Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 10:37:56
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 47 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nova generacia PODa - POD X3 a POD X3 Live  (Prečítané 153896 krát)
0 užívateľov a 24 Hostí prehliada túto tému.
udry
Hosť
« Odpoveď #225 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:41:01 »

Ja ked som kupil POD xt,tak som počuval vela ukažok.Zlych aj dobrych. Ale bohužial,nikdy som na tom nenakrutil zvuk,ktory by ma 100% uspokojil. Niektore boli akože fajn,ale nebolo to ono. Asi to fakt chce vela znalosti a skusenosti s pracou so zvukom.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #226 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:42:40 »

jezis vlado doteraz sa tu bavilo o podoch a lampach a ty si vytiahol nejaku radicovu
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #227 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:44:14 »

Myslim ze sa zhodneme na tom ze aj cez digitalnu simulaciu sa da nahrat "dobry" zvuk a aj tu tolko ospevovane lampove aparaty mozu hrat na nahravke uplne zle. Proti lampam nic nemam, skor naopak, hram na lampovy aparat a aj v studiu som nahraval na lampu. Simulacia mi pride vsak prakticka na domace nahravanie a v pripade ze chcem nahrat priblizne nejaky zvuk, tak nemusim zhanat niekde ten konkretny aparat ale si ho nakrutim na Pode alebo niecom podobnom. Neviem ci si dobre pamatam ale myslim ze aj Rastov oblubeny Jeff Beck nahraval nieco cez Poda prave kvoli tomu ze sa mu nechcelo do studia tahat kopu roznych aparatov.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #228 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:46:57 »

Mne sa to praveze paci, v kontexte nahravky to hra super (podla mna).

Daj teda link na nieco ozaj "mokre"
Ked sa ti to pači,tak O.K.  Mne nie. Ale možno,že keby som to počuval cez "echtovu "aparaturu,znelo by to inač.   Link na mokre?  .....youp...... Bavím sa skvele
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #229 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:48:38 »

Ked sa ti to pači,tak O.K.  Mne nie. Ale možno,že keby som to počuval cez "echtovu "aparaturu,znelo by to inač.   Link na mokre?  .....youp...... Bavím sa skvele

Presne toto som cakal :) (myslim to v dobrom)  Na zdravie!

Ale vazne, co hra nejako ozaj stavnato podla teba?

Pre mna napriklad posledny Nevermore ma stavnaty lampovy zvuk sedemstrunovych gitar (ostatne albumy od nich zial nepoznam).
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #230 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:49:44 »

jezis vlado doteraz sa tu bavilo o podoch a lampach a ty si vytiahol nejaku radicovu

a rasto tu nepisal o van Goghovi,ze? ci to suvisi nejako s PODom?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #231 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:51:12 »

a rasto tu nepisal o van Goghovi,ze? ci to suvisi nejako s PODom?

do znacnej miery hej - pisal si, ze si uz hral na lampaci a neohuril Ta, tak som dal analogiu. sedela, nie ? ale ta Radicova bola mimo, fakt.  Na zdravie! :)
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #232 kedy: 06. Apríl , 2009, 18:54:47 »

do znacnej miery hej - pisal si, ze si uz hral na lampaci a neohuril Ta, tak som dal analogiu. sedela, nie ? ale ta Radicova bola mimo, fakt.  Na zdravie! :)

nie,mne nesedela, ja som to vobec tak nepochopil,ako si to ty myslel :) a s tou radicovou som si len rypol lebo ma to bavi obcas  Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #233 kedy: 06. Apríl , 2009, 19:58:30 »

Co je to vlastne "chemicka" nahravka? Na dnesnych nahravkach (myslim rockove/metalove pripadne aj popove nahravky) uz nic neznie tak ako kedysi, bicie vacsinou su tiez len triggrovane sample, spevy zarovnavane, vokaly robene pomocou roznych harmonizerov a podobne. Viac ako nejaky "chemicky" zvuk nahravky ma dokaze iritovat "kompozicia" ktora je vyrobena nejakym arpeggiatorom.


ale vsak nebola rec o "chemickosti" kompletnej nahravky ale o chemickosti digitalne nahravanych gitar.  Taki Meshuggah Fear factory su dokazom ze aj z tychto masin ide dostat "svetovy" sound, co v kontraste s takimi domacimi nahravacmi ako Bulb hovori o tom, ze aj s relativne jednoduchymi digitalmi treba vediet ako na to, pretoze ked si vypocujem ine nahravky z profi studii tocene rovnakym sposobom /gitara-digital, bicie-naklikane/ a porovnam ich s tolko omielanym Bulbom, tak sa na nich zvukom urcite nechyta.. ide stale o vysledok, nie sposob
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #234 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:40:53 »

som si teraz chvilu brnkal na tej novej gitare,tak dam kratku ukazku, toto je podla mna velmi dobry zvuk nech si vravi kto chce,co chce, mne sa paci :)

* C7.mp3 (904.8 KB - stiahnuté 172 krát.)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #235 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:46:27 »

som si teraz chvilu brnkal na tej novej gitare,tak dam kratku ukazku, toto je podla mna velmi dobry zvuk nech si vravi kto chce,co chce, mne sa paci :)

kedy si mozeme kupit CD ? Bude v tescu v predaji alebo ako konkurencia BOJ to das do Hypernovy  ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #236 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:50:49 »

kedy si mozeme kupit CD ? Bude v tescu v predaji alebo ako konkurencia BOJ to das do Hypernovy  ?

cd ti mozem poslat,ale ciste, lebo v tomto smere sa ja realizovat nechcem  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
udry
Hosť
« Odpoveď #237 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:52:31 »

som si teraz chvilu brnkal na tej novej gitare,tak dam kratku ukazku, toto je podla mna velmi dobry zvuk nech si vravi kto chce,co chce, mne sa paci :)
Primixni k tomu dake bicie a basu.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #238 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:55:12 »

Primixni k tomu dake bicie a basu.

nemam teraz cas na to, tento tyzden urcite nie,mozno buduci
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #239 kedy: 07. Apríl , 2009, 17:10:40 »

som si teraz chvilu brnkal na tej novej gitare,tak dam kratku ukazku, toto je podla mna velmi dobry zvuk nech si vravi kto chce,co chce, mne sa paci :)
Z podu som uz pocul ovela lepsie zvuky. A stale mi tam daco chybalo, ale to je uz naozaj mozno iba v hlave. No hanbím sa..
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 47 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 23 otázok.