Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
07. Október , 2024, 15:22:23
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Binding na LP  (Prečítané 7586 krát)
0 užívateľov a 11 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #15 kedy: 19. Marec , 2007, 15:04:29 »

Boli tu rozni kutili, ktori sa pytali na rozne veci. Z coho sa dalo vydedukovat, ze ty sa pytas na gitaru, ktoru prave vyrabas ?
Ak si RobG nerobil srandu len tak, tiez to podla vsetkeho pochopil, ako ja. Pytaj sa samozrejme jak chces, len sa neurazaj. Vsak si snad nejaky rocker a nie 12 rocna slecinka  Žmurk
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #16 kedy: 19. Marec , 2007, 15:42:59 »

nie,neurazam sa...ale vies,ze keby si chcel a trosku porozmyslas/dovtipis sa urcite by si vedel odpoved,alebo aspon reagovat na to... Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #17 kedy: 19. Marec , 2007, 16:35:36 »

Jaaaj. Cize nie ty si sa spytal blbo, vo mne je problem. Nechce sa mi rozmyslat a dovtipovat. To su mi veci  ha ha ha
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 19. Marec , 2007, 17:14:31 »

Mal som hneď pocit, že Ondrej sa pýta na sebou robenú gitaru. Nenapadlo ma, že by niekto bol taký puk, aby si na originál LP robil vlastnoručne amatérsky binding.  ha ha ha
Hádam si ho Rasťo až tak nepodcenil..  Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #19 kedy: 19. Marec , 2007, 17:24:46 »

Pitu - no bol tu typek, ktory sa asi pred dvoma rokmi navazno pytal, ako by si mohol dat podsvietit na svojej beznej gitare hmatnik, ako to ma Vai na nejakej gitare, ktoru pouziva v jednej pesnicke v ramci show :).

Ondrej Potancok - hlavne to fakt neber ani v zlom, ani osobne. Nemas tu tak vela prispevkov, aby som hned tusil ako presne si vykladat Tvoj nekomleptny dotaz...  Na zdravie!
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 19. Marec , 2007, 17:40:45 »

Prepáč, tiež mi nieje úplne jasné, či to chceš robiť už na hotovú gitaru, alebo si robíš novú.
V každom prípade to treba robiť frézou, aby to bolo presné, rovnako do hĺbky aj od kraja. Pokiaľ robíš novú, sú rôzne technologické postupy, na ktoré, ale treba aspoň nejaké vybavenie.
Na krk robím takým spôsobom, že pred lepením hmatníka, si hmatník presne naformátujem  na desatinu mm, o hrúbku bindingu menšiu t.z. šírku aj dĺžku. Keď má mať krk hore šírku napr na nultom 43mm na 22 pražci 57mm a dĺžku na 22 pražcov aj s rezervou po poslednom pražci pri Gibson menzúre ca 462mm, tak si tieto miery hmatníka pri hrúbke bindingu 2mm, zmenším na 39mm na nultom, 53mm na 22 pražci a dĺžku na 460mm.
potom hmatníkm nalepím, nasleduje narezanie drážok na pražce a až potom nalepenie bindingu.
Potom opracovanie, začistenie bindingu a pražcovanie.
Pri korpuse treba mať už finálne opracovaný obvod ( tvar) gitary, keď chceš robiť aj na spodnej strane gitary, tak je nutné najprv odfrézovať spodok, nalepiť a opracovať bindig aby sa frézované časti, pri frézovaní vrchnej časti nepoškodili-nedeformobvali.
Potom vytvarovať vrchnú husľovú plochu gitary, dosť presne s maximálne 1mm rezervou hlavne po obvode, kde sa bude osadzovať vrchný binding. Odfrézovať, nalepiť a dočista opracovať až na požadovanú hrúbku gitary.
Menšia rada, binding sa dobre tvaruje vo vode zahriatej na ca 85-90 stupňov, nie viac už by sa zmršťoval a deformoval.
Za tepla ho priložíš na požadované miesto počkáš pár sekúnd kým ochladne a máš hotový tvar, ktorý potom bez problémov s pnutím nalepíš.
Na to frézovanie sa používa buď stolná, alebo ručná fréza. Domáci kutilovia používajú väčšinou ručnú frézu. Na to potom treba frézku s ložiskom. Dá sa zohnať sada, kde máš rôzne priemery ložisiek, pre danú frézku (priemer) čím vlastne nastavuješ hodnotu odfrézovanej časti. Býva to väčšinou v pol milimetrových  odstupov. Začínajú od odskoku 1mm 1,5mm 2mm atď.
« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 20:50:50 od milosk » Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #21 kedy: 20. Marec , 2007, 14:37:28 »

fuu....no super....konecne niekto kto pochopil !!!dakujem,super...a este co sa tyka materialu na binding - niekde som cital ze sa na to da pouzit napr. aj PVC rurka...co je na tom pravdy?
Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 20. Marec , 2007, 14:42:41 »

Nielen PVC rúrka, ale aj bežná hadica, bužírka, obal z fixky a hocijaký materiál v Baumaxe  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 20. Marec , 2007, 18:01:51 »

Nielen PVC rúrka, ale aj bežná hadica, bužírka, obal z fixky a hocijaký materiál v Baumaxe  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

 Popiskujem si Fuuha zíram Nechajte ma vydýchať RoboG dúfam že si robíš srandu  ha ha ha

Pokiaľ chceš, aby to aj dobre vyzeralo, je dobré použiť rovný materiál, s tej rúrky by sa to asi ťažko robilo, keďže je to aj po odrezaní užšieho pásika  mierne skrútené, čo by mohlo robiť problémy pri lepení. Neviem odkiaľ si, ale myslím si, že keď oslovíš nejakého výrobcu, určite Ti na jednu gitaru potrebný materiál poskytne. Ide o to, že nie každá umelá hmota je vhodná na výrobu bindingu, Nesmie byť mastná, aby sa dala nalepiť a po nalakovaní na nej lak držal a nelúpal sa.
« Posledná zmena: 20. Marec , 2007, 18:03:02 od milosk » Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #24 kedy: 20. Marec , 2007, 19:27:03 »

no vies,co z BB som ale ziadneho take majstra vo fachu nepoznam....kolko to asi stoji???kde vsade by sa to dalo zohnat okrem gitararov??
Zaznamenané
jazz
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #25 kedy: 21. Marec , 2007, 22:57:27 »

Bindig z fixky by mohol byt cool  Som frajer
Ako kopia RE? Kedy si na prijme?
Boris
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.