Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 14:33:59
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nizke E-problem  (Prečítané 6240 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« kedy: 26. December , 2006, 18:27:05 »

mam novy problem:( .....zacalo mi drncat nizke E odkedy mi jeden clovek zakopol o gitku.......kobilka je zasrobovana nadoraz dole-ziadna struna sa nedotyka prazcov-vzdy som tak hral a nikdy nic nedrncalo...skusal som podlozit kamen,posuvat kamen podlozit strunu na nultom prazci,dvyhat kobilku-nic nepomohlo.....drnci a drnci...a ked len hram na zatlmenej prazdnej strune ma to cudny nevyrazny zvuk...cez combo to neni az take strasne ale cez pc s sw simulaciami sa na tom ecku neda hrat..vcom moze byt chyba?...keby bol krivy hmatnik asi by drncali vsetky struny nie?
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 26. December , 2006, 18:30:51 »

dave1979 napísal:
Citácia
keby bol krivy hmatnik asi by drncali vsetky struny nie?

Nemuseli by. Tenké E môže byť nižšie a vožnejšie, aj krk môže byť práve pod ním rovnejší.
Skús teda krk trochu uvožniť, hádam to pomôže.

Naposledy upravil pitu, : 26.12.2006 2006 18:31
Zaznamenané

proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 26. December , 2006, 19:07:05 »

pitu:..asi mysli hrube E,ale to len tak na okraj..
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 26. December , 2006, 19:07:38 »

ahaa..tak nic uz som ticho:whistle:
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #4 kedy: 26. December , 2006, 19:14:08 »

jo nizke\\hrube....no asi to odnesiem do servisu nejak neviem povolit ten krk-nemam nato vhodny kluc.....dufam ze krivy krk nebude....ved nejak moc nepadla....
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #5 kedy: 26. December , 2006, 19:21:51 »

moze byt problem aj v nultom prazci. urcite ho poriadne skontroluj. skusal si od toho padu vymenit tu strunu?
Zaznamenané

FALLGRAPP
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #6 kedy: 26. December , 2006, 19:39:00 »

nie nemenil som strunu..menil som pred mesiacom vsetky ale je trosku splasknuta od zatahovania zamku...skusim ju vymenit..keby to bolo len strunou bol by som rad:)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 27. December , 2006, 02:41:34 »

Je jedno, či je to hrubé, alebo tenké E, môžete brať môj príspevok rovnako. Proste skús uvožniť krk. Keď nemáš taký kžúč, hádam nebudeš chodiť do servisu.?? Kúp si ho niekde za pár korún, určite sa ti zíde aj do budúcna. Žmurk

Inak, ako sa mám vysomáriť z pojmu nízke E..??  :blink: Treba sa asi len presnejšie vyjadriť. Žmurk
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #8 kedy: 27. December , 2006, 10:36:27 »

ja mam podobny problem.raz som prisiel zo skusky a odvtedy mi drnci basove ecko.sice len mierne a nie vo vacsom pocte poloh,ale obcas zadrnci.basove h-cko mi drnciava od zaciatku,na to som si zvykol,predsa ma ine pnutie aj kmit ako tensie struny.mam tez floyda.skusim vymenit struny...ale mam strach,lebo s floydom om to este nerobil:unsure: ...Smútim


*myslel som basove h-cko...

Naposledy upravil brokenwings, : 27.12.2006 2006 10:56
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 27. December , 2006, 11:00:28 »

brokenwings napísal:
Citácia
ja mam podobny problem.raz som prisiel zo skusky a odvtedy mi drnci basove ecko.sice len mierne a nie vo vacsom pocte poloh,ale obcas zadrnci.basove h-cko mi drnciava od zaciatku,na to som si zvykol,predsa ma ine pnutie aj kmit ako tensie struny.mam tez floyda.skusim vymenit struny...ale mam strach,lebo s floydom om to este nerobil:unsure: ...Smútim


*myslel som basove h-cko...

Naposledy upravil brokenwings, : 27.12.2006 2006 10:56


struny zvyknu drncat aj vtedy,ked mas prilis nizky dohmat.Moze to byt prave tvoj pripad,lebo pises,ze nedrncia vo vstetkych polohach,iba niekde. Stava sa to hlavne,ked udries silnejsie trsatkom a tym padom sa struna viac rozkmita. Skus si trosku zvysit dohmat,mozno to pomoze.
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #10 kedy: 12. Jún , 2007, 02:13:50 »

nic nepomohlo..stale mi drnci nizke E Smútim Smútim...bola v servise..stelovali krk,kobilku..podlozili nulty prazec atd....no a zavolali-je to opravene......heh ale velky prd.... krk neni krivy ani nic....drnci,drnci,drnci..pomoooooooooc  Bravooo ha ha ha....zakliata gitara
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rudy
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 12. Jún , 2007, 06:21:31 »

Drnči,drnči.Problem može byt aj inde.Tony hrane na E-čku a ich kmitočet,možu rozvibrovat aj ine sučasti gitary.Takže skus skontrolovat a podotahovat všetko čo treba /mechaniky,snimače-či nie su uvolnene,ramiky-pokial ich maš, tiahlo-priliš povolene,pickuard-pokial ho maš-jednovrstvovy pick. vie robit peknu neplechu,"rozviklany"prepinač,paka tremola,pružina tremola sa može opierat o telo atd.,atd./         P.S.  Označenie strun:   /H/ E A D g h e   ...  nie vypisovat hrube,nizke,horne, dolne... Na zdravie!
« Posledná zmena: 12. Jún , 2007, 07:16:05 od rudy » Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #12 kedy: 12. Jún , 2007, 07:13:34 »

Ano Rudy dobre píše, môžu drnčať, teda hrkotať rôzne časti, mám skúsenosti že často hrkocú kolíky v mechanikách, teda tyčky, na ktorých sú knoflíky.
« Posledná zmena: 12. Jún , 2007, 07:15:42 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #13 kedy: 24. August , 2007, 21:31:46 »

Ano Rudy dobre píše, môžu drnčať, teda hrkotať rôzne časti, mám skúsenosti že často hrkocú kolíky v mechanikách, teda tyčky, na ktorých sú knoflíky.

JJ to mam aj ja... Ved vies  Beeee  Btw aj mne strasne drnci E. A to som sa s dohmatom aj s krkom hral.. strasne  Popiskujem si
« Posledná zmena: 24. August , 2007, 21:32:46 od kubog » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #14 kedy: 25. August , 2007, 18:57:02 »

To maju asi vsetky gitary holt taky udel abo co...Ale mne uz to teraz jak hram dako ustupilo z nicoho nic uz to nerobi ja to nechapem

to, ze zakopnem o obrubnik este neznamena, ze musis aj ty. ked ti nieco drnci na kobyle, tak sa bud nieco uvolnilo a treba to poriadne dotiahnut alebo mozu rezonovat aj pruziny tremola.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 24 otázok.