Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 23:19:24
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 41054 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #75 kedy: 29. August , 2007, 07:18:41 »

vlado hudec - takze otazka zneje, preco je ten Chodelka taky. Bud to tocil u neschopnych ludi alebo mali nahovno vybavenie k tomu. Alebo do tej nahravky iba nevrazil 1 milion (co je mimochodom smiesnych 40 000 dolarov). Myslis, ze Metallica necha za studio 40 000 dolarov ? Ja by som povedal, ze niekolko nasobne viac. Myslis, ze je Chodelka schopny nechat za studio niekolkonasobne viac, ako 1 000 000 korun ?

ten Chodelka to asi tak chcel mat. Ja viem,ze rozpocet Metallici je uplne inde,ale zas mi nehovor,ze to,ci bude kopak stavnaty a vyskovy,alebo suchy a duty je otazka rozpoctu...da sa to upravit s EQ,aj ked to nebude presne kopak z Metallici,ale znie to podla mna ovela lepsie,ako tie kopaky v slovenskych nahravkach. Ja som to skusal sice iba so samplami,ale skuseny zvukar by s tym nemal mat ziadny problem,pokial sa vyzna v EQ. Takze mne to skor vychadza tak,ze slovenske kapely chcu mat skor strkovite gitary a nevyrazne bicie,len neviem preco  :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #76 kedy: 29. August , 2007, 07:28:42 »

nemusime sa vo vsetkom opicit po amerike nie? Žmurk niektori hudobnici chcu byt aj originalni (pokial ta originalita nie je na picu ha ha ha )...a mne sa taky strkovity nezdal. Ta strkovitost zavisi aj od aparatu. Napr. ten black album sa nahraval na MARK IV a Chodelka ma uplne iny aparat.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 07:32:08 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #77 kedy: 29. August , 2007, 09:19:53 »

Myslím, že aj Palo Chodelka má celkom slušný zvuk na naše pomery. A ten zvuk gitár asi chcel taký, aký tam má..

Vobec neriesime, ako to hra na nase pomery. Tema sa vola "Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet", takze riesime, ze ten Chodelka nezneje ani naznakom, jak bezna USA produkcia tohto stylu. A zamyslame sa preco. Jaj - uz viem - preto, ze chce zniet tak, ako zneje ?  Žmurk
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #78 kedy: 29. August , 2007, 09:31:24 »

inac preco to potom stale porovnavame s USA?? ved je tam je aj ostany svet Žmurk ci USA je nejaky totem zvuku? :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #79 kedy: 29. August , 2007, 09:32:48 »

ten Chodelka to asi tak chcel mat. Ja viem,ze rozpocet Metallici je uplne inde,ale zas mi nehovor,ze to,ci bude kopak stavnaty a vyskovy,alebo suchy a duty je otazka rozpoctu...da sa to upravit s EQ,aj ked to nebude presne kopak z Metallici,ale znie to podla mna ovela lepsie,ako tie kopaky v slovenskych nahravkach. Ja som to skusal sice iba so samplami,ale skuseny zvukar by s tym nemal mat ziadny problem,pokial sa vyzna v EQ. Takze mne to skor vychadza tak,ze slovenske kapely chcu mat skor strkovite gitary a nevyrazne bicie,len neviem preco  :)

Ale no tak dopice. Kolko krat to mam omielat ? Zabudni na sample a na EQ pome do praxe. Pride bubenik do studia, samozrejme s cerstvymi blanami. Necha tam bicie aklimatizovat a potom ich ide ladit. Potom zvukar (alebo producent) zvazi vyber mikrofonov. Potom sa tie mikrofony rozostavia, zvazi sa vyber preampov, kompresorov. Potom sa este poexperimentuje s poziciou mikrofonov a zacne sa nahravat. Takto nejak zhruba to funguje aj tu, a aj v USA. Rozdiel je v tom, ze tu z casovych dovodov (peniaze) tento proces predchadzajuci samotnemu nahravaniu trva dajme tomu 1 den. V USA si mozu dovolit stravit 1 den iba kopakom - neni ono, tak skusme iny mikrofon, iny preamp, iny kompresor, inu blanu, iny kopak, v krajnom pripade rovno ine studio. Vsak preco nie - chceme, aby ten kopak bol najlepsi na svete (aby sa po nas opicili aj na Slovensku), rozpocet mame dobry, vsak predame nosice, preco by sme sa nejebali s kopakom aj 3 dni. A ze sa s tymi bicimi treba jebat jak hovado, nech zneju, tak to je fakt - my ako posledni amateri sme bicimi v studiu (zvucenim) stravili asi 3/4 nahravacieho dna. Kolko teda venuje bicim Metallica aby boli take, ako su. To neni ziadny post EQ pri mixazi, to vie aj Hurvinek - to je cas venovany nazvuceniu tych bicich a to su peniaze vrazene do toho casu. Myslis, ze keby Chodelkovci v tom studiu stravili 3x tolko casu s nahravanim a 3x tolko casu s mixazou, lepsie by to uz nebolo ?  Žmurk
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 10:12:02 od Rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #80 kedy: 29. August , 2007, 09:34:17 »

inac preco to potom stale porovnavame s USA?? ved je tam je aj ostany svet Žmurk ci USA je nejaky totem zvuku? :)

Lebo odtial prichadza najviac nahravok s dobrym zvukom. V Anglicku sa toci predsa len trochu menej, takze aj nahravok s dobrym zvukom odtial chodi menej. Ci chces sa bavit o zvuku Spanielskych kapel ?  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #81 kedy: 29. August , 2007, 09:35:40 »

...ale znie to podla mna ovela lepsie,ako tie kopaky v slovenskych nahravkach...

