Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Jún , 2024, 14:50:52
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pretočené zavity  (Prečítané 7481 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marshall1
nováčik
*
Príspevkov: 21


« kedy: 04. Január , 2007, 15:56:56 »

Ahojte. neviete my niekto poradit ako by som vyriesil problem z pretocenymi zavitmy na mieste kde sa pripevnuje krk k telu?Huh!? Skusal som trochu zvacsit otvory a vlepit tam drevene koliky, ale bohuzial my drzia len dva a dva sa stale vytahuju...
Ma niekto lepsi sposob???
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2007, 20:43:04 »

robil si to dobre len si mal asi zly postup alebo material ..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #2 kedy: 06. Január , 2007, 10:19:15 »

Presne - ak si to vypchal kolikmi a navrtal nove diery a napriek tomu sa Ti pretacaju sroby, problem je v kvalite Tvojej roboty. Narvi tam 4 zapalky a bude to OK. Alebo odvrtaj koliky, vypln novymi kolikmi a navrtaj tam take diery, ako treba k tym srobom...
Zaznamenané
marshall1
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #3 kedy: 06. Január , 2007, 20:34:41 »

No ale ide o to ze mne sa nepretacajú znova zavity ale mne sa vytahuju cele koliky.... Tak to bolo myslene.....
PS: Sorry ale to s tými zapalkami som mal brat ako vtip Huh!??
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 06. Január , 2007, 20:56:10 »

ak sa ti vytahuju cele koliky,znamena to,ze ti tam vobec nedrzia.cize bud ich tam poriadne vlepis alebo inac uchytis. a s tymi zapalkami - moj dedo ked isiel dat do vyfrezovaneho otvoru v dreve dalsie drevo,tak tam vzdy jednu strcil,potom sa to dobre uchytilo - vyplnis priestor.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #5 kedy: 06. Január , 2007, 22:16:16 »

...PS: Sorry ale to s tými zapalkami som mal brat ako vtip Huh!??

Rozhodne nie. V pripade, ze mas vykotlanu dieru v dreve a strcis tam drevenu zapalku, srob sa ma coho chytit a drzi v diere, akoby sa nechumelilo.

Ak sa Ti pretacaju nove koliky, o com to svedci ? To ani nie je na hladanie rad po interenete, ale na poriadne vykolikovanie Žmurk
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. Január , 2007, 00:59:42 »

            ak môžem poradiť,
 dieru treba vyvŕtať ostrým vrtákom aby sa nevytŕhal materiál najlepsie celé čislo 4-5-6 záleží aký rozmer skrutiek tam ide, potom kolík spraviť ca o dve desatiny hrubší

             a hlavne s tvrdšieho materiálu keď  je krk z javora ideálny je buk dub dá sa použiť aj z kolíkov vyrábaných pre nábytkárov

           hrubší preto aby ani po čase keď sa zosuší, sa v diere neuvolnil a nakoniec dobré lepidlo. Tým že je o dve desatiny hrubší sa vlastne nalysuje a dobr drží.

         Samotnú dieru treba vŕtať o 1.5 mm menšiu ako je samotná skrutka avšak začiatok diery ca do hĺbky 8 mm len o pol mm užšiu aby nenastalo prasknutie materiálu a začiatok
 sa nevytrhol.

     potom to bude 100% držať na dlhú dobu tie zápalky je dočasné riešenie ktoré vôbec neodporúčam.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #7 kedy: 07. Január , 2007, 01:10:38 »

            ...tie zápalky je dočasné riešenie ktoré vôbec neodporúčam.

Samozrejme, vsak som napisal, co treba Žmurk :

...Alebo odvrtaj koliky, vypln novymi kolikmi a navrtaj tam take diery, ako treba k tym srobom...

Uz take veci, ze ake diery, ake koliky a pod. by som predpokladal, ze by mali byt jasne, ked sa do toho niekto pusta...
Zaznamenané
marshall1
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #8 kedy: 07. Január , 2007, 10:45:29 »

            ak môžem poradiť,
 dieru treba vyvŕtať ostrým vrtákom aby sa nevytŕhal materiál najlepsie celé čislo 4-5-6 záleží aký rozmer skrutiek tam ide, potom kolík spraviť ca o dve desatiny hrubší

             a hlavne s tvrdšieho materiálu keď  je krk z javora ideálny je buk dub dá sa použiť aj z kolíkov vyrábaných pre nábytkárov

           hrubší preto aby ani po čase keď sa zosuší, sa v diere neuvolnil a nakoniec dobré lepidlo. Tým že je o dve desatiny hrubší sa vlastne nalysuje a dobr drží.

