Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 15:59:37
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Music Man Sterling - recenzia - diskusia k článku  (Prečítané 5924 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 26. Jún , 2007, 19:47:32 »

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=85&Itemid=9
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 26. Jún , 2007, 19:59:33 »

Pekny clanocek s pistovym58 nezamenitelnym stylom Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 26. Jún , 2007, 20:14:23 »

Dodam, ze napriek tomu, ze som nebasak som si tento nastroj velmi vychutnal. Prve brnknutie spravilo na mna najvacsi dojem - uz nasucho zvuk jak z aparatu - nie hlasitostou, ale plnostou a dravostou. Proste parada. Uz sa tesim, ked si Pista taku kupi - budem si ju od neho casto poziciavat :).
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 26. Jún , 2007, 22:19:57 »

Tak mal som moznost ju trocha poskusat tiez, tak to skusim nejako sformulovat.

S MM som mal predtym len jednu priamu osobnu skusenost, ale zhodou okolnosti islo o 5strunku a s tymi nie som velmi kamarat, hlavne ked tlaci cas a od nervozity sa vam trasu ruky. :)

Nastroj na pohlad vyzeral velmi pekne, aj pri blizsom preskumani. Krk sadol bez problemov do ruky, mal som podobne pocity, ako poznamenal pista. Nastroj akutne potreboval zostelovanie od profika. V stave, v akom bol vytiahnuty z kufra, boli struny tak vysoko, ze to pomaly skor pripominalo hru na harfe. Bol vykonany nejaky rychly pokus aspon o malu korekciu prostrednictvom znizenia kamenov na kobyle. Myslim, ze to citelne pomohlo, aj ked od idealu to malo stale daleko. :)

Nasucho znela basa velmi prijemne, typicky charaker bolt-on dizajnu, pekne hlasne a znele aj nasucho, pochopitelne fundamentalne frekvenice viac v uzadi.

Po zapojeni to ale zacalo byt zaujimave. Basa je presne taka a ako sa o MM hovori, ma ten svoj dravy neucesany zvuk a aj napriek sirokym moznostiam, co elektronika ponuka, ten zaklad toho zvuku je tam vzdy, nech sa akolvek kruti potakmi. Jeden rozdiel oproti MM Stingray je aj v tom, ze niektore Stingraye sa dodavaju standartne s 2 pasmovou aktivitou (basy, vysky - Sterling ma basy, stredy, vysky). Vacsina znalcov tvrdi, ze 2pasmova sedi nastroju viac. Asi na to nieco bude, lebo tie stredy mi prisli dost neuzitocne a skor aj na skodu veci, ako k nejakemu citelnemu uzitku. Mozno nie prave najvhodnejsie zvolena frekvenica, dalo by sa polemizovat, ale skratka krutenie potakom stredov skor usmev na tvari uberalo ako pridavalo. Vysky vedeli by pri razantnejsom pridani riadne agresivne a prehanne, ale tak to ma byt, podobne spodky. Base velmi pasuje trsatko a agresivnejsia hra, ked sa ten drzy charakter nastroje este viac prejavi. Trosku menej uz sedeli pokusy o nejaku jemnu hru, ale to je otazka zvyku a hlavne poriadneho nastavenia nastroja, to robi uplne divy. Nehovorim o pochybnych strunach, Ecko znelo nie velmi presvedcivo..skratka nove struny a profesionalne nastavenie a hned by ten nastroj bol este o triedu vyssie.

Myslim, ze sa aj potvrdilo, ze MM je "workingman" nastroj. Inak povedane, ze jej plna krasa a prave vlastnosti sa ukazu az v mixe s viacerymi nastrojmi. Stacilo si chvilku zajamovat s bicim a hned sa vytratila ta pri solovom hrani nie zrovna uchu lahodiaca ostrost a obhrublost a spolu so zvukom bicich to uz bola skrtatka ina kava. A pekne silna. :) Plne rozumiem preco sa casto basy MM kombinuju s lampovymi Ampeg aparatmi s 8x10" bednou a casto este aj hrou s trsatkom. Pre rock, hard rock, metal a podobne styly jeden z hlavnych zvukov. Plne spodky tlaciacie sa popod celu kapelu + agresivny charakter pritvrdzujuci celkove vyznenie kapely. Samozrejme MM sa da pouzivat s velkym uspechom aj na ine styly. Myslim, ze bohato staci spomenut napriklad meno Tony Levin.

Na otazku, ci by som bral tuto basu do zbierky, odpoved ani nemusim uvadzat. Žmurk Kazdopadne priame porovnanie s mojim Spectorom NS-2a vybaveny aktivnymi EMG snimacmi bolo zaujimavou skusenostou. Ponatim i zvukom uplne uplne odlisne nastroje. Kazdy svojsky, hadam MM s vacsim charakterom, ale nemenil by som.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 26. Jún , 2007, 22:25:09 od MageZ » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 26. Jún , 2007, 22:25:14 »

nejake babovky  Fuuha zíram ja - devinovy gitarista som nemal pocit extremne zleho nastelovania, ako tu popisujete... divne, divne
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 26. Jún , 2007, 22:28:51 »

nejake babovky  Fuuha zíram ja - devinovy gitarista som nemal pocit extremne zleho nastelovania, ako tu popisujete... divne, divne

Vec zvyku, problem bol hlavne vo vysokych polohach, tam boli tie struny uz hodne vysoko. Po tom znizeni to uz bolo uplne v pohodocike, ale keby sa s tym niekto pohral, tak by sa na tom hralo este lahsie. :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 27. Jún , 2007, 14:02:03 »

pekna recenzia na pekny nastoj  :)

MageZ je babovka, skrachovany gitarista, ktoremu bolo 6 strun na gitare vela. a 5 strunka basa je na neho az prilis cool  Beeee ha ha ha
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.