Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 23:23:16
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 41073 krát)
0 užívateľov a 22 Hostí prehliada túto tému.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #30 kedy: 27. August , 2007, 18:11:38 »

super zneje Vidiek. Nap. intro z Navsteva u stryka, ci vylet, ci jak sa to vola
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 27. August , 2007, 18:36:17 »

   Aj na konzerve sa uci zvukova rezia . Neviem na akej urovni .
Kamos chodi na nieco take na VSMU uz 2 roky, vraj ho tam nic nenaucili o tom, ako nieco nahrat, ma to slabu uroven. Rovnaku skusenost ma kamaratka, ktora tam studuje reziu.
U nás stále nemajú štúdia tak dobre vyriešenú akustiku nahrávacích miestností, ako v zahraničí.. (...)
Vela spravi aj priestor, v akom sa to mixuje.
U nás sa to konečne aj študuje (...) Už za nejaký čas tu budú študovaní zvukári, ktorí budú vedieť aj ako zariadiť štúdio, najlepšie po štúdiach v zahraničí.. Potom sa svetu vyrovnáme.. Žmurk
Ale no tak, toto nemyslis vazne.

Najlepsi zvuk zo slovenskych interpretov ma Rytmus, ale ten nahraval v USA. Inak neviem. Ale v CR je vela skvelych studii. Napr. jedno sa venuje len reggae a dub, asi ten clovek robi aj nieco popri tom.
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 18:38:18 od Martinlm » Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 27. August , 2007, 18:44:33 »

vsak a zneje nejak uzasne  Žmurk

Ano, najlepsi album od Zepelinov.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #33 kedy: 27. August , 2007, 18:46:04 »

Uz prvotina od Vidieku Nechajte si ju znela velmi dobre, mam rad tu platnu zvukovo, aj hudobne. Kto to tocil ? Ivan Jombik :)

Nene - mate to domotane priatelia. Ziadne ze neni su ludia, neni technika, neni akustika. Vsetko je. Profi studii a profi zvukarov je na to, co sa tu toci dost. Len neni su penaze, ktore to zaplatia, pac si tu nikto nekupuje CDcka a za pojebanych 3000 kusov sa tu davaju Zlate Platne. Kto investuje do nahravky viacej, ako 200 000, ked nema istotu, ze preda 2000 nosicov ?

Ze je niekde v nejakom regione jedno studio v pivnici a tocia tam do M-Audia, hovno tomu rozumeju a este su aj chytri moze byt, ale keby ten, kto chce nahravat mal dost penazi, moze osrat nejakych nimandov a pojde k profesionalom. Lenze co ? Nema dost peniazi, ani nebude mat, lebo hovno z toho co nahral preda.
Takto to je a nijak inac, verte mi  Žmurk .

Alebo sa mam este raz zopakovat ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #34 kedy: 27. August , 2007, 18:46:47 »

Ano, najlepsi album od Zepelinov.


ma vobec nezaujima, co to je za album. bavime sa o zvuku a tento album zneje hrozne.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #35 kedy: 27. August , 2007, 19:00:15 »

súhlas s Rastisom, k tomu niet co dodat..
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #36 kedy: 27. August , 2007, 19:07:01 »

hm k tomu predaju nosicov...to zalezi od poctu obyvatelov...keby nas bolo viac tak by stuplol aj predaj, keby menej tak klesne Žmurk takze aj od toho to zalezi
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #37 kedy: 27. August , 2007, 19:17:01 »

Citácia
hm k tomu predaju nosicov...to zalezi od poctu obyvatelov...keby nas bolo viac tak by stuplol aj predaj, keby menej tak klesne  takze aj od toho to zalezi

tak teraz som sa z chuti zasmial. ked sa kedysi v CS predavali nosice v desatisicoch, hviezdy v stotisicoch, tak si zober o kolko sa po rozpade CSFR zmensil pocet slovakov a predaj nosicov. ruka v ruke s novymi moznostami a mentalitou ide aj nakup CD.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 27. August , 2007, 19:39:50 »

tak teraz som sa z chuti zasmial. ked sa kedysi v CS predavali nosice v desatisicoch, hviezdy v stotisicoch, tak si zober o kolko sa po rozpade CSFR zmensil pocet slovakov a predaj nosicov.