         Samotnú dieru treba vŕtať o 1.5 mm menšiu ako je samotná skrutka avšak začiatok diery ca do hĺbky 8 mm len o pol mm užšiu aby nenastalo prasknutie materiálu a začiatok
 sa nevytrhol.

     potom to bude 100% držať na dlhú dobu tie zápalky je dočasné riešenie ktoré vôbec neodporúčam.

Diky... aspon nejaka detajlna informacia :)
Moj postup bol: Navrtal som 6kou vrtakom 4 diery, potom som vystruhal koliky z hmatnikoveho dreva ktore my vsak vystacilo iba na 2 diery, (tieto dva koliky tam drzia az doteraz :) )
 na ostatne dve diery som pouzival rozne dreva a stale sa mi vytahovali tie koliky. Skoncil som az pri javore a ten tam akotak drzi ale sa mi zda ze sa pomali tiez zacina vytahovat.....

A to s tymi zapalkami....chlape skus si do dreva vrazit 4 zapalky a potom tam nasrobuj skrutku a uvidis co sa stane.....jednak sa ti ten material zacne cely vytahovat a keby si to tam scel tu skrutku viacej dotiahnut v momente by si ten provyzorny zavit strhol... toto mozes spravit pre srobiky ktore nemaju nejaky extra tah.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #9 kedy: 07. Január , 2007, 10:55:49 »

...
A to s tymi zapalkami....chlape skus si do dreva vrazit 4 zapalky a potom tam nasrobuj skrutku a uvidis co sa stane.....jednak sa ti ten material zacne cely vytahovat a keby si to tam scel tu skrutku viacej dotiahnut v momente by si ten provyzorny zavit strhol... toto mozes spravit pre srobiky ktore nemaju nejaky extra tah.

Chlape, nejaky si premudrely, na to, ze tu riesis "problemy" ako riesis Žmurk. Byt v situacii, ze sa mi vytahuju koliky po uprave vykotlanych dier, ani sa s tym radsej nechvalim na internete, ale rovno to spravim tak, aby to fungovalo a to neber nijako v zlom Žmurk.

Nejak mi uniklo, ci si tam tie koliky vobec vlepil alebo iba vlozil. Alebo aj tu mas pre mna nejake poucenie ? :)
Zaznamenané
marshall1
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #10 kedy: 07. Január , 2007, 11:22:31 »

...
A to s tymi zapalkami....chlape skus si do dreva vrazit 4 zapalky a potom tam nasrobuj skrutku a uvidis co sa stane.....jednak sa ti ten material zacne cely vytahovat a keby si to tam scel tu skrutku viacej dotiahnut v momente by si ten provyzorny zavit strhol... toto mozes spravit pre srobiky ktore nemaju nejaky extra tah.

Chlape, nejaky si premudrely, na to, ze tu riesis "problemy" ako riesis Žmurk. Byt v situacii, ze sa mi vytahuju koliky po uprave vykotlanych dier, ani sa s tym radsej nechvalim na internete, ale rovno to spravim tak, aby to fungovalo a to neber nijako v zlom Žmurk.

Nejak mi uniklo, ci si tam tie koliky vobec vlepil alebo iba vlozil. Alebo aj tu mas pre mna nejake poucenie ? :)


Tak to je snad jasne ze som ich tam vlepil...
A myslis ze ja som to jako teraz robil prvy krat???
Ja som tuto proceduru opakoval asi 5 krat. A kto vlastne hovori ze sa s tym chvalim?Huh!
Ja som sem prisiel pre radu chapes??? Ale vidim ze ty si to tu pojal akoze kazdeho kto ma problem treba poriadne zdrbat  Žmurk
A riesim to tu preto lebo som si myslel ze existuje este nejaky iny sposob ako toto.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #11 kedy: 07. Január , 2007, 11:33:23 »

... Ale vidim ze ty si to tu pojal akoze kazdeho kto ma problem treba poriadne zdrbat  Žmurk...

