusam niekedy aj v Acousticu.

http://acoustic360.homeunix.net/images/schematics/160tube.jpg

Dobre tomu rozumiem, ze klucove su V1 a V2, V3 zivi hall a V4 je invertor ? Ma vobec ta invertorova lampa nejaky zasadny vplyv na zvuk ?

Jak ich poznam, ktora je ktora ? Tak jak idu v scheme by mali byt osadene aj na plosaku, nie ? Cize ta pri velkych lampach je invertor ?

Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #57 kedy: 18. Júl , 2006, 13:56:43 »

svietit nemusi nejak viditelne,mne tiez jedna 5u4g svieti slabsie.ale horuca dufam je,ci nie?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #58 kedy: 18. Júl , 2006, 13:57:41 »

Niekde som cital, ze invertor ma vacsi vplyv na zvuk, ako by sa zdalo, takze treba skusit urcite. Ja som skusil ECC83 v Engl Thunder zamenit za ECC81 a zvacsil sa headroom, asi to pri vysokych hlasitostiach skresluje aj na invertore. Bola to ale \"Standart brand\" a charakter vysok povodnej ECC83 sa mi pacil viac.

Myslis, ze je to ta uplne vpravo? Lebo vsetky su pri velkych lampach.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #59 kedy: 18. Júl , 2006, 14:08:23 »

rastis napísal:
Citácia
Moze byt, ze tie Telefunkeny su take ostrejsie. Ja ked som ich skusal, tak uplne na prvom stupni na maximalnom skresleni boli dost mikrofonicke a robili vela bordelu, radio a tak


Zaujimave, u mna zatial nerobili ziaden bordel. Nechal som si teraz jednu vo V1 a celkom ma bavi ta zmena zvuku, cisty zvuk je uplne neskutocne priezracny, takze si ju tam chvilu necham.

Citácia
Dobre tomu rozumiem, ze klucove su V1 a V2, V3 zivi hall a V4 je invertor ? Ma vobec ta invertorova lampa nejaky zasadny vplyv na zvuk ?


Ja som skusal tiez menit lampu v invertore, a sa mi zdalo, ze sa zvuk zmenil trosku, hlavne charakter skreslenia. Mam tam inak ECC81, ako mali povodne vsetky Hiwatty. Skusil som tam namiesto nej dat ECC83 a bolo to citit tiez na skresleni, ale zvuk bol podla mna trosku menej priezracny. Ono na taketo hrajkania treba mat fakt vela casu a robit to v klude, postupne skusat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.