Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 15:15:30
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Homemade SansAmp GT-2  (Prečítané 16711 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #30 kedy: 18. September , 2006, 14:45:34 »

mario bross napísal:
Citácia
pocuj este mam na teba otazocku ze ktoru dosku si robil lebo na tej stanke su 3 verzie??Tu old alebo aku...

Pouzil som tu najnovsiu.
Zaznamenané
tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #31 kedy: 16. Január , 2007, 18:02:48 »

Caute...Robim tento efekt na maturitnu pracu.... budem k tomu potrebovat technicku dokumentaciu.... Efekt frci tak jak ma len neviem co mam na nom merat... lebo velkost skreslenia asi nenameram...neviete niekto poradit..... len znazornit priebehy sa mi zda byt dost malo.... Zeby frekvencnu charakteristiku urovne?Huh!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 16. Január , 2007, 18:10:55 »

No mohol by si predsa zmerat zosilnenie, ak by si don pustil slaby signal z generatora, ktory by sa na nom neskresloval.

Dala by sa zmerat aj AFCH bez a so speaker simulatorom? To by mohlo byt zaujimave.  Tiez AFCH jednotlivych typov zosilnovacov, tusim to ma nejaky prepinac Fender/Mesa a pod., nie?
Zaznamenané

tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #33 kedy: 16. Január , 2007, 18:16:29 »

Citácia
Dala by sa zmerat aj AFCH bez a so speaker simulatorom? To by mohlo byt zaujimave.  Tiez AFCH jednotlivych typov zosilnovacov, tusim to ma nejaky prepinac Fender/Mesa a pod., nie?
No zosilnenie som skusal a nameral som okolo 230 ale to aj s vykurenym Drivom   a potom som skusal Vysky pri 10KHz a  basy pri 100Hz .... a to AFCH je co prosimta?... a neviem ale viem ze ten signal co bol na osciloskope vyzeral dost divne to som necakal..a este som skusal merat ake napatie mozem dat na vstup a malo to dost velky rozsah a aj frekvencne vyzera byt viac menej neobmedzeny
« Posledná zmena: 17. Január , 2007, 00:22:35 od Pitu » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 16. Január , 2007, 18:24:09 »

AFCH je predsa ta amplitudovo-frekvencna charakteristika, co si spominal.

Frekvencne by nemal byt neobmedzeny - ak ma speaker sim. A co citam starise prispevky, tak asi nema, zvlastne. Ak ho nema, tak to prestava byt s tym AFCH zaujimave :)
Zaznamenané

Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #35 kedy: 25. Január , 2007, 11:34:55 »

Pridavam novu fotku mojho efektika, troska som mu zmenil fasadu, pretoze nenalakovany zacal korodovat. Tak som ho cely pekne presmirgloval a nastriekal.  Ak by mi niekto poradil nejaky inteligentny sposob, ako spravit popisy k tlacitkam, budem vdacny.  Popiskujem si

Inac, kamarat si spravil tiez kopiu tohoto efektu a porovnali sme ho s tou lacnou kopiou od Behringera, a ten Behringeracky ma trocha chemickejsi zvuk a mensiu dynamiku a zivost. Žmurk  :)


* foto_nova_fasada.JPG (29.19 KB, 662x495 - prehliadnuté 564 krát.)
Zaznamenané
thomas162
nováčik
*
Príspevkov: 34


gitarista -amater


« Odpoveď #36 kedy: 02. Január , 2008, 13:14:39 »

mm taky dotaz... zatienoval si vodice co idu k potenciometrom a aj tie co idu k prepinacom? ja som tam dal zatial netienene kablea  pri väcsom zosileni totak nechutne piska ze  my to trha usi... Pomoooc!
Zaznamenané

sprostý móžeš byť koľko len chceš ale musíš si vedieť poradiť........
focus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #37 kedy: 02. Január , 2008, 14:12:10 »

Thomas, ja tiež dokončujem SansAmp, už mi chýba to len osadiť do krabice, všetky vodiče mám nachystané
tienené, mám to v práci, 7-8 januára to bude hotové, napíšem ti , ako to dopadlo. A inak so zvukom si spokojný?
Zaznamenané
thomas162
nováčik
*
Príspevkov: 34


gitarista -amater


« Odpoveď #38 kedy: 02. Január , 2008, 19:02:30 »

