Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 08:34:13
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Martinlm (z cyklu "aparáty užívateľov")  (Prečítané 26849 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #75 kedy: 15. Február , 2009, 16:29:14 »

Kupil som si Harley.

Prvy rozdiel oproti 212 Framus ma uplne zaskocil - cisty zvuk mam s touto bednou cistejsi. Je to dane asi tym, ze ma menej strku a hladsie vysky. Celkovo citatelnejsi a jemnejsi zvuk, pekne sypke vysky, modernejsie znejuce skreslenie...


* ampharley.jpg (106.65 KB, 600x450 - prehliadnuté 595 krát.)
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #76 kedy: 15. Február , 2009, 16:34:19 »

preco si nekupil 4x12?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #77 kedy: 15. Február , 2009, 16:36:35 »

Lebo som chudobny a nemam auto.
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #78 kedy: 15. Február , 2009, 16:53:13 »

to je ten s vintage 30 ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #79 kedy: 15. Február , 2009, 16:54:41 »

Ano, rovnako ako Framus a pritom zvuk kus inde.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #80 kedy: 15. Február , 2009, 17:38:36 »

Vsetko je to v tom prispevku, viac k tomu neviem. Rozmyslal som, ze to nahram, ale Framus uz nemam, takze ake by to bolo porovnanie.  Skratka na tychto charakteristikach som sa s basakom uplne zhodol a on taketo veci neriesi, cize ho beriem viac ako nezatazeneho objektivneho posluchaca. Uz ked som zahral prve tony na cistom zvuku, bolo mi jasne, ze nieco je uplne inak.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #81 kedy: 15. Február , 2009, 18:24:41 »

Vsetko je to v tom prispevku, viac k tomu neviem. Rozmyslal som, ze to nahram, ale Framus uz nemam, takze ake by to bolo porovnanie.  Skratka na tychto charakteristikach som sa s basakom uplne zhodol a on taketo veci neriesi, cize ho beriem viac ako nezatazeneho objektivneho posluchaca. Uz ked som zahral prve tony na cistom zvuku, bolo mi jasne, ze nieco je uplne inak.

kto nemel rysavou nevi co je laska. a to ta caka este Marshall, Mesa, VHT, vsetko je uplne inak :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #82 kedy: 15. Február , 2009, 18:33:24 »

Uplne inak? Mas pocit, ze by som niekde pisal, ze mam najlepsi aparat na svete? Vsetko je uplne inak, ano, a pritom je to uplne jedno. VHT ani Mesa zo mna gitaristu nespravi. Hral som aj na Marshall, aj na VHT, aj na Mese a co teraz? Žmurk Len som tu napisal svoje dojmy z dvoch lacnych bedni. Ak to vas znackarov otravuje, tak to tu necitajte.
« Posledná zmena: 15. Február , 2009, 18:33:52 od Martinlm » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #83 kedy: 15. Február , 2009, 18:37:31 »

Nie, nie, ja si ten benton tiež chcem kúpiť, za tie prachy nie je o čom. Napíš ako sa Ti páči "štava" cez to. je jasné, že sa to nedá porovnávať s boxami o 5 x drahšími, ale o to ani nejde...ani neporovnávaj s Framusom, to je blato Na zdravie!
Zaznamenané
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #84 kedy: 15. Február , 2009, 19:15:37 »

kto nemel rysavou nevi co je laska. a to ta caka este Marshall, Mesa, VHT, vsetko je uplne inak :)

kto nemel zrzavou nevi co je laska
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #85 kedy: 15. Február , 2009, 19:52:02 »

(...) Napíš ako sa Ti páči "štava" cez to. (...)
Je to lepsie, plati vsetko, co som napisal :) Tu bednu mal aj Javanne, Roberto ju pravidelne pocuval, takze tiez budu vediet povedat, ako to hra.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #86 kedy: 18. Február , 2009, 21:10:40 »

(...) je tam vraj moc tenká preglejka (asi z cenových dôvodov) a preto má tá bedňa pri väčšej hlasitosti tendenciu rezonovať, hlavne jej zadná stena ... To je dôvod "krabicoidného" zvuku, presne na to sa sťažoval aj užívateľ na muzikeráckom fóre. Aspoň konečne je jasné, že materiál bedne, na rozdiel od materiálu tela gitary, nesmie "hrať", ale musí byť čo najviac tuhý, čím viac tým lepšie. (...)
Inak ta Harleyka je oproti Framusu uplne tuha. Videli sme foto, kde mal Framus uplne zle uchytenie zadnej steny.

Inak kto vie, mozno kusok tej rezonancie je ziaduci, aj ked zdanlivo zanedbatelny. Ked sa stavali prve Marshall bedne, asi toto nikto nejak matematicky neriesil a aj preto to hra tak, ako to hra. Mozno super pevna bedna by znela kusok divne a vintagisti by ohrnali nos. Rovnako nikto neriesil gitarove reproduktory, ze budu mat o 5kHz pokles, aby skreslene zvuky az tak nebzucali. Skratka sa to tak spravilo a bolo. Znelo to dobre, tak to nikto neriesil a my sme si na to zvykli.
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #87 kedy: 18. Február , 2009, 21:20:42 »

sice som tu bednu nevidel, ale uz aj z fotiek je jasne, ze ma oproti framusu nejaky centi-meter hrubsie steny a aj na spracovani je vidiet ze je lepsia, takze ak aj hra lepsie comu verim, lebo ten framus hra otrasne a ak sa da to logo zlepit dole  Bavím sa skvele tak je to ppici kupa za taky maly peniaz
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #88 kedy: 27. Február , 2009, 23:31:27 »

Nahral som ukazku Valwatt + Harley Benton. Mikrofon Oktava MK319, cca 30cm vzdialeny (koli hlasitosti) v osi repraku. Prva ukazka len gitary, druha v kvazi mixe (At The Gates), bez uprav. Bol som dnes kus captavy.

* harley_sam.mp3 (561.2 KB - stiahnuté 375 krát.)
* harley_mix.mp3 (1123.01 KB - stiahnuté 331 krát.)
Zaznamenané

bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #89 kedy: 28. Február , 2009, 01:38:17 »

Je to velmi dobre  :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.