Lenze to je myslim si tym, ze za sociku tu mali ludia mizerne moznosti zakupit si zahranicnu produkciu, tak sa skupovalo vsetko domace, ked sa ine nedalo. Dnes na domacu scenu ludia znacne seru, albumy celkovo kupuju podstatne menej. Ale chcelo by to presne statistiky.
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 19:40:19 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #39 kedy: 27. August , 2007, 19:43:36 »

nehovorim, ze sa mi nepaci  Žmurk ten zvuk zachytáva dobu..
teraz si doma sam nahram album s 10x kvalitnejsim zvukom..

Posli ukazky. Žmurk To je hlupost predsa takto porovnavat...
Inak suhlasim, osobne nemam moc rad ani zvuk ich druheho albumu. Od tretieho to uz z islo k lepsiemu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #40 kedy: 27. August , 2007, 20:07:39 »

tak teraz som sa z chuti zasmial. ked sa kedysi v CS predavali nosice v desatisicoch, hviezdy v stotisicoch, tak si zober o kolko sa po rozpade CSFR zmensil pocet slovakov a predaj nosicov. ruka v ruke s novymi moznostami a mentalitou ide aj nakup CD.

teraz som sa zasmial ja Žmurk pribudli nove technologie ako CD ktore si pustis uz v kazdej riti...kedysi boli platne a tie si si ako skopiroval? no jedine na pasku ale zas kazdy nemal aj magnetak a aj gramofon a platna stala 50 korun co bolo na tie platy sice viac, ale v poho zvladnutelne

edit: a este aj ako napisal progrocker
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 20:09:55 od mario bross » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #41 kedy: 27. August , 2007, 20:25:36 »

teraz som sa zasmial ja Žmurk pribudli nove technologie ako CD ktore si pustis uz v kazdej riti...kedysi boli platne a tie si si ako skopiroval? no jedine na pasku ale zas kazdy nemal aj magnetak a aj gramofon a platna stala 50 korun co bolo na tie platy sice viac, ale v poho zvladnutelne

edit: a este aj ako napisal progrocker

nejak tam ale postradam argument ze ci je to technologiami - cize moznostami ktore som spomenul, alebo tym ze sme maly narod, ako si spomenul v prvotnej myslienke. think about it Som frajer
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 20:25:56 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #42 kedy: 27. August , 2007, 20:35:55 »

to som argumentoval na to CS...a samozrejme aj ludia...to bol skor argument na porovnanie USA a SK
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 27. August , 2007, 22:06:01 »

Uz prvotina od Vidieku Nechajte si ju znela velmi dobre, mam rad tu platnu zvukovo, aj hudobne. Kto to tocil ? Ivan Jombik :)

Nene - mate to domotane priatelia. Ziadne ze neni su ludia, neni technika, neni akustika. Vsetko je. Profi studii a profi zvukarov je na to, co sa tu toci dost. Len neni su penaze, ktore to zaplatia, pac si tu nikto nekupuje CDcka a za pojebanych 3000 kusov sa tu davaju Zlate Platne. Kto investuje do nahravky viacej, ako 200 000, ked nema istotu, ze preda 2000 nosicov ?

Ze je niekde v nejakom regione jedno studio v pivnici a tocia tam do M-Audia, hovno tomu rozumeju a este su aj chytri moze byt, ale keby ten, kto chce nahravat mal dost penazi, moze osrat nejakych nimandov a pojde k profesionalom. Lenze co ? Nema dost peniazi, ani nebude mat, lebo hovno z toho co nahral preda.
Takto to je a nijak inac, verte mi  Žmurk .

Alebo sa mam este raz zopakovat ?

nejako tomu nerozumiem :)..podla tohto,co si napisal to vyzera tak,ze slovensky zvukar by aj vedel spravit nahravku,porovnatelnu s ostatnym svetom,ale je maly rozpocet,preto to nespravi? to akoze keby mal 2nasobne vacsi rozpocet,tak je vysledok lepsi? a v com by mu tie peniaze naviac pomohli? :)
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #44 kedy: 27. August , 2007, 22:50:09 »

lebo PENIAZE = ČAS
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.