Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Júl , 2024, 11:04:52
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: GOTOH 1996T  (Prečítané 2405 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« kedy: 20. Február , 2007, 12:33:12 »

Ahojte kolegovia gitaristi. Obraciam sa na vas ludkovia s prosbou o pomoc. Kupil som tremolo GOTOH 1996T do mojej Ibanezky RG 470 kde bol povodne klasicky Floyd Rose LO TRS. Prezrel som si ho len zbezne kedze momentalne sedim v praci a dnes rano som si bol pon na postu. Co ma irituje je ze je konstrukcne trocha ine ako povodny Floyd a zacinam sa obavat ci mi tam bude pasovat. PLS mate niekto skusenosti s tymto tremolom prip aj s podobnou gitarou? Vdaka moc za kazdu informaciu.  Pomoooc!
Zaznamenané

cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #1 kedy: 20. Február , 2007, 21:44:52 »

Ak by sa ti tam zmestil original FR, tak gotoh sa urcite zmesti , ma vyhodu v tom ze jeden z  nozov kotvy tremola je predlzeny a tym padom sadne presnejsie, zatial ma toto tremolo nesklamalo som rad ze ho mam .......
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 20. Február , 2007, 23:11:42 »

No....snad mas pravdu, vdaka za info. Priebezne som si to premeral a zistil som ze ten hlavny blok na ktory sa napajaju pruziny tremola je asi o 5 mm dlhsi. Takze dufam, ze nebudem musiet mat kvoli tomu vzadu otvoreny kryt. Ak to pojde tak to bude doslova ochlp. Ak nie, sustruh to snad vyriesi.
Zaznamenané

cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #3 kedy: 21. Február , 2007, 20:48:09 »

pozor Si píš!!! Bravooo zadny blok je dlhsi mas pravdu Si píš!!! ma cca podla odhadu asi 40mm , neviem preco to nerobia kratsie na cca 36-38mm , cital som o tom , a Gotoh sa vyjadril cim dlhsia je kotva tremola tym je presnejsie ladenie a lahsie to tremolo pracuje Si píš!!! co je skutocne pravda ( len si spomente ako pracuju tremola od Ibanez -  Edge dlzka kotvy je 31mm!!! a hrat  s tremolom do oboch stran  - TRAPENIE , hovoril som na tuto temu aj zo Sivcakom ( kedze oni maju gotoh)
oni vsetky kotvy skracuju od Gotoh na 37mm  z tej strany kde je prisrobovane k bloku tremola ze vraj tam su preto robene dlhe zavity aby sa to dalo skratit podla potreby .... je to zaujimave ak by to mal robit nieaky laik tak neviem neviem  Smútim ale vedsinou montuju tremola gitarari a...

urcite ti to bude treba skratit daj to nieakemu zrucnemu majstrovi ale hovorim ak mas hrube telo 45mm kotvu neskracuj viac ako 37mm Si píš!!! zatvoris ak kryt a pojde to OK , tak to mam aj JA Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Február , 2007, 20:48:48 od cutaj » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 22. Február , 2007, 15:19:00 »

Dik brasko...  Dal som to do ruk odbornikovi. Pan Neuser sa o to postara..sice si na to par tyzdnov pockam ale stale lepsie ako keby som to ufaklil pilkou na zelezo  Beeee Vdaka moc za info, nech sa dari
Zaznamenané

cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #5 kedy: 23. Február , 2007, 21:09:26 »

pre zrucneho je to praca na 15-20 minut  odsrobovat 3 hlavne stroby , skratit a zasrobovat spat , OK , nouser to zvladne ,,,, :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 14. Marec , 2009, 23:07:38 »

Ahojte kolegovia gitaristi. Obraciam sa na vas ludkovia s prosbou o pomoc. Kupil som tremolo GOTOH 1996T do mojej Ibanezky RG 470 kde bol povodne klasicky Floyd Rose LO TRS. Prezrel som si ho len zbezne kedze momentalne sedim v praci a dnes rano som si bol pon na postu. Co ma irituje je ze je konstrukcne trocha ine ako povodny Floyd a zacinam sa obavat ci mi tam bude pasovat. PLS mate niekto skusenosti s tymto tremolom prip aj s podobnou gitarou? Vdaka moc za kazdu informaciu.  Pomoooc!
Uz si to namontoval ? Doslo Ti to ?
 Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 14. Marec , 2009, 23:09:30 »

trochu sa to zdrzalo ale pani na poste bola taka mila, ze mi to minuly tyzden dohladala a nasli to v bosne a hercegovine hned vedla pasovanych cigariet..vraj je tam aj tvoja rackova ladicka co ti poslali z proxima centauri v 95tom..
« Posledná zmena: 14. Marec , 2009, 23:10:24 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 14. Marec , 2009, 23:11:50 »

trochu sa to zdrzalo ale pani na poste bola taka mila, ze mi to minuly tyzden dohladala a nasli to v bosne a hercegovine hned vedla pasovanych cigariet..
Ok, tak potom davaj pozor, lebo vsimol som si, ze je to konstrukcne ine nez floyd z Ibanezy. Tak aj pasovane cigy by mohli pasovat...treba sa hrat...
Si vdacny za info ? ci ani nie?
 Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 14. Marec , 2009, 23:14:37 »

...vraj je tam aj tvoja rackova ladicka co ti poslali z proxima centauri v 95tom..
Ano, pocuul som o tom... ale vraj ta mila pani z posty uz nezije, je mrtva, tak asi tu ladicku nedostanem...  Smútim
 Je mi do plaču
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #10 kedy: 14. Marec , 2009, 23:15:11 »

co to riesite? nicomu nerozumiem toci sa mi hlava
Zaznamenané
Vortex
nováčik
*
Príspevkov: 37


« Odpoveď #11 kedy: 14. Marec , 2009, 23:53:29 »

sice stara tema, ale co je natom mat otvoreny zadny kryt ? Ja mam tiez to tremolo nahodene na Ibaneze, zadny kryt mam otvoreny, vsetko slpe jak ma...
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #12 kedy: 21. Marec , 2009, 20:05:25 »

to tremolo ma kotvu dlhu 41 mm  co je dobre ,,ale da sa skratit ( 38 mm)  v tom bode kde je prisrobovane k tomu vrchnemu plechu ( robil mi to Sivcak)  a kryt ma tym padom zatvoreny  pracuje to na 100% , Fasa"" Žmurk
« Posledná zmena: 21. Marec , 2009, 20:06:17 od cutaj » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.