Ano to som cely ja a o nic ine mi nikdy ani neslo Žmurk

Ja sa totiz divim. Podobne veci som uz par razy robil a vystacil som si s beznymi nabytkarskymi (dubovymi ?) kolikmi a epoxidom. Podobne problemi ako popisujes som nezaznamenal a to sa povazujem este za pomerne nesikovneho, ked pride na stolarinu. Samozrejme s tymi zapalkami to bola do istej miery nadsazka, ale aj tak to nie je az taky nestastmy pristup. Zapalky sa dobre obabru epoxidom, strcia do dier a dotiane sa tam mierne mastny srob - staci, ked je dobre dochytany prstami. Pri gitare typu 30 rocna Jolana za par korun je to dostatocne vyhovujuce riesenie...

O akej gitare sa inak bavime ?
Zaznamenané
marshall1
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #12 kedy: 07. Január , 2007, 12:06:10 »

... Ale vidim ze ty si to tu pojal akoze kazdeho kto ma problem treba poriadne zdrbat  Žmurk...

Ano to som cely ja a o nic ine mi nikdy ani neslo Žmurk

Ja sa totiz divim. Podobne veci som uz par razy robil a vystacil som si s beznymi nabytkarskymi (dubovymi ?) kolikmi a epoxidom. Podobne problemi ako popisujes som nezaznamenal a to sa povazujem este za pomerne nesikovneho, ked pride na stolarinu. Samozrejme s tymi zapalkami to bola do istej miery nadsazka, ale aj tak to nie je az taky nestastmy pristup. Zapalky sa dobre obabru epoxidom, strcia do dier a dotiane sa tam mierne mastny srob - staci, ked je dobre dochytany prstami. Pri gitare typu 30 rocna Jolana za par korun je to dostatocne vyhovujuce riesenie...

O akej gitare sa inak bavime ?

Tak vies ako keby som s tym nemal problemy tak to tu asi nespomeniem...
Bavime sa tu o squier stratocastery.... kebyze mam foto tak poslem ale bohuzial nemam...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #13 kedy: 07. Január , 2007, 12:57:09 »

Vyvrtat peknu novu dieru. Zobrat koliky z tvrdeho dreva stipku vacsie a vobec to nemusi byt podla mna nejaka exotika typu palisander. Namiesat dobru zmes epoxidu. Acetonom vycistit koliky aj vnutra dier. Vypatlat epoxidom koliky aj diery. Narvat bars aj kladivkom koliky do dier. Nechat vytvrdit epoxid. Navrtat nove diery. Prisrobovat krk.

Udivuju ma 2 veci.

- ako sa po takomto postupe moze kolik zacat vysuvat z dreva
- ako sa vobec dokazali povodne diery vadrat. Squier nie je az taky velky ausus, aby tam mali nastat problemy typu vydrate diery v krku. Tie sroby za normalnych okolnosti by si ani nemal vysrobovat viac ako 1 - 2x za zivot tej gitary...
Zaznamenané
marshall1
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #14 kedy: 07. Január , 2007, 13:28:08 »

Vyvrtat peknu novu dieru. Zobrat koliky z tvrdeho dreva stipku vacsie a vobec to nemusi byt podla mna nejaka exotika typu palisander. Namiesat dobru zmes epoxidu. Acetonom vycistit koliky aj vnutra dier. Vypatlat epoxidom koliky aj diery. Narvat bars aj kladivkom koliky do dier. Nechat vytvrdit epoxid. Navrtat nove diery. Prisrobovat krk.

Udivuju ma 2 veci.

- ako sa po takomto postupe moze kolik zacat vysuvat z dreva
- ako sa vobec dokazali povodne diery vadrat. Squier nie je az taky velky ausus, aby tam mali nastat problemy typu vydrate diery v krku. Tie sroby za normalnych okolnosti by si ani nemal vysrobovat viac ako 1 - 2x za zivot tej gitary...

Ono moze byt problem vysuvania tych kolikov ten ze ked naneses to lepidlo tak sa teoreticky to lepidlo odtial zosucha ked ten kolik zarazas do dieri..tak mozno tym to bude...mozno....
Ja som tie koliky lepil s normalnym klasickym "bielim" lepidlom... ale to s tym epoxidom neni zli napad...
Nj.. ale ta gitara uz bola prestriekavana a preprazcovana.... takze ten krk sa odoberal dost casto tak preto je to take posahane.....
Ono na tej gitare je totizto original naozaj iba drevo.... Dalo by sa z nadsazkou povedat ze to je taky moj custom strat  Žmurk
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.