Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Október , 2017, 08:33:19
Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japonské gitary prelomu 70-tych a 80-tych rokov  (Prečítané 145243 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mr. redwine
stály hosť
Príspevkov: 932

« Odpoveď #690 kedy: 04. Február , 2016, 12:01:16 »

http://www.gitarrenfundgrube.de/index_en.php?subid=mccoy
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Stevino179
stály hosť
Príspevkov: 1078

« Odpoveď #691 kedy: 04. Február , 2016, 12:20:15 »

Na zdravie! len hm či je japan či korea , telo preglejka male potaky  , ale kobylu ma ako moj  bývalý westone spectrum japonský
Zaznamenané

Take neskore 60te roky garazove reznute aj punkom mi to pripomina, trosku west coast scenu tiez.
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #692 kedy: 29. Máj , 2016, 08:19:48 »

čo sa mi zas dostalo do ruk

* DSC05572.JPG (1167.52 KB, 2048x1536 - prehliadnuté 972 krát.)

* DSC05573.JPG (1090.54 KB, 2048x1536 - prehliadnuté 943 krát.)
Zaznamenané

Take neskore 60te roky garazove reznute aj punkom mi to pripomina, trosku west coast scenu tiez.
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #693 kedy: 01. Jún , 2016, 20:17:15 »

NEJAKe  STRANKY
http://best-vintage-guitars.de/sold.html
Zaznamenané

Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #694 kedy: 09. December , 2016, 09:30:34 »

http://www.guitar-letter.de/?Knowledge/Review/Review_Cimar_2070MH.htm a další link nech sa to tu pekne zbiera  Na zdravie!
Zaznamenané

Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #695 kedy: 16. December , 2016, 09:32:23 »

moj bnovy roadster

* fghdfghfgh.JPG (1988.96 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 301 krát.)

* fghgfh.JPG (1892.04 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 320 krát.)
Zaznamenané

Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #696 kedy: 16. December , 2016, 09:36:12 »

tak , stal sa maly vianočný zazrak , jeden dobrodružný výlet do Budapšeti a trocha jednania a Roadster je doma , tak už mam tri , ten čierny je roadster prva seria roadstar robili sa len dva roky rok vyroby 79 , ten druhy moj oplieskany je roadstar 2 rok 84 a mam ešte cimar roadstar tiež 84 . Každa je trocha ina ale všetky maju super krk a podla mna su o triedu lepšie ako blazer seria /tie som mal dva/
je to fakt jedna rodinka , naopzaj tie zmeny su zaujimave sledovat akosa vyvijal ,
škoda že  roadster majitel neštasten prestrikal lak je riadne dopaltany ale zase preto bola lacna  an azvuk to vpliv nema , tak sa teší, . zvuk je proste nadhera

* ghfh.JPG (1874.12 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 312 krát.)

* hjkghjkj.JPG (1882.02 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 318 krát.)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
Príspevkov: 2008

« Odpoveď #697 kedy: 16. December , 2016, 16:21:21 »

jedno je Roadster a druhe Roadstar. tak nam povysvetluj preco sa volaju inac a ako to teda je...
Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #698 kedy: 17. December , 2016, 09:48:04 »

Tak čo otom  viem
Roadster boli prve gitary ktore robil Ibanez po sudnych sporoch ako vlastný dizajn na strat štýl. mal to bit strat a podla mna to strat je len ma par zmien . Robil sa len 2-3 roky prve verzie boli len lakovane drevo ku koncu a posledne ročníky 80 boli čierne .  Prevedenie krk je javor písali že jeden kus ale v skutočnosti ma nadlepovany hmatnik - tu však vidno kvalitu lebo to naozaj nevidno ako je nadlepovany -dali si zaležat .tak isto píšu aj tela že su s viacerých kusov /5-7/ale su lepene tak že do seba zapadaju letokruhy a tak to vyzera ako z jedneho kusu /vid lakovane kusy na nete/ . Snímače su nadhera je to niečo ako P90 neskrotne single neviem či je to len nimi ale tak dynamicku gitaru som ešte nemal - neskutočne raguje na dynamiku je to taky splašený kon na luke - všetko počut čo sa zahra . Krk ju užasny ako na všetkých RS tento sa mi zda ešte o kusok tučnejší, tak soft V .
potom bola par rokov pauza a začali sa vyrabat cca od 82 ako roadstar2 .Rozdielov je viac
- telo roadster ma ovela lepšie povykrajovane telo viac ako roadstar ergonomickejčia je
- snimače al elelktrika na roadstar je elektrika lepšie zapojena je tam 5 polohový prepínač /rodster ma 3/ a k tomu prepínač na prehadzovanie fazy v spoločnom zapojení čož naozaj robí divi  - velmi zvažujem skopírovat zapojenie z roadstar do roadter , single na roadster su ale silnejšie a živšie organickejšie ale zase tak netahaju /magnety som nepozeral
- krk roastar ma krk z jedneho kusu nrozdiel od roadster
- mechaiky na roadster take som ešte nikde nevidel maju nejaky zavyt navyše neviem čo sa snim robí ale držia veeeelmi veeelmi dobre pkraticky dom nedoladoval a to su tam stare hrdzave struny /šlaka nemam tu kde kupit struny/
........ cimar je riadny gulaš : ma nadlepovany hmatnik , slabšie snimače aj mechaniky , ale zase telo je mahagon struny nejdu ani skrz a nema ani paku /nejaky zvlaštny typ kobylky/ - tato gitara sa mi podoba na prs lebo ma kombinaciu mahagon telo javor krk a single , s týchto troch je najostrejšia zvukovo a najcinkavejšia
- všetkY nastroje su super pevedene na roadster je všetko povodne a plne funkčny a j na roadstari ,  jedine cimar si pýta vymenu mechanik aj ked držia .
roadstar roadster cimar roadstar a aj blazer - boli reakciou ibanez na Fendre aj ked vzhladom k dobe sa to hýbalo k humbuckerom a floydom vždy si udržali linu stratu a ak niekto hlada strat u ibanez toto je spravan volba . Blazer už boli ine mali sice jelšove telo boli o kus tažšie krky ale mali horšie tenšie a a j snimače boli slabšie -aspon podla mna . By som to videl tak že roadstar je kaože 50-60th strat a blazer 70th
ešte k roadster - je to najlepšia gitara aku som kedy mal strčí do zadku aj 86Fendet strat japan s texas special singlami - hra podla mna ako stary strat - nááádherne - tu so m zbadal kde mam chyby ta gitara fakt nič neodpustí
podotýkam ešte že s roadster su slavnejšie basgitary maju vlastný funklub  nete a su velmi vychavlene
pss: roadsterov je pomerne malo neprekvapilo by ma keby osm bol jediny na slovensku čo ho ma
Kov tie hlavy milujem ked vidim tu hlavu hned mi začne zapekat softvare zhananím many , kto neskusil nevie  Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
Príspevkov: 1846

