Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. September , 2024, 16:25:20
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EMU 1616 Cardbus (PCMCIA)  (Prečítané 9762 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 19. Február , 2008, 15:36:25 »

Express Card -> PCMCIA redukcia. Zatial drahe, potencialne nekompatibilne, uvidime o rok.

http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=47841
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #16 kedy: 19. Február , 2008, 15:37:16 »

martin a co tak ta nova maudio fast track ultra? papierovo to ide 6x6 pri 24bit/96 khz
Zaznamenané

stoka!
zakky
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 19. Február , 2008, 15:38:22 »

Express Card -> PCMCIA redukcia. Zatial drahe, potencialne nekompatibilne, uvidime o rok.

http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=47841

no a potom to strati tu spominanu vyhodu o tom ze sa to zasunie Žmurk
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 19. Február , 2008, 15:49:52 »

martin a co tak ta nova maudio fast track ultra? papierovo to ide 6x6 pri 24bit/96 khz
Drahe, ziadne specifikacie na internete, relativne novinka, este sa len ukaze, ci to stoji za to.
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #19 kedy: 19. Február , 2008, 15:58:32 »

co ja vem... tu 1616 som si vyhliadol asi tak pred 2ma mozno 3ma rokmi vtedy este stala 13 ceskych a to sa mi zdalo moc..
celkom neverim tomu ze by nejkay vyrobca vydal aspon 6x6 (len audio) in/out a xcel by za to menej ako tych co ja vem..15 slovenskych...toto je najnizsi level cenovy a ziadny novy vyrobok v dohladnej dobe s tymito parametrami za 10 litrov SKK nedostanes - mozno az tak za rok mozno za 2..zalezi na tom ako rychlo to clovek potrebuje a naco (ako vzdy).

mna celkom ten adapter az tak netankuje lebo notebook zatial neplanujem menit (aj ked pridat RAM je nevyhnutnost) a keby aj za celkom dobru cenu ktora bude stale klesat zozeniem taky isty s takym istym cardbusom.... a ked to uz nepojde s takymito vymenami dalej bude rok 2011 a ten adapter bude poladeny (teda spolieham na to ze tie statisice uzivatelov cardbusu neposlu do **** a skusia to vymysliet...)

mimochodom MartinLM prave som nasiel ze vysli nove drivery na patchmix a tam uz to routovanie vraj ide aj v "mono" mode ;-)))
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #20 kedy: 19. Február , 2008, 16:03:49 »

Drahe, ziadne specifikacie na internete, relativne novinka, este sa len ukaze, ci to stoji za to.

mne to praveze vobec nepride drahe, 4 mic preampy + 2 line in je za tu cenu fajn, stoji okolo 12 tis
Zaznamenané

stoka!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 19. Február , 2008, 16:12:56 »

Oproti tejto E-MU to drahe je. Je to sice PC Card, co moze byt o par rokov problem, ale ma aj ADAT a HW 32 kanalove mixovanie ci co. Skratka je to ina trieda :)

Fast Track Ultra je to iste, co Fast Track Pro, ktory mam, len to ma par vstupov navyse a stoji to majland. Ja som kupil svoj Fast Track Pro za 5000 z USA, 7300 by som zan nedal.
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #22 kedy: 19. Február , 2008, 17:14:11 »

aha vidis to ze ta 1808 nema ADAT som si nevsimol....myslim ze:

Je to sice PC Card, co moze byt o par rokov problem, ale ma aj ADAT a HW 32 kanalove mixovanie ci co.

tymto je myslim myslene to ze tie efekty su hardware-ove t.j obstarava ich DSP-ko na cardbuse - takze tym padom mozes mat efekty ktore nepouzivaju CPU tvojho compu ale prave vykon toho DSP procesora - toto je fakt vec lebo sa dost odlahci zataz pocitaca a vdaka ASIO kanalom a patchmixu mozes routovat aj stopy z nahravacieho softu cez cardbusove DSPko naspat do softu takze uz Ti efekty nerobi pocitac ale karta (napisal som uz tretikrat to iste??? ;-))) whatever....

co ja vem...ked som skumal to forum o nej bolo tam kopec zufalych konzumentov ktorym sa nechcelo citat manualy.. to bol asi najvacsi problem..musim uznat ze na ovladanie a nastavovanie je ta karta fakt narocnejsia (myslim to ze sa to musis naucit) ale to je tym ze vsetko okrem hlasitosti Instr/Mic vstupov riadis softverom - patchmixom.. proste je to absolutne neblbuvzdorne, absolutne..fakt mi to trvalo kym som to dal;-)))

dalej musis dodrzat postupy pri zapinani vypinani (cardbus funguje pekne - jemu aj pocitacu je uplne jedno kedy ho zapojis ale microdock ... ten uz xce postup)

Z toho ze je to riadene softwerom samozrejme plynu vsetky tie windowsovske nechutnosti ktore sa Ti stavaju cas od casu bezne so vsetkymi programami, takze uznavam ze to ma svoje muchy......