Daj priklad.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #82 kedy: 29. August , 2007, 09:39:07 »

Ale no tak dopice. Kolko krat to mam omielat ? Zabudni na sample a na EQ pome do praxe. Pride bubenik do studia, samozrejme s cerstvymi blanami. Necha tam bicie aklimatizovat a potom ich ide ladit. Potom zvukar (alebo producent) zvazi vyber mikrofonov. Potom sa tie mikrofony rozostavia, zvazi sa vyber preampov, kompresorov. Potom sa este poexperimentuje s poziciou mikrofonov a zacne sa nahravat. Takto nejak zhruba to funguje aj tu, a aj v USA. Rozdiel je v tom, ze tu z casovych dovodov (peniaze) tento proces predchadzajuci samotnemu nahravaniu trva dajme tomu 1 den. V USA si mozu dovolit stravit 1 den iba kopakom - neni ono, tak skusme iny mikrofon, iny preamp, iny kompresor, inu blanu, iny kopak, v krajnom pripade rovno ine studio. Vsak preco nie - chceme, aby ten kopak bol najlepsi na svete (aby sa po nas opicili aj na Slovensku), rozpocet mame dobry, vsak predame nosice, preco by sme sa nejebali s kopakom aj 3 dni. A ze sa s tymi bicimi treba jebat jak hovado, nech zneju, tak to je fakt - my ako posledni amateri sme bicimi v studiu stravili asi 3/4 nahravacieho dna. Kolko teda venuje bicim Metallica aby boli take, ako su. To neni ziadny post EQ pri mixazi, to vie aj Hurvinek - to je cas venovany nazvuceniu tych bicich a to su peniaze vrazene do toho casu. Myslis, ze keby Chodelkovci v tom studiu stravili 3x tolko casu s nahravanim a 3x tolko casu s mixazou, lepsie by to uz nebolo ?  Žmurk

k tomuto podla mna sa mu s tym nece jebat preto, lebo tak vnutorne vie, ze s tym viac ako na Sk - CZ neprerazi a tak sa mu s tym neoplati "jebat". Ale v USA sa toci a toci sa do sveta, tam sa im to oplati, lebo z toho maju dalsie prachy na nahravanie
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #83 kedy: 29. August , 2007, 09:40:31 »

Lebo odtial prichadza najviac nahravok s dobrym zvukom. V Anglicku sa toci predsa len trochu menej, takze aj nahravok s dobrym zvukom odtial chodi menej. Ci chces sa bavit o zvuku Spanielskych kapel ?  Žmurk

nie narazal som na anglicko :)
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #84 kedy: 29. August , 2007, 10:10:47 »

Daj priklad.

toto zacal robit vcera a dokoncil dnes. Iba kratucka ukazka..snazil som sa dostat k zvuku Metallica - Enter Sandman. Vlastne az potom ma napadlo,ze som mal zahrat ten riff odtial,spravit tie iste bicie.potom by to bolo este lepsie na porovnanie. Je mi jasne,ze to neni 1:1 a ani nikdy nebude,lebo som to robil na pc,vo svojej izbe,namiesto Mesa Mark /neviemkolko/ som pouzil Amplitube,a bicie su sample. Ale ak by som sa ja chystal niekedy nahravat,tak ked si porovnam zvuk metalovych kapiel u nas a moju ukazku,tak by som si to urcite spravil radsej doma a sam :)

Podla mna tie bicie zneju dost podobne ako Metallica,gitary uz pomenej,ale lepsie to spravit neviem. Aj tak sa mi to zvukovo paci a mozte ma kludne aj zdrbat  ha ha ha

* zvuk.ogg (475.48 KB - stiahnuté 208 krát.)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #85 kedy: 29. August , 2007, 10:11:38 »

Myslím si, že na mnohé veci z tohto threadu odpovedal najlepšie Stivín v tom článku.

Kľúčová je jeho hláška - "Zjistil jsem, že je to proto, že tady nemáme pořádné zvukaře".

K bicím - ideálne je, keď je dobrý priestor, dobré bicie a sú dobre naladené, potom to hraje dobre aj z overheadov. Ostatné mikrofóny sú viacmenej na dokreslenie zvuku, pridanie razancie atď , vtedy má ich použitie zmysel, sú iba korením, s ktorým treba narábať opatrne ... Ale  u nás je typický prístup zvukára asi taký - nahodia sa overheady, checkne sa to, nehraje to, tak tam natrieskam minimálne ďalších 8 mikrofónov, ladím EQ, premiestňujem ich hore dole, prepínam fázy, potom dospejem k nejakému kompromisu a nechám to tak. Na druhý deň si to vypočujem s čistými ušami a nehraje to ... ale dali mi prachy, tak neriešim, rádia to zožerú aj tak.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 10:12:45 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 29. August , 2007, 10:15:45 »

Vlado, znie to dobre ... veľmi solídna robota.
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #87 kedy: 29. August , 2007, 10:22:10 »

Vlado, znie to dobre ... veľmi solídna robota.

vdaka..kedze si zvukar,tak sa asi vyznas,tak som rad,ze je to ok.

Cakam hlavne,co povie Rastis a Pitu  ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #88 kedy: 29. August , 2007, 10:24:04 »

vlado hudec - myslel som priklad slovenskej tvrdej kapely, kde maju bicie dute, ci ako si to napisal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #89 kedy: 29. August , 2007, 10:25:26 »

predator - chcem pocut Metallica bicie z overheadu. Alebo nie - chcem pocut Slayer bicie alebo Pantera bicie, ktore netreba omajkovat do 16 stop  Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 23 otázok.