« Odpoveď #699 kedy: 17. December , 2016, 13:08:06 »

...podotýkam ešte že s roadster su slavnejšie basgitary maju vlastný funklub...
Kedysi som hrával na takejto, môže to byť z tej slávnej série?
Bola to naozaj dobrá basa. Teda asi ešte je...

* 18412_10206057437692137_8176841910627565744_n.jpg (149.02 KB, 960x567 - prehliadnuté 262 krát.)
Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #700 kedy: 17. December , 2016, 13:39:45 »

Zdravíčko ta Tvoja Andrej bude ešte staršia s pred súdnych sporov  ,mož biť je cennejšia , ale predsa len ako písal Rasto vyzerá že skoré 80te su najkvalitnejšie  ,inak  roadster basa  mala hlavu  s klučami po stranach a neskor roadster2 už klasika ako moje gitky
http://www.guitarvillage.com.au/ibanez-roadster-bass/
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
Príspevkov: 2008

« Odpoveď #701 kedy: 17. December , 2016, 19:22:00 »

vdaka za vysvetlenie.

co si ja pamatam vselijake menej zname alebo lacnejsie japonske gitary z toho obdobia, tak mali snimace zvacsa neuveritelne silaky, single s vystupom humbuckeru a pod. sice znacne zastrete a zahuhlane (oproti "normalnym" snimacom), ale na skreslenie s neuveritelnym tahom. to som si vsimol ozaj na nejednej takej gitare.
Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #702 kedy: 17. December , 2016, 19:44:47 »

hm tak tie snimače , to je kapitola , inak v tých časom robili roadster ktorý mal niečo ako dve cievky v singly a bol pri tom prepínač ktorým sa jedna odpajala čím sa zoslaboval - tak nejak to vysvetlovali ale neviem presne očo išlo . maš pravdu su to silne single a  tahaju fest velm i dynamicke - po čase som začal používat kvoli tomu aj tonovu clonu , oni inak evidentne vtedy experimentovali aj s kobylkami aj s zapojením
myslím že tieto tri gitky spadaju do Tvojho članku  Zdravíčko , a tak trocha aj kvoli Tvojmu članku rasto som sa namotal na japonky s 80tich  Je to frajer tak sa podelte aj iny čo mate doma  Na zdravie!
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
Príspevkov: 2781

« Odpoveď #703 kedy: 17. December , 2016, 21:52:00 »

Taku Ibanezu basu mal aj kamarat.
Bola to slusna basa.
Ked som ju chcel kupit ,tak ju nechcel ani za nic predat a ked som sa ho na nu o par mesiacov pytal , tak ze ju uz predal facepalm
... aj tak uz zomrel ,tak mu to ani nemozem mat za zle  Je mi do plaču
Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #704 kedy: 18. December , 2016, 09:32:00 »

hej hej roadster aj roadstar basy su vyhlasene , poznam jedneho čo ju ma ,a nieraz som sa stretol s inzeratom kupim roadstar basgitaru , inak ešte tu je ten cimar http://hudebnibazar.cz/cimar-japan-strat-copy/ID80388/ , je najslabšia tak ak gitka   z domu pojde ona  ,
Zaznamenané

Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 |   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.202 sekund, 23 otázok.