Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 06:49:30
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 54360 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #30 kedy: 13. August , 2007, 19:10:07 »

Hej nevedel som, ci je tento pristroj preamp, preto som sa spytal. Nikto mi to nevysvetlil, tak som ho niekolko razy vyskusal. Ale kedze som blb, vobec nic som nepochopil, navyse som to vsetko pri skusani dosral, takze som nakoniec dosiel ku katastrofalne chybnym vysledkom - co odomna cakat, ked viem hovno o gitarovom zvuku. Ale to si uz nepomozem. Ale mam ho este stale v skusobni, takze ho skusim este vyskusat, ale teraz si dam pozor, aby som ho zapojil spravne ako treba a nepichol si ho trebars doriti. Viem, ze toto co pisem moze vyznievat ironicky, ale ide mi hlavne o chudakov ludi, ktorych by som mohol eventualne odradit. A co este citlive duse, ktore tento pristroj vlastnia a musia citat potom negativne prispevky nejakych truhlikov z internetu...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #31 kedy: 13. August , 2007, 19:38:57 »

... neskusis tu recenziu na G9.2tt napisat este raz ? ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #32 kedy: 13. August , 2007, 19:50:31 »

ja som nepisal ziadnu recenziu, pisem len pozitivne recenzie. napisal som svoj nazor na vec, ktoru som viacej razy skusal, aj do PC, aj do koncu. nechapem, co ta na tom uraza. jasne - ked s mojim nazorom neuhlasis, zautoc - zvyrazni v texte co treba (lebo to, co si napisal boli oproti mne naozaj FAKTY )a ak ti to zase vylepsi pocit z veci, ktoru vlastnis, ja budem len spokojny.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #33 kedy: 13. August , 2007, 19:55:51 »

jo - zabudol by som. skusali sme ho na trubku. normalne trbka -> mikrofon -> zoom -> mic in na mixpulte. docela prasacina zapojenie, ale zase celkom sranda haluska.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #34 kedy: 13. August , 2007, 20:06:19 »

... aky pouzivas pedal ? ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #35 kedy: 13. August , 2007, 20:07:29 »

pedal ? aky pedal ? ako footswitch alebo nejaky efekt ? ci buster myslis ?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #36 kedy: 13. August , 2007, 20:11:12 »

... nic nemyslim. Pytam sa co pouzivas ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #37 kedy: 13. August , 2007, 20:21:17 »

Bud nepouzivam nic alebo mam kvakadlo alebo mam v slucke FX procesor... V kazdom pripade je zakladom pre mna v kazdej situacii sebestacny zosilovac (co sa tyka cisteho / skresleneho zvuku).

Zosilovac Acoustic 160 ( http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=9 ) (takto hra v cudzich rukoach - http://gitaristi.sk/files/index.php?dir=rastis%2Foutcome%2F ), do slucky mam G-Major + FCB1010, potom mam este taky robeny 3 kanal preamp v style MB Mark a k nemu mam robeny koniec s 2xEL34.
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #38 kedy: 13. August , 2007, 21:42:31 »

Ten acoustic hrá super , pamatám si niekedy zaciatkom 80-tich rokov na koncerte Turbo mal Richard Kibic takéto kombo a vinikajúci zvuk...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #39 kedy: 14. August , 2007, 06:32:12 »

Zosilovac Acoustic 160 ( http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=9 ) (takto hra v cudzich rukoach - http://gitaristi.sk/files/index.php?dir=rastis%2Foutcome%2F ), do slucky mam G-Major + FCB1010, potom mam este taky robeny 3 kanal preamp v style MB Mark a k nemu mam robeny koniec s 2xEL34.

