Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. September , 2024, 