Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 03:45:41
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: mini amp  (Prečítané 9339 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
matusmt
nováčik
*
Príspevkov: 13



« Odpoveď #15 kedy: 01. Marec , 2007, 17:57:28 »

to ffamp: No ale pri tajto malej "k...." je jeden problem ze neviem ci ta schema je vobec dobra, bo som o nikom nepocul kto by to podla nej postavil. Ale ak sa ti velmy kce mozes si to skusit postavit ci ti to pojde.  ha ha ha
« Posledná zmena: 01. Marec , 2007, 17:58:07 od matusmt » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #16 kedy: 02. Marec , 2007, 07:49:25 »

Tá schéma vyzerá byť v pohode.Síce ten koncový IO nepoznám,ale stiahni si z netu jeho doporučované zapojenie-napr.stránka  www.digchip.com  na ktorej po zaregistrovaní si môžeš sťahovať datalisty k rôznym polovodičom atď.Potom píšeš že ti nefunguje ani tá časť s tým jedným tranzistorom.Tak si preskúšaj či je tranzistor dobrý,či ho máš dobre zapojený/e-b-c/,prípadne daj z neho výstup do veže,zvukovej karty,alebo nejakého ampu a tak over funkčnosť,ak sa tomuto venuješ tak nejaký meriaci prístroj by si mal mať,tak treba zmerať napätia...Zrejme ti to hrá potichu preto,lebo ten odpor 560 ohmov by mal byť predradený len pre sluchátka.Reproduktor by mal ísť priamo na výstup.Prečo sa hreje netuším-napájacie napätie má správnu hodnotu?To lampové kombo je určite ďaleko náročnejšie ako táto záležitosť,takže treba naberať skúsenosti aby si potom nebol sklamaný.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2007, 08:05:36 od ffamp » Zaznamenané
matusmt
nováčik
*
Príspevkov: 13



« Odpoveď #17 kedy: 03. Marec , 2007, 13:48:20 »

dik za rady, ale skoro vsecko co si napisal som skusal. A rozumiem co mi kces povedat s tym lampovym kombom.
Zaznamenané
prosound
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #18 kedy: 04. Marec , 2007, 23:32:43 »

dik za rady, ale skoro vsecko co si napisal som skusal. A rozumiem co mi kces povedat s tym lampovym kombom.
Takže vyskúšaj ešte toto.Najprv daj do obvodu tranzistora odpor 100K z bazi voči zemi a vyskušaj či ti funguje samostatný preamp (OverDrive)
Mal by ísť a pravdepodobne sa bude treba pohrať z hodnotou 1M2.Tam by som potom odporučil dať potenciometer a keď zvuk bude najlepší tak si tu hodnotu zmeraj a daj pevný odpor.Ak to nepôjde,tak pravdepodobne ten tranzistor je zlý a daj tam BC546 alebo iný podobný.
Potom vyhoď IO ktorý je v schéme a daj miesto neho TEA 2025 B.Samozrejme, že treba tam trochu iné zapojenie ,ktoré si stiahni z netu.Je však podobné a jednoduché ako u Marshallu,ale hlavne je spoľahlivé.Môže fungovať aj bez chladiča a v mostíkovom zapojení ti dá skoro 5W.Jeho cena je asi 15,-Sk.
Zaznamenané

posledná demo ukážka Golema , zatiaľ ešte pracovná : http://bandzone.cz/corvus     www.gerhat.com
matusmt
nováčik
*
Príspevkov: 13



« Odpoveď #19 kedy: 05. Marec , 2007, 20:55:13 »

to prosound: Fest dik za rady, ale nemam teraz moc casu vyskusat ich, ale urcite to skusim.
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 23. Jún , 2008, 20:44:48 »

Nazdar,
robim na mini ampe a objavili sa nejake problemy. Spravil som kombinaciu skreslovacieho efektu s operakom 741, korekcie tone a volume som pouzil z Marshall MS-2 a koncovy stupen je s IO 386. Hra to a aj zvuk je v ramci moznosti OK, akurat po par minutach hrania sa zacne zvuk dojebavat a chrcat az nakoniec odide koncovy integrac. Hra to na 0.8W dost hlasno. Nevie mi niekto poradit, v com moze byt problem? Napajacie napatie z baterky je vpohode. Je mozne, ze tam ide priliz silny signal? Ked na tom hram potichu, tak to vydrzi dlhsie... vdaka za rady  Pomoooc!



* Sipko_MA-1.jpg (73.05 KB, 800x600 - prehliadnuté 533 krát.)
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #21 kedy: 23. Jún , 2008, 20:46:57 »

chladis ten IO ?
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 23. Jún , 2008, 20:52:21 »

Nie. Poradis ako?
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #23 kedy: 23. Jún , 2008, 21:05:34 »

no ked si to skusal, tak si skusal, ako sa hreje ten operak ? lebo taketo vykonove veci, sa hreju. a tym padom potrebuju aj potrebne chladenie. lenze ako tak pozeram, tak obvod 386 je v klasickom DIP8 puzdre a nema moznost upevnenia na chladic. hm, no musis vyskusat, ci sa hreje, ak sa hreje dost, tak moze odist, ak sa nehreje, tak zrada moze byt inde.

pocuj teraz som si vsimol chybu v scheme. na tom obvode LM386 nema byt medzi pinmi 1 a 8 rezistor, ale kondenzator okolo 10uF. a vobec je uplne inac zapojeny.
« Posledná zmena: 23. Jún , 2008, 21:15:41 od mario bross » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 23. Jún , 2008, 21:15:26 »

konkretne by som poradil toto :

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/nationalsemiconductor/DS006976.PDF  toto mas datasheet k LM386, predpokladam, ze taky mas. tam si najdi strany 4 a tam mas typicke zapojenia. a skus si postavit ten com ma zosilenie = 50 ( gain = 50 ), ked Ti to bude malo, tak ten odpor pri tom 10uF kondiku premosti  :)
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 23. Jún , 2008, 21:16:58 »

Akurat pozeram jeho datasheet. Mas pravdu...vo vacsine odporucanych zapojeni je medzi 1 a 8 je ten kondenzator 10uF. Ale nieco tam spominaju aj o odpore 1.35K, alebo kombinacii. Skusim to zajtra pomenit. Zatial vdaka Na zdravie!

http://www.digchip.com/datasheets/part_details.php?id=514486&part-number=LM386
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 23. Jún , 2008, 21:17:58 »

predbehol si ma  :)
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 23. Jún , 2008, 21:20:42 »

neni zac. ten rezistor tam je na ten gain, jeho velkost Ti urcuje zosilenie, takze sa s tym pohraj, dat to nejako rozumne, aby to nechrcalo pri vyssom vybudeni. tak poskusal a daj vediet Žmurk
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 24. Jún , 2008, 13:31:24 »

Nasiel som v tej scheme este jednu nezrovnalost. Do toho koncoveho integracu vstupuje signal do 2(-) a 3(+) je uzemnena. Vo odporucanych schemach je to naopak. Zalezi na tom?
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #29 kedy: 24. Jún , 2008, 14:23:24 »

zapoj to tak, ako je to v datasheete. ten sa nemyli :) to + a - su neinvertujuci a invertujuci vstup.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 23 otázok.