Thomas, ja tiež dokončujem SansAmp, už mi chýba to len osadiť do krabice, všetky vodiče mám nachystané
tienené, mám to v práci, 7-8 januára to bude hotové, napíšem ti , ako to dopadlo. A inak so zvukom si spokojný?
ahoj.. ja uz mam moj hotovy no je to dost nepouzitelne  pre to piskanie. zo zvukom som spokojny celkom zaujimavost nato ze ma stala ale 400sk :D takze sa musim znovu pohrat a zatienit vsetko.uf to bude zabavka... Na zdravie!
Zaznamenané

sprostý móžeš byť koľko len chceš ale musíš si vedieť poradiť........
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #39 kedy: 02. Január , 2008, 19:05:05 »

no daj jednoznacne tienene kable, ved to je signalova cesta, po ktorej ide gitarovy signal. tak je jasne, ze sa to na zvuku podpise.
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #40 kedy: 02. Január , 2008, 20:29:11 »

mm taky dotaz... zatienoval si vodice co idu k potenciometrom a aj tie co idu k prepinacom? ja som tam dal zatial netienene kablea  pri väcsom zosileni totak nechutne piska ze  my to trha usi... Pomoooc!
podla mna to tým tieneným káblikom nevyriesis. Si zober akýkolvek sériovo vyrábaný efekt, tam tazko by si hladal tienený kabel pouzitý. Najprv definuj to pískanie. Pískať môžu aj snímače aj robotník na stavbe a takisto aj zle spravený obvod, alebo nekvalitný operačný zosilňovač..
Zaznamenané

FALLGRAPP
thomas162
nováčik
*
Príspevkov: 34


gitarista -amater


« Odpoveď #41 kedy: 02. Január , 2008, 21:20:02 »

podla mna to tým tieneným káblikom nevyriesis. Si zober akýkolvek sériovo vyrábaný efekt, tam tazko by si hladal tienený kabel pouzitý. Najprv definuj to pískanie. Pískať môžu aj snímače aj robotník na stavbe a takisto aj zle spravený obvod, alebo nekvalitný operačný zosilňovač..
piskanie.... hmmm pri HI-GAIN aj hot wired ...ked vytocim drive skoro doplna nemozem dat level na vacsiu hlasitost ako slabucke zosilenie.inak to neznesitelne piska, v gitare problem neni urcite,robotnik tu neni,obvod spraveny cisto az megacisto Si píš!!!....bud tienenie alebo zly OZ. Smútim skusim to zatienit ak nepomoze pride na radu osciloskop...
Zaznamenané

sprostý móžeš byť koľko len chceš ale musíš si vedieť poradiť........
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #42 kedy: 02. Január , 2008, 22:34:16 »

piskanie.... hmmm pri HI-GAIN aj hot wired ...ked vytocim drive skoro doplna nemozem dat level na vacsiu hlasitost ako slabucke zosilenie.inak to neznesitelne piska, v gitare problem neni urcite,robotnik tu neni,obvod spraveny cisto az megacisto Si píš!!!....bud tienenie alebo zly OZ. Smútim skusim to zatienit ak nepomoze pride na radu osciloskop...
Este som zabudol spomenut plosak, zalezi aj na rozmiestneni suciastok, znie to trochu sci-fi, ale z vlastnej skusenosti viem, ze aj to ovplyvní.. Ak si robil plosak podla dakeho layoutu, tak by to malo byt ok..
Zaznamenané

FALLGRAPP
thomas162
nováčik
*
Príspevkov: 34


gitarista -amater


« Odpoveď #43 kedy: 05. Január , 2008, 20:28:25 »

nie  robene je to podla schemy oskusanej z netu... takze v tom problem neni... zistil som ze  pri niskej hlasitosti zosilovaca to nepiska.. vtedy mozem vyhulit obe naplno a ide to v pohode.. ale akonahle pridam hlasitost na koncaku. piskot... Pomoooc!
Zaznamenané

sprostý móžeš byť koľko len chceš ale musíš si vedieť poradiť........
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 05. Január , 2008, 20:33:29 »

a nemôže to piskanie byť adaptérom ? ja mam boss ds1 a mal som nejaký zlý adaptér tak mi to  tak hnusne piskalo, vymenil som ho za iny a už to prestalo piskať ...
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.