Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 23:45:48
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pedalboard  (Prečítané 33035 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #60 kedy: 07. November , 2011, 22:32:59 »

co je to ten buffer principialne - pre laika ? pocuvam / citam o tom odvsadial, kadajake casto protichodne veci. sam krabicky takmer nepouzivam...
http://en.wikipedia.org/wiki/Buffer_amplifier
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #61 kedy: 07. November , 2011, 22:39:20 »


si sa s konom zrazil ? mendelejevovu tabulku v anglictine ? ja som chcel len volnymi slovami prerozpravat  No hanbím sa..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #62 kedy: 07. November , 2011, 22:42:01 »

si sa s konom zrazil ? mendelejevovu tabulku v anglictine ? ja som chcel len volnymi slovami prerozpravat  No hanbím sa..
impedancny oddelovac signalu.

resp do krabicky ide slabucky gitarovy signal a vonku ide silny linkovy signal, ktory je menej nachylny na nekvalitne kable, pocet krabiciek a pod.
Zaznamenané
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #63 kedy: 07. November , 2011, 22:48:40 »

ked si napitchu zaletujem snimace a dam tam slabe kabliky bude pocut rozdiel nez ked tam dam "monster" kable a poriadne tam najebem cinu?  Bavím sa skvele vazne sa pytam teraz  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #64 kedy: 07. November , 2011, 22:49:48 »

impedancny oddelovac signalu.

resp do krabicky ide slabucky gitarovy signal a vonku ide silny linkovy signal, ktory je menej nachylny na nekvalitne kable, pocet krabiciek a pod.

pockaj. cize krabicky Boss su robene tak, ze do nich idem 300-400mV snimacoveho signalu a z nich ide 1,5V linka aj ked nie su zapnute ? asi nie, ci ?

respektive este inac sa spytam... o krabickach Boss sa tvrdieva, ze zeru signal, lebo nie su true bypass. ze vraj ten signal zeru pomerne zasadne - tvrdieva to vela ludi. a akurat zrovna tu som dnes cital, ze krabicky Boss su maju kvalitne buffre. tak ako to je ? to ze maju kvalitne buffre je dan za to, ze inak zeru signal ? alebo toto spolu vobec nesuvisi ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #65 kedy: 07. November , 2011, 22:52:14 »

ked si napitchu zaletujem snimace a dam tam slabe kabliky bude pocut rozdiel nez ked tam dam "monster" kable a poriadne tam najebem cinu?  Bavím sa skvele vazne sa pytam teraz  Bavím sa skvele

teoreticky by tam rozdiel mal byt, ale keby si videl, jake smiesne kabliky byvaju aj v drahych gitarach, asi by si sa s tym prestal zapodievat. hlavne su to par centimetrove spoje a cinovat treba predovsetkym tak, aby drzalo a nenakvakpal si pri tom po koberci a ak letujes na kolene (kolenach), aby si si neokvapkal cinom cicinu  Zdravíčko
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #66 kedy: 07. November , 2011, 22:53:08 »

Boss zeru menej ako MXR, ibanez alebo marshall napr.  Tiez nepisem len tak, ze jedna teta citala, poskusane, aj viacero efektov za sebou. Nie je to TB samozrejme, ale ak ich nemas 10 tak sa to da.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #67 kedy: 07. November , 2011, 22:56:10 »

Boss zeru menej ako MXR, ibanez alebo marshall napr.  ...

ja v zasade tiez nemam problem s tym, ze by Boss boli nepouzitelne, ale ze zeru signal o nich citavam docela casto, aj tu napriklad...

zato sa mozno kok*tsky pytam, ako to teda je s tymi bufframi, ak tomu teda niekto aj rozumie a vie to vysvetlit, ale zase fakt to, co dal 4 oci citat nebudem :)
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #68 kedy: 07. November , 2011, 22:58:08 »

Vsetko zere nejako signal, ak to teda nie je TB, ale ked to nie je tragedia, tak to neriesim, ale asi to budem riesut a dojebem to este viac zlym kablom, lebo zvukar tvrdi, ze je to jedno  :)

