Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 22:19:31
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall Speaker Sim  (Prečítané 13539 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 08. Apríl , 2005, 16:49:17 »

tak dnes ked som siel do mesta, tak som nevedel, ci to chces, takze som nekupil. nabuduci tyzden sa tomu povenujem. inak dufam ze ratas s tym, ze dostanes len osadeny plosak, ziadna krabicka. na a este pozri aky je tam konektor. pripadne ti tam nedam ziadny a ty si ho tam naspajkujes sam.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 08. Apríl , 2005, 17:09:21 »

Vieš aké sú tie lacné klasické adaptéry na prepínanie výstupného napätia - tie tam majú aj viac druhov konektorov, tak nejaký taký tam môžeš dať, aby sa dal aspoň jeden zapojiť.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 08. Apríl , 2005, 22:51:17 »

tak tam dam jack 3.5mm. kedze to budes napajat len z 9V, musis davat pozor na hlasitost tej krabicky pred tym. lahko sa to prebudi. ale vysptup toho speaker simu na line-in staci s velkou rezervou uz pri tych 9V
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 08. Apríl , 2005, 23:01:07 »

To je jedno, akým napäťím to budem napájať? (Teda medzi 9V - 24V)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 08. Apríl , 2005, 23:33:30 »

ovplyvni to len maximalnu intenzitu vystupeho signalu, ktory obvod dokaze spracovat bez skreslenia. a s tym suvisi teda aj vystup. ten obvod, ktory som tam dal rastisovi, je napajatelny od 3,5 do 32V. ale tych 9V je podla mne postacujucich. teraz vkuse cez to hravam :) , aj cez gitarovu bednu. znie to tak lepsie.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #35 kedy: 09. Apríl , 2005, 01:58:49 »

Ja som len zvedavy, ci to znesie vystup z mojho preampu, pretoze 90% efektov, co som skusal tych uz neviem kolko voltov nezvlada...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 11. Apríl , 2005, 22:37:08 »

druhy exemplar: zvuk obraz
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 15. Apríl , 2005, 20:29:03 »

ale to zasa skodi monitoru :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 08. Máj , 2005, 15:10:44 »

Mesa vs. Marshall tak, odbornici, nahravka obsahuje 2 riffy, jeden je nahraty cez doma robeny ""Marshall Speaker Sim"" a druhy cez Recording Out na M/B SP. vasou ulohou je usudit, ktory riff je nahraty cez aky speakersim :)
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 08. Máj , 2005, 18:19:16 »

Mám pocit, že ten druhý je doma robený, ale nepoložil by som za to ruku do ohňa. :) Hlavne ten originál driveový zvuk je dosť zlý, myslím si, že ho obidva simulátory vylepšili.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #40 kedy: 08. Máj , 2005, 20:14:14 »

Ako to mozes povedat, ked si original driveovy zvuk nepocul? Tuna som pouzil skreslenie z preampu. Akurat nemam pocit, ze by som s tym vedel robit. Este stale. Na hranie si zvuk spravim celkom lubozvucny, ale nahravat to neviem.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #41 kedy: 08. Máj , 2005, 22:23:23 »

MartinLM - nehnevaj sa, ale obe ukazky su dost zle. Ktora je ktory speaksim si netrufam odhadovat. Mas ty vobec Mesa/Boogie ?? :hm: Ja mam iba robeny MarkII, ale ten zvuk je uplne inde :! Pamatam si, ako som Ti rozpraval na GPC stretnuti, co Ti ako ovplyvni zvuk, ty si rozpraval nieco ine, ale presne to, co som Ti tvrdil, teraz na Tvojich ukazkach dost vadi...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #42 kedy: 08. Máj , 2005, 22:32:30 »

Inak konecne som sa dostal k speaker simulatoru, za ktory este raz vrucne dakujem. Chystam sa napisat trosku obsirnejsiu porovnavaciu recenziu, ale este chvilu to potrva. Takze zatial: prvy raz trosku rozcarovanie, vystup z preamou bol na speaker simulator prilis silny a zvuk bol vlastne nepouzitelny. Vyzera to tak, ze tajomstvo je naozaj v napajani, pri prvom pokuse sme napajali akymsi makkym 9-12V adapterom. V ukazke som napajal dvoma 9V baterkami (cize 18V). Zvuk je o triedu lepsi, ale vstup este stale prilis citlivy. Preamp som musel mat uplne stiahnuty, co mu zase mierne zhorsuje zvuk. Ale v podstate pouzitelne. Ukazka je nahravana uplne nasucho - signal z gitary do lampoveho preampu, odtial do speaker simulatoru a odtial do karty PC, bez dalsich uprav. Rozhodne by zvuku pomohol EQ, bez neho hra preamp aj do koncaku a bedne prilis stredovo s menej basmi. Nechal som vsak zamerne signal ulpne bez uprav... UKAZKA Skratka, zacinam byt s vecickou celkom spokojny, nechaba vela a bude urcite OK. A viac nabuduce :)...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 08. Máj , 2005, 23:29:11 »

Citácia
Originally posted by rastis MartinLM - nehnevaj sa, ale obe ukazky su dost zle.
ja viem, som si toho vedomy. prave preto som z celeho preampu kus sklamany. stale neviem, cim to je, alebo ako na to.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #44 kedy: 08. Máj , 2005, 23:42:57 »

Pocuj, mozem zorganizovat session Tvoj Studio Preamp, moj mkII preamp, rackove Mesa/Boogie MarkIII a bednu. Poskusame, poprepajame hore dole a uvidime, kde je problem... Teda ak mas zaujem... Mimochodom, konecne mam doma aj LP :)...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 23 otázok.