Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
02. Júl , 2024, 10:39:04
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 103041 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #105 kedy: 26. Apríl , 2012, 22:34:35 »

Zdravim, dva mesiace som sa snažil vylepšiť mix a mastering mojej skladby.Výsledok si
môžte vypočuť na: http://bandzone.cz/tomproject6
Je tam aj stará verzia /21feb/pre porovnanie. Uvítam akékoľvek názory na môj výsledok...

zjavne to mixujes na nejakej blbosti co neni na to urcena a vlastne nepocujes, co tam mas nahovno. to je potom mozno aj skoda takej roboty...
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 318



WWW
« Odpoveď #106 kedy: 28. Apríl , 2012, 12:28:06 »

No najprv som to robil na sluchatkach Philips kontroloval som to na domacom kine inspire a teraz to dorábam na Truth B2030A a kontrolujem to na sluchatkach Superlux HD-660 aj Philips SBC HP195 a ešte na mobile z ktoreho ide tiež stereo zvuk a aj na dom.kine.
Dnes som skusil další master iba na monitoroch: http://bandzone.cz/tomproject6?cd=1  Ked už ani to nie tak ason napište či to je lepšie ako predchadzajuca verzia. Bicie su už dufam dosť hore lebo viacej by som ich už nedal...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #107 kedy: 28. Apríl , 2012, 20:50:43 »

kopak dajme tomu, ze dobre, ale nebasuje. respektive nabesuje tam nic. gitary su pomyselne akoby pred vsetkymi nastrojmi, co je asi dobre, ale tiez nebasuju, aj ked zvuk sam o sebe je asi dobry. len uplne orezany. basu som zachytil na jednom mieste, ked zahrala jeden ton sama, inak by som o nej nevedel. ryttmicak a kotliky maju tiez asi formalne dobry zvuk, vyzera, ze su to dobre sample. akurat su niekolko kilometrov za vsetkymi nastrojmi. stale su podla mna tiche. sprav si cosi ako frekvencny plan, zorientuj sa, ktore nastroje sa v ktorych frekvenciach ako vyskytuju a potom to nejak poupratuj. ako to dohralo a zacala hned starsia verzia, tak podla mna hra uplne rovnako, v tej novsej sa nezlepsilo nic... a este to som si vsimol, ked to dohralo, ze Ti tam zostal zniet nejaky ale fakt dlhy reverb, neviem z akeho nastroja. v nahravke ho az tak nevnimat, ale to neznamena, ze tam nerobi zle a nerozmazava citatelnost vsetkemu ostatnemu. s reverbami a ich dlzkami a farbami dozvuku a prvotnymi odrazmi treba skusat vsetko mozne...

cize normalne tomu odspodu vytni, nech to zacne dunet jak ma, bicie vyjeb, na rytmicak zaves nejaky plieskavy kompresor, a potom pozoruj, ci sa nieco meni k lepsiemu a ked ne, tak sa skratka hrajkaj a skusaj. vygoogli si sidechain kompresiu, co sa s nou da robit v ramci kopaku a basy. vygoogli si paralelnu komprsiu a co sa s nou da robit v ramci bicej sady.

inak zase to skoncilo a zacala najstarsia verzia a je tam maly rozdiel, ale vobec by som nepovedal, ze by bola nejaka horsia, jak tie novsie, vsetky su rovnake, neviem, co si akoze zlepsoval...

inak asi je to aj dobra hudba, ale v tom sa vyznam este menej, jak v tom, co som pisal doteraz, tak vela stastia  No hanbím sa..

 Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2012, 20:51:50 od rastis » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 318



WWW
« Odpoveď #108 kedy: 29. Apríl , 2012, 18:14:23 »

Ok som velmi potešený toto som potreboval vediet o tej paralelnej kompresii uz som si to pozrel a ja že čo sa mi nedarí ten zvuk spraviť ako by trebalo. Presne toto som obdivoval na tych lepších zvukoch. Zajtra to vyskúšam. Ďakujem za konštruktívnu kritiku. :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #109 kedy: 29. Apríl , 2012, 19:09:39 »

obetuj cca 16EUR a kup si toto - http://www.systematicproductions.com/mixing-guide.htm

nie je to step by step guide, ale je to velmi dobre popisane a vysvetlene, co ako funguje a ako sa dopracovat k pozadovanemu vysledku. ak mas cca prehlad, ale nemas v niektorych veciach jasno, napr ako u teba pocut, ze kde maju nastroje hrat  a ako spravit "cistejsi" mix, tak ta prirucka ti pomoze a navedie ta spravnym smerom  Na zdravie!
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2012, 19:13:48 od styrioci » Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #110 kedy: 30. Apríl , 2012, 12:36:29 »

4oči, ty to máš kúpené?
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #111 kedy: 30. Apríl , 2012, 12:42:57 »

4oči, ty to máš kúpené?
mam to kupene a je to celkom fajn citanie
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #112 kedy: 30. Apríl , 2012, 12:49:08 »

4oči, ty to máš kúpené?
ano
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2012, 12:50:53 od styrioci » Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #113 kedy: 30. Apríl , 2012, 13:35:09 »

Mne osobne tak chýba presne to čo rastis hovorí, celé to je také stredové, nie sú tam tie bassy čo by mali byť hlavne, proste tam sa stým skorej pohraj nech to tlačí v tých bassoch.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #114 kedy: 30. Apríl , 2012, 13:45:24 »

skor je to v tom co spomenul rasto a to, ze treba poupratovat nech nastroje hraju vo svojich pasmach, potom to zacne aj tlacit
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #115 kedy: 30. Apríl , 2012, 13:56:12 »

Oplatí sa kúpiť ten eBook? Dal si mi chrobáka do hlavy :D
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #116 kedy: 30. Apríl , 2012, 14:00:20 »

podla mna urcite ano, je tam vela veci vysvetlenych a popisane ako sa upravuju jednotlive nastroje aby sadli do nahravky.. mozes googlit a youtubit rozne tutorialy alebo si kupit toto a mas to prehladne na jednom mieste. majstra to z teba nespravi ale da ti to dobry informacny background na to aby si vedel umixovat nahravku, ktora znie dobre
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 318



WWW
« Odpoveď #117 kedy: 30. Apríl , 2012, 15:18:08 »

No tak som sa s tym pohral a skusil som tam natlačiť tie spodky tak si to pozrite.Skusil
som aj tu paralelnu kompr. aj sidechain. Neviem či niesu gitary slabo čitatelne teraz ale
to zase zavisí od aj od toho že pod akym uhlom to počuvam a ja som to robil pod
90stupnovym uhlom a ked idem trochu dalej tak uz sa tie gitary stracaju. http://bandzone.cz/tomproject6?cd=1
 Škoda že ta kniha neni po slovensky.
Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #118 kedy: 30. Apríl , 2012, 15:33:44 »

neni to lepsie uploadovat na soundclick alebo nieco ako dropbox miesto toho ako spamovat bandzone?  Bavím sa skvele
Inak pustam si to cez notebookove reprace a znie to celkom zrozumitelne  Zdravíčko
Zaznamenané

Im a little princess
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #119 kedy: 30. Apríl , 2012, 16:16:21 »

neni to lepsie, akurat viac pumpuju spodky, jak zacnu hrat rytmicke gitary tak je to vsetko jedna velka zahuhlana gula
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2012, 16:31:20 od styrioci » Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 24 otázok.