... Acoustic poznam, je to super zvucik. Osobne si ale myslim ze clean je u Fendera lepsi a drive sa s Mesa tak isto neda zrovnavat, ale ako nahradu za VOX by som to akceptoval  :) ... ak myslis G-Major od T. C. Electronic, tak som sa s tym nestretol, ale pozival som chvilu G-Force. Vyborny pristroj. Inac nasiel som nejaku recenziu nan G-Major v muzikus a ten chlapik riadne zdrbal na tom Noisegate. Mozes na to hodit oko ak chces: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-G-Major-a-G-Minor~06~listopad~2001/ . Aky mas pocit z toho Noisegate ty ? ... tie vzorky na nete co si sem hodil su dobre. Myslim ze tam pocujem Les Paul tucny zvuk ak ma ucho neklame ... Divim sa este viac, ze si takto pisal o tej G9-tke ked mas taketo skusenosti, aj napriek takym veciam ako napriklad uz len fakt, ze vzorkovacia frekvencia signalu u tvojho GMajor je 44 Khz a pri tomto zoome 96Khz, ak by si som mal zacat porovnavat, ale to asi v nasom pripade nema zmysel. Samozrejme, ze G9.2tt nieje profesionalne riesenie a ako preamp by som radsej pouzil nejaky dobry lampovy ci uz v kombe alebo hlavu a do toho capol nejake analogove krabicky (nie digitalne efekty). Ale ked by som mal k tomu pouzit pedal tak asi GT8. Pouzival som davno chvilu lacny a strasidelny Behringer Vamp2, neskor nejake POD veci a v domienke ze digitalne efekty sa daju rozumne vyuzit som si kupil aj Digitech GNX4, ktory sa ale ako preamp nedal pouzivat vdaka prisernym emulaciam a tak som kupil G9.2tt, pretoze momentalne pracujem len z PC a tak ako riesenie pre tento sposob je G9.2tt asi najvhodnejsi pedal aky poznam. Dokonca si myslim ze vhodnejsi ako VOX Tonelab SE, aj ked nie vo vsetkom ... k tej tvojej recenzii na Acoustic na gitaristi.sk sa nebudem vyjadrovat ...
« Posledná zmena: 14. August , 2007, 06:49:53 od cembo » Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 14. August , 2007, 07:54:22 »

cembo - mohol by si hodit nejake ukazky toho Zoomu,ked sa ti tak velmi paci? Myslim hlavne skreslene zvuky vhodne na metal a podobne.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #41 kedy: 14. August , 2007, 08:25:37 »

je to tu úplne lol  Bavím sa skvele

cembo, to ze ma zoom 96kHz prevodniky samo o sebe nic neznamena (aj ked je to samozrejme +), ide hlavne o to ako je naprogramovany. verim, ze g-major je v efektoch o kus lepsi.

vlado hudec: skusim nieco nahrat...
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 14. August , 2007, 08:33:33 »

cembo, to ze ma zoom 96kHz prevodniky samo o sebe nic neznamena (aj ked je to samozrejme +)

myslím že čím vyššia vzorkovacia frekvencia tým by sa malo dať lepšie priblížiť analogovemu priebehu, kvalitnejšie navzorkovanie, teoreticky menšie straty na vycibrené hudobnícke ucho :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #43 kedy: 14. August , 2007, 10:05:27 »

... presne tak ako vravi Brmbolec, a ja len dodam ze je dolezite aj bitove pasmo na osi X :) ...


... rady, ja si to myslim tiez. G Major ma myslim si lepsie digitalne efekty aj ako Digitech. Ja som ten Zoom kupil ako riesenie k PC. Potreboval som gitarovy preamp s procesorom a efektami, a G9-tka mi pripada na to najlepsia a aj vzhaldom k tomu ze som behal po obchodoch skusal, porovnaval aj ceny a zbiereal info na nete a vtedy zrovna vysiel tento zoom s novym 32bitovym sound procesorom. Mozno by som porozmyslal aj nad tym VOX-om Tonelabom SE. Jasne ze ked zvuk do skusobni, tak poriadny lampovy aparat a pokial mozno analogove krabicky ... alebo to GT8 ...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 14. August , 2007, 10:10:46 »

... presne tak ako vravi Brmbolec, a ja len dodam ze je dolezite aj bitove pasmo na osi X :) ...
Len aby sme sa vyhli omylom, na osi Y Žmurk Ved cas byva na X.

Inak si myslim, ze radsej poriadny prevodnik na 44kHz ako nejaky menej kvalitny, ktory ma tych 96kHz len napisanych, pripadne ma nejake ine horsie vlastnosti. Ale celkovo multiefekty neriesim, takze nazor laika.
« Posledná zmena: 14. August , 2007, 10:11:09 od Martinlm » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.