Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 21:19:31
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 41034 krát)
0 užívateľov a 40 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #120 kedy: 29. August , 2007, 16:46:57 »

Akosi sme pozabudli, ze toto nie je o trigeroch, ale o tom, preco ta slovenska produkcia je pozadu za svetom, takze prosim k veci :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #121 kedy: 29. August , 2007, 16:55:39 »

myslim, ze sa uz nic nove neporiesi a stale sa tu budeme hadat dokolecka :)
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #122 kedy: 29. August , 2007, 16:57:09 »

Tak ale pozor - este jedno OT a poprosim admina, nech to tu zamkne a vsetkych Vas odtialto povyhadzuje  Bacha na vec kamo!

Ale, ale, niekto sa tu hrá na socík, kde sa smelo diskutovať len o tom, čo "politbyro schválilo"? Okrem toho, myslím si, že všetky tieto veci sa týkali témy, viac či menej, nijaký do oka bijúci OT som tu nespozoroval.

Skôr asi nemáš rád, keď niekto oponuje. Keď je to tak, asi ťa tu nebudem rušiť, súdruh cenzor  Som frajer.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 16:58:25 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #123 kedy: 29. August , 2007, 17:20:08 »

To si pis, ze nemam rad, ked na mna niekto reaguje, nieto mi oponuje, to sa mi potom otvara zabiklac (ake y / i ? - napis gros) v keseni Si píš!!!

K veci - dajte niekto priklady znamejsich podla Vas dobrych SK nahravok alebo naopak uplne zlych...
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #124 kedy: 29. August , 2007, 17:41:52 »

Dobrá slovenská nahrávka - napr. Spomienka na Amsterdam, Reklama na ticho, niektoré staré Metalindy a Tublatanky, niektoré kúsky od Desmodu atď ....
Zlá - všetky Tiny, Mishe a podobné pseudoR'nB, IMT SMILE (tam je často totálne falošný vokál), nový NoName tiež nie je bohviečo,  niektoré kúsky od Desmodu, nudná Smatanová, nudný Žbirka, zvukovo vyslovene hnusná G8 a vôbec celý "Forzapop" ....
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 17:44:11 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #125 kedy: 29. August , 2007, 17:47:07 »

Jeeezis, ale ty to teraz beres evidentne zanrovo podla Tvojho hudobneho vkusu. Pretoze taka Tina je podla mna napriklad celkom kvalitna produkcia na urovni, aspon tych par veci co som pocul. Neni v tom ziadna typicka slovenska tuctovost a to rozhodne nepatrim medzi fanusikov takehoto stylu... Naopak Metalinda je presny priklad nepodarenej slovenskej snahy o zahranicny sound, presne typ nahravky, ktora zahranicnym protajskom nema sancu konkurovat...
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #126 kedy: 29. August , 2007, 17:47:43 »

To si pis, ze nemam rad, ked na mna niekto reaguje, nieto mi oponuje, to sa mi potom otvara zabiklac (ake y / i ? - napis gros) v keseni Si píš!!!

K veci - dajte niekto priklady znamejsich podla Vas dobrych SK nahravok alebo naopak uplne zlych...

podla mna je tam Y,lebo su tie zaby..vzor zena  ha ha ha
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #127 kedy: 29. August , 2007, 17:47:54 »

Dobrá slovenská nahrávka - napr. Spomienka na Amsterdam, Reklama na ticho, niektoré staré Metalindy a Tublatanky (...)
To su 80te resp. 90te roky a podla toho to aj znie, nie zle, ale... mne sa to moc nepaci.

Svojho casu ma prekvapili zvukom Lavagance -- http://www.lavagance.com/
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #128 kedy: 29. August , 2007, 17:50:19 »

podla mna je Tina tiez v pohode,co sa tyka zvuku,aj ked to nepocuvam ani nahodou. A ja vlastne ani neviem povedat,co sa mi zo slovenskej produkcie paci,lebo nepocuvam radio..pocuvam iba ked cvicim a to je uz dost stary verkel,tak tam je tazko sledovat zvuk :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #129 kedy: 29. August , 2007, 17:52:49 »

Ono cele to Simille od Fermaty bolo celkom slusne znejuci album (Ivan Minarik). Mne sa na nom nepaci, ze zneje trosku rozskatulkovane, kazdy nastroj ma svoju izbicku a celok akysi nejednoliaty - LP - CD som tusim ani nepocul. Ale na slovenske pomery to znej hodne profi, to zase hej.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 17:53:30 od Rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #130 kedy: 29. August , 2007, 17:55:39 »

Tublatanka - prvy, druhy album nic (zvukovo) - riedke, bez drive. Treti album velky krok vpred. Ale pozor - to su moje nazory s pred 15 rokov, ked som to pocul naposledy :).
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #131 kedy: 29. August , 2007, 17:55:51 »

Jeeezis, ale ty to teraz beres evidentne zanrovo podla Tvojho hudobneho vkusu. Pretoze taka Tina je podla mna napriklad celkom kvalitna produkcia na urovni, aspon tych par veci co som pocul. Neni v tom ziadna typicka slovenska tuctovost a to rozhodne nepatrim medzi fanusikov takehoto stylu... Naopak Metalinda je presny priklad nepodarenej slovenskej snahy o zahranicny sound, presne typ nahravky, ktora zahranicnym protajskom nema sancu konkurovat...

No ja som sa nebavil o žánri, ale o zvuku - taká Tina napríklad má aranže o ničom, síce originálne, ale nie je v tom taká sila, príde mi to dosť suché - na to, aby pieseň šlapala, treba viac ako pár elektronických pazvukov, a aj ten spev je taký - no - bez tela. Taký viacmenej pološepot, ale žiadna šťava, ako sa to očakáva od plnokrvnej R&B spevule.

Zase nerob zo mňa žánrového idiota s klapkami na očiach. Vieš, čo idem zajtra do štúdia točiť? Hiphop! Ak by sa mi to hnusilo, tak by som to nerobil, a ak by som tú muziku necítil a robil to len pre prachy, tak by som nevedel urobiť taký zvuk, že by s ním boli hiphoperi spokojní. A so mnou spokojní sú ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #132 kedy: 29. August , 2007, 17:57:39 »

Tak to vyznelo, vedze sa neurazaj hned  Žmurk
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #133 kedy: 29. August , 2007, 18:13:28 »

mne osobne pride ako vyborna nahravka aj po zvukovej stranke chiki liki tu a - dvojkilometrovy jelen. spmenuty lavagance ma zaujimavy zvuk, noisecut, vidiek mal prijemny zvuk snad vzdy. juraj griglak: bass friends. mne osobne sa zvukovo pozdava aj posledny album od ine kafe, minimalne rytmika tlaci ako sa patri, gitaru ja moc ohodnotit neviem, vratko je jasny sam o sebe Som frajer

predator: tebe (a aj mne) pride falosny vokal taslera strasny a najdu sa ludia ktory tvrdia ze je to trendove a stylove, ked mas nahravku s chybami a je tam pocut kajlavost.
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #134 kedy: 29. August , 2007, 19:20:03 »

Vieš, čo idem zajtra do štúdia točiť? Hiphop! Ak by sa mi to hnusilo, tak by som to nerobil, a ak by som tú muziku necítil a robil to len pre prachy, tak by som nevedel urobiť taký zvuk, že by s ním boli hiphoperi spokojní. A so mnou spokojní sú ...

hod sem potom nejaku ukazku teho hip hopu. co mas na mysli pod pojmom "urobit zvuk". vyrabas im cely podmaz? ak tvrdis ze tu muziku citis, tak si to rad vypocujem.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 23 otázok.