Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. September , 2024, 21:16:36
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 41006 krát)
0 užívateľov a 14 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #90 kedy: 29. August , 2007, 10:29:22 »

Cakam hlavne,co povie Rastis a Pitu  ha ha ha

Na LCD monitore to zneje ako prehallene 80tky (snare).
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #91 kedy: 29. August , 2007, 10:30:56 »

vlado hudec - myslel som priklad slovenskej tvrdej kapely, kde maju bicie dute, ci ako si to napisal.

nevedel som,ako to presne vyjadrit..hovoril som,ze som nepocul tu na slovensku,take bicie,ako ma napr. Metallica..a teraz mi nehovor,ze je malo penazi a podobne..lebo ja osobne by som si tie bicie radsej spravil sam doma so samplov,keby mi niekto povedal,ze sa to neda,lebo je malo penazi :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #92 kedy: 29. August , 2007, 10:31:15 »

mne sa to paci aj ked tie hajtky su dost vyrazne Popiskujem si
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #93 kedy: 29. August , 2007, 10:31:53 »

Na LCD monitore to zneje ako prehallene 80tky (snare).

to mas pravdu,toho reverbu je tam viac,ako by malo byt..uz sa mi to nechcelo opravovat,to uz neni take podstatne.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #94 kedy: 29. August , 2007, 10:37:16 »

No podla mna je to uplne mimo, ved nemozno posudzovat nejaky zvuk, ked tie umele sample vobec nezneju tak ako original.

tiez si myslim, to mozeme spravit potom temu "umele sample vs ostaky svet" Žmurk Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #95 kedy: 29. August , 2007, 10:39:29 »

nevedel som,ako to presne vyjadrit..hovoril som,ze som nepocul tu na slovensku,take bicie,ako ma napr. Metallica..a teraz mi nehovor,ze je malo penazi a podobne..lebo ja osobne by som si tie bicie radsej spravil sam doma so samplov,keby mi niekto povedal,ze sa to neda,lebo je malo penazi :)

Si meles svoje dokolecka, prestava ma bavit motat sa v jednom kruhu. Az budes nahravat s kapelou nejaku tvrdu hudbu a nebude Ti nikto schopny to za Tvoj rozpocet natocit tak, ako to zneje Metallice, tak si to jednoducho vyskladas zo samplov - rozumiem a respektujem Tvoj pohlad.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #96 kedy: 29. August , 2007, 10:40:10 »

No podla mna je to uplne mimo, ved nemozno posudzovat nejaky zvuk, ked tie umele sample vobec nezneju tak ako original.

Tak som si pustil tu Metlu original a fakt nechapem, ze o co ti slo, Vlado

(...) Ja viem,ze rozpocet Metallici je uplne inde,ale zas mi nehovor,ze to,ci bude kopak stavnaty a vyskovy,alebo suchy a duty je otazka rozpoctu...da sa to upravit s EQ,aj ked to nebude presne kopak z Metallici,ale znie to podla mna ovela lepsie,ako tie kopaky v slovenskych nahravkach. Ja som to skusal sice iba so samplami,ale skuseny zvukar by s tym nemal mat ziadny problem,pokial sa vyzna v EQ. (...)
Ja ked som nahravali moje lubozvucne spevy, tak zneli strasne zastreto, az som bol zufaly, ale netrvalo to dlho, vymenil sa mikrofon za iny, ten mi lepsie sedel na hlas a bolo, jednoduchosie a lepsi vysledok, ako sa babrat s EQ.

Co mam nejake skusenosti zo studia, tak skutocne je to o peniazoch, teda aspon nas pripad.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 10:41:12 od Martinlm » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #97 kedy: 29. August , 2007, 10:46:13 »

za prachy ti nahra tvoju vec aj Metallica sama
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #98 kedy: 29. August , 2007, 11:24:22 »

Martinlm - pokial ti tieto sample zneju umelo,tak potom je problem asi inde :)...ked pride bubenik do spickoveho studia,sadne si k spickovym bicim,zosnima to spickovy zvukar a spravia z toho samplovaciu kniznicu,kde napr. snare ma 16-32 velocity layers a ty povies,ze to znie umelo,tak potom akoze fakt nechapem,sorry :)

Pretoze ja ked udriem do klavesy na mojom syntaku,spustim zvuk,ktory nahral ten bubenik v tom studiu. Akurat ze nebuchnem na bubon,ale stlacim klavesu.

Keby som tam nenapisal,ze som to robil ja,doma a so samplov,tak pochybujem,ze by si si to vsimol. Aj ked som to robil na rychlo,takze tie bicie su strojovo naklikane..okrem hajtky. S tym argumentom,ze to su SAMPLE,takze to nemoze zniet dobre,si uplne mimo.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #99 kedy: 29. August , 2007, 11:45:28 »

Mne sa náhodou páčia aj s tým hallom, znie to presne tak, ako bicie v tých časoch zneli, a do celku to sedí, ten hall je výrazný, ale ich nemaže, iba podtrhne ich dravú farbu. A tie sample sú super.

Nakoniec, mnohí by sa divili, koľko kapiel (aj hodne tvrdých) dáva na nahrávky v skutočnosti iba sample bicích.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #100 kedy: 29. August , 2007, 11:46:46 »

skus vymenovat niektore :)
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #101 kedy: 29. August , 2007, 11:48:46 »

Každá jedna  Som frajer minimálne kopáky a virble sú podsamplovávané, malý trigger na kopáku a rytmičáku robí zázraky.

To už nehovorím o kapelách typu Annihilator, kde všetko v štúdiu išlo výlučne zo samplov.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #102 kedy: 29. August , 2007, 11:49:51 »

zaujmave Fuuha zíram
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #103 kedy: 29. August , 2007, 11:56:11 »

ja osobne keby som si mal vybrat medzi priemernym bubenikom a dobrou samplovacou kniznicou,tak si urcite vyberiem to druhe. Ale zalozil som o tom novu temu,takze kto ma chut bavit sa o tejto teme,mate moznost :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #104 kedy: 29. August , 2007, 11:56:19 »

Ono sa to dosť často rieši tým, že sa berú overheady (+ niekedy dodatočné mikrofóny) + na každý bubon trigger. Výsledný zvuk sa potom vyskladáva z akustického signálu a zo samplov spúšťaných triggermi. Takto sa robia hutné rytmičáky a ostré načvachtané kopáky, dunivé razantné prechody ....

Prakticky všade vo všetkých štýloch sa to používa, s výnimkou jazzu, kde sa často berú iba overheady a hraje to.Ak chceš počuť čisto akusticky brané bicie v rocku a metale, tak tie nájdeš iba v nahrávkach pred rokom 1985. Potom sa už všade používali sample.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 11:57:33 od Predator » Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.027 sekund, 21 otázok.