Moc vlastnu muziku neuznavam;-)) hram uchylnosti, nikdy som nexcel prerazit a ani nikdy sa tym zivit (povazujem to za primoc tazko vyrobeny chlieb)  a tak som hladal to najlacnejsie s najlepsimi parametrami... povedal som si ze nema cenu aby som do toho vrazal viac ako 5000czk ale nakoniec mi tato karta vysla ako najlacnejsia s najvacsim mnozstvom funkcii (aj ked prekrocila rozpocet o viac nez 2 litre)

a co sa este tyka toho adapteru.. vyzera to tak ze uz to skusalo viac ludi.. a ono to sice nie je vraj uuplne ok ale na to klasicke nahravanie s dalsim gitaristom, basakom a popr. klavesakom to vzdy stacit bude.

zaver.. ked do ceny zaratas vsetky tie Limited softwery (cubase, sonar, proteus, amplitube) dojde ti ze mas paradnu vec za par tisic...

ak xces studio tak si priplat... ved to poznas - zadarmo ani....;-))))


Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 19. Február , 2008, 17:18:41 »

(...) tymto je myslim myslene to ze tie efekty su hardware-ove t.j obstarava ich DSP-ko na cardbuse - takze tym padom mozes mat efekty ktore nepouzivaju CPU tvojho compu ale prave vykon toho DSP procesora - toto je fakt vec lebo sa dost odlahci zataz pocitaca a vdaka ASIO kanalom a patchmixu mozes routovat aj stopy z nahravacieho softu cez cardbusove DSPko naspat do softu takze uz Ti efekty nerobi pocitac ale karta (napisal som uz tretikrat to iste??? ;-))) whatever.... (...)
Toto mi ale nedava celkom zmysel. Loadnem projekt a potom k nemu aby som samostatne loadoval nastavenie DSPcka v tom zlozitom ovladacom programe?
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #24 kedy: 19. Február , 2008, 17:36:00 »

no..je to mozno trochu zlozitejsie... ale nastavenie patchmixu si ukladas.. pri kazdom zavreti sa ta to opyta ci to xces ulozit
myslim ze tie subory nastaveni su celkom malicke takze ak ich mas aj 100 a kazdy sa vola tak ako sa vola song pre ktory to robis.. nie je to take nezvladnutelne a uz vobec nie zlozite: click na ikonku --> vyber file-u --> hotovo, nacitava to par sekund...uznavam ze to nemusi byt to prave orechove ale zas ak mas aky taky comp..pouzivaj dalej VST ako doteraz nie?;-))) ja to pouzivam len preto aby som ulahcil tomu svojmu skoro-uz-dedeckovi;-))) vacsinou tam ale mam tak asi tri hlavne patchmix sessions - jedna je na telku druha na nahravanie a tretia je ladicka;-)

« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 17:42:31 od xaxoo » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 19. Február , 2008, 17:58:08 »

Hej, ale kolko pouzitelnych efektov ma ten DSP. U mna vzdy najviac zere Guitar Rig 3 (demo Žmurk), bass enhancer, deesser, reverb. Ten reverb tam bude urcite, ale zvysok neviem neviem, Guitar Rig 3 urcite nie Bavím sa skvele Ale ten sa vzdy da vyrenderovat a je to, zataz CPU ziadna.
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #26 kedy: 20. Február , 2008, 17:08:57 »

mhmm no tak o puzitelnosti tych efektov moc povedat neviem... akurat viem ze sa daju skladat;-)) - takze ich mas v zozname najprv ako jednoduche (reverb, delay..etc... ) a potom ako poskladane presety - presety si mozes robit aj sam...

zatial sa mi ani nepodarilo zahrat poriadne to co xcem nahrat nieto aby som sa dostaval k mixazi a zvuceniu stop atd.... takze s nimi mam len male skusenosti (t.j hranie sa s tym pri pocuvani niecoho), je ale pravdou ze ziadny z tych presetov ma nijako neoslnil a vzdy som si to musel potom upravit tak myslim ze tie efekty by sme radsej v dalsej diskusii ako az taku velku prednost vyzdvihovat nemali hehehe;-)))

guitar rig 3ku myslim tiez niekde mam (samozrejme tiez ako demo;-) mozno ale to uz naozaj mozno ak si spomeniem tak mozem skusit porovnat
(aj ked neviem ake relevantne bude moje porovnavanie kedze vacsina pokusov o pouzitie VST/DX a inych "kompjutrovych" efektov nekoncila vylepsenim zvuku prave naopak... holt som este neskuseny kuchar a toho korenia tam asi sypem privela...)

Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 22. Február , 2008, 13:06:51 »

http://www.emu.com/products/product.asp?product=13554:
Citácia
Hardware-accelerated effects - over 600 standalone and E-MU Power FX VST plug-in effects with no CPU overhead
Takze tie HW efekty maju VST rozhranie, presne v tom som dufal.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #28 kedy: 22. Február , 2008, 15:02:28 »

ano - HW FX z E-Mu vidis ako VST a tak ich aj mozes pouzivat. ono sa mi nieco zda, ze to dodavaju na zvlast PCI karte. kvalita je "udajne" obstojna...
Zaznamenané
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #29 kedy: 25. Február , 2008, 16:12:08 »

tak som vyskusal tu hibernaciu MartinLM.. tak ako som cakal... peklo... vsetko zomrelo, zatuhlo a prebralo sa az po najnasilnejsom vypnuti a zapnuti... celkom nevyladena featurka..hlavne ked to ma  byt "mainly for laptops" ;-)))

otazka efektov vyriesena Rastisom;-)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.