Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 04:43:24
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fyzicka kondicka a rychlost hrania  (Prečítané 23791 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #30 kedy: 12. Máj , 2007, 19:02:12 »

no rozcvict trocha pravacku nikdy nezaskodi  ha ha ha

teraz sa bavime o lesteni hmatnika  ha ha ha
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 12. Máj , 2007, 19:05:58 »

štyrioči, osobne si myslím že strečingové cvičenia má význam skôr robiť pred hraním ako po. Ruka pravdepodobne bolí kôli tomu že nebola zvyknutá  na pravidelné cvičenie, myslím že keď sa adaptuje tak by to malo prejsť.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 12. Máj , 2007, 19:09:55 »

štyrioči, osobne si myslím že strečingové cvičenia má význam skôr robiť pred hraním ako po. Ruka pravdepodobne bolí kôli tomu že nebola zvyknutá  na pravidelné cvičenie, myslím že keď sa adaptuje tak by to malo prejsť.

nejde ani tak o nejaku extra bolest..ako o to, ze "citit" svaly. ako ked si napr zacvicis v posilke, das si nejake serie a citis, ze si makal..
nehovorim, ze by ma ruka nejak neznesitelne bolela alebo ze by som mal krce, ktore by mi branili v hre
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 12. Máj , 2007, 19:10:53 »

teraz sa bavime o lesteni hmatnika  ha ha ha

No aj to treba obcas, sak co je horsie, ako humusak so zelenym fujtajblom po celom hmatniku?  ha ha ha
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 12. Máj , 2007, 19:17:00 »

št. myslím že to prejde samé po nejakej dobe pravidelnejšieho cvičenia, resp. bude klesať ten pocit. Inak sranda je, že som dávnejšie cvičil nejaké mierne brutal rozťahovacie cvičenie na španielke, chromaticky si išiel k nultému pražcu a sranda bola v tom, že keď som bol dosť nízko tak ma začalo občas od bolesti napínať na grc :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #35 kedy: 12. Máj , 2007, 20:00:01 »

Ja som nehral na gitare 10 rokov takmer vôbec , teraz asi 3 mesiace cvičim asi 2h denne a v poslednej dobe mam dosť silné bolesti na všetkých článkoch lavej ruky hlavne ráno, pri cvičení akoby bolesti ustúpili. Teraz som so povedal že si dám 3-4 dni pauzu. Nepoznáte niekto náhodou nejaký uvolňujúci krém alebo pod...
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 12. Máj , 2007, 20:37:22 »

Ja osobne mam pocit ze ked pridem z posilky hra sa mi lepsie, lebo som vybil ciastocne negativnu energiu... (samozrejme myslim ked to neprezeniem)
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #37 kedy: 12. Máj , 2007, 21:39:33 »

Ja som nehral na gitare 10 rokov takmer vôbec , teraz asi 3 mesiace cvičim asi 2h denne a v poslednej dobe mam dosť silné bolesti na všetkých článkoch lavej ruky hlavne ráno, pri cvičení akoby bolesti ustúpili. Teraz som so povedal že si dám 3-4 dni pauzu. Nepoznáte niekto náhodou nejaký uvolňujúci krém alebo pod...
  asi cvicis zle alebo tak nejak..mozno mas zle ruku....ja ked som zacinal tak po case ma bolela jak hovado ale ked som hral technicky tak uz ma nebolela..a hlavne si pred hranim rozcvicujem ruku..potom je to lepse...skus to Žmurk Žmurk Žmurk Žmurk Som metlak
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #38 kedy: 13. Máj , 2007, 10:21:45 »

Ja osobne mam pocit ze ked pridem z posilky hra sa mi lepsie, lebo som vybil ciastocne negativnu energiu... (samozrejme myslim ked to neprezeniem)

ja si to vsimol po takom hodinovo, hodinu a pol, cviceni na roztiahnutie prstov a koordinaciu pravej a lavej ruky, ze ked som zacal nieco hrat, nejake riffy tak sa mi hralo lahsie, volnejsie a ruky boli istejsie
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #39 kedy: 13. Máj , 2007, 20:37:30 »

Mám stratocaster , kábel a marshall ( zatiaľ) možno to je aj tým že treba dosť tvrdo dolovať tie tóny...
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #40 kedy: 13. Máj , 2007, 20:46:01 »

ja si to vsimol po takom hodinovo, hodinu a pol, cviceni na roztiahnutie prstov a koordinaciu pravej a lavej ruky, ze ked som zacal nieco hrat, nejake riffy tak sa mi hralo lahsie, volnejsie a ruky boli istejsie

JJ. Presne preto najprv treba decentnu rozcvicku (bez gitary), potom nejake warmup cvicenia si prejst a az potom ist naostro "pracovat".
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #41 kedy: 13. Máj , 2007, 21:27:38 »

tiez som riesil tento problem.pred nejakym casom som posiloval dost poctivo makaval som kazdy den ale musel som prestat pretoze mi to vobec neprospievalo co sa tyka gitari tuhly mi svaly a pod.po treningu som maval tiez pocit ako sa mi uvolnili svaly a zdalo sa mi ze sa mi bude hrat lahsie ale po par hodinach ked svaly vychladnu zacina ten boj a rozcvicit to potom do povodneho stavu nie je ziadna sranda:)vyskusal som vsetko mozne ako to skombinovat ale po marnych snahach som sa na to vysral lebo gitara mi je prednejsia Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #42 kedy: 24. Máj , 2007, 14:03:38 »

nie loteria, ale takato sranda

http://www.powerballs.com/



funguje to na principe gyroskopu. vnutri je taka sranda, ktora ked sa rozkruti tak posobi na ruku odstredivou silou, ktora moze dosiahnut zataz predstavujucu az 18kg  Nechajte ma vydýchať princip fungovania a cvicenia s touto pomockou je udrzat tu srandu vnutri rozkrutenu (pohybom zapestia, ruk) a bojovat s odstredivou silou vznikajucou pri rotacii gyroskopu.

myslite, ze z pohladu gitaristov to moze byt prospesna pomocka na posilnenie ruk, zapestia, ramien? vraj sa to pouziva pri rehabilitaciach, napr pri lieceni syndromu karpalneho tunela a pod..co vy na to? zakladny model tejto srandy stoji okolo 669,-
« Posledná zmena: 24. Máj , 2007, 14:17:08 od Martinlm » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 24. Máj , 2007, 14:09:22 »

Radšej cvič s gitarou.
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #44 kedy: 24. Máj , 2007, 14:10:23 »

Neviem ti odpovedat na ziadnu z tvojich otazok. Ale vyzera ta vec uplne BOMBOVO.      :)
« Posledná zmena: 24. Máj , 2007, 14:12:07 od Misko » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 23 otázok.