Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 22:39:18
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako prilepit krk?  (Prečítané 1203 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« kedy: 06. December , 2007, 22:49:25 »

Dostal som taku staru gitaru so zlomenym hmatnikom, tak som ho tam prilepil epoxydom, istu dobu som na to hral (skoro to aj ladilo), len potom mi padla a zas sa to odlomilo (teda musel som tomu hodne dopomoct, ale uz to bolo krivo). Zistil som, ze ten epoxyd tam len zatiekol a hmatnik a telo nedoliehali, takze to tam drzalo len na takom kusku (je to zlomene tam kde sa hmatnik vlepuje do tela).
Otazka 1.: ako dostat dole ten epoxyd? Nechcem to brusit, lebo potom by sa mi to uz aspon trochu rovno asi nepodarilo prilepit.
Otazka 2.: ako to prilepit co najrovnejsie?
Nedam to ku gitararovi, lebo to ma mensiu cenu asi ako by stala oprava a nemam to srdce tu gitaru hodit do kosa.
« Posledná zmena: 06. December , 2007, 23:25:33 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1 kedy: 06. December , 2007, 22:56:31 »

hovorime asi o krku, nie hmatniku (ten je nalepeny na krku, su v nom prazce) - nie je to slovickarenie, ale spravne pojmy

epoxid jedine zbrusit, osobne nepoznam iny postup, ak je, budem tiez rad

co znamena krivo ? dopredu / dozadu alebo dobokov ? ked do bokov, tak treba natiahnut na krajne mechaniky snurky, osadit ich do kobylky a zafixovat pri schnuti tak, aby ani na jednej strane nezbiehali mimo hmatnik pripohlade zhora

niesom si isty, ci epoxid je najvhodnejsi, mozno by som uvazoval nad niecim disperznym, ale na to treba zese hovadsky presny spoj...

to bola nylonka a natahovali sa na nu dlhodobo kovove struny ? ak hej, tak ulomeny krk od tela je dosledok.
« Posledná zmena: 06. December , 2007, 23:39:07 od rastis » Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #2 kedy: 06. December , 2007, 23:24:19 »

Jaaj, jasne, krk som myslel Žmurk.
No neviem co to povodne bolo, ale na nylonku to nevyzera. Taka stara cremona. Aj by som dal foto ale nemam teraz fotak. Pod rovno som myslel tak ako ked to bolo nove :). Urobim to s tymi snurkami, dik.
Inak som prave vygooglil, ze epoxyd sa neda dat dole skoro nicim a tie chemikalie cim sa da su strasne svinstva.

ps: zmenil som nazov temy az bude mat niekto podobny problem, tak keby niekomu nieco nesedelo nech sa necuduje  Popiskujem si
« Posledná zmena: 06. December , 2007, 23:39:15 od rastis » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 07. December , 2007, 19:31:58 »

epoxid zbrusit, na lepenie pouzit disperzne lepidlo.. Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.