Nie, nie je to jedno Si píš!!!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #69 kedy: 07. November , 2011, 22:59:14 »


respektive este inac sa spytam... o krabickach Boss sa tvrdieva, ze zeru signal, lebo nie su true bypass. ze vraj ten signal zeru pomerne zasadne - tvrdieva to vela ludi. a akurat zrovna tu som dnes cital, ze krabicky Boss su maju kvalitne buffre. tak ako to je ? to ze maju kvalitne buffre je dan za to, ze inak zeru signal ? alebo toto spolu vobec nesuvisi ?
no vidis a taki ludia tu potom idu poucovat niekoho o nejakych pocutelnych rozdieloch medzi kablami  Bavím sa skvele ale nie, sranda samozrejme :)

je rozdiel dobry a jednoduchy buffer a buffer, kde ide signal cez pol krabicky, kde je ten singal uz tak trochu degradovany (aka zerie signal)

tak ako si rastis spominal davnejsie, cim dalej je kabel od gitary, tym mensie su medzi nimi rozdiely. toto zacina platit uz skor ak je za gitarou dobry buffer a toto chce aj zvukar andrej povedat
« Posledná zmena: 07. November , 2011, 23:03:40 od styrioci » Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #70 kedy: 07. November , 2011, 23:01:40 »

4oci  ?§!.


Myslel som k prvej polke prispevku.

Jasne, ze je rozdiel ci je to v efekte a prechadza to vselikade alebo nie.
« Posledná zmena: 07. November , 2011, 23:03:00 od PanTau » Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #71 kedy: 07. November , 2011, 23:04:38 »

Mensi rozdiel neznamena ziaden rozdiel... a to je ROZDIEL Si píš!!!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #72 kedy: 07. November , 2011, 23:07:07 »

4oci  ?§!.
moja chyba, ze som zabehu upravoval prispevok  Na zdravie!

Mensi rozdiel neznamena ziaden rozdiel... a to je ROZDIEL Si píš!!!
to uz je relativne a vo velkej miere subjektivne by som povedal. niekomu nieco pride ako velky rozdiel, niekomu zase pride natolko zanedbatelny, ze to oznaci za ziadny rozdiel. tym sa nechcem priklanat na nikoho stranu.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #73 kedy: 07. November , 2011, 23:10:57 »

no jo
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #74 kedy: 07. November , 2011, 23:37:35 »

zato sa mozno kok*tsky pytam, ako to teda je s tymi bufframi, ak tomu teda niekto aj rozumie a vie to vysvetlit, ale zase fakt to, co dal 4 oci citat nebudem :)

rasto... buffer sluzi na to impedancne oddelenie a to v takom zmysle, ze:

Z gitary ide signal na vysokej impedancii. Taketo vedenia su nachylne na rusenie a parazitne javy. Keby si gitarovy vystup zatazil ( zatazil rozumej zapojit do vstupu, ktory ma maly vstupny odpor ), tak napatie ktore sa naindukovalo v snimaci, ide prudko dole a dostava sa az pod uroven rusenia. Gitara je proste makky zdroj napatia, pretoze snimac ma vysoky vnutorny odpor ( kazdy zdroj, ktory ma vysoky vnutorny odpor je makky zdroj napatia ). Buffer je stavany tak, ze jeho vstupny odpor je velmi velky ( nezatazuje zdroj signalu ) a vystupny je maly velmi, idealne nula ( dodava tvrdy vykon ) a mozes zan tym padom zapojit lubovolne zariadenie. cize ked ides z gitarou do buffra, ktory ma vysoky vstupny odpor ( vyssi ako gitara ) tak ubytok signalu nenastane. z Buffra ide uz ale ten isty signal na nizkej impedancii, cize na vystup mozes zapojit aj ziarovku a nic sa nestane. Buffer proste zo signalu na vysokej impedancii, spravy taky isty signal na nizkej ruseniu odolnej impedancii. Samozrejme, ze mozes nastavit buffer tak, aby napr signal zosilil 2x alebo kolko. pripadne este moze otacat fazu signalu o 180 stupnov
« Posledná zmena: 07. November , 2011, 23:44:33 od mario bross » Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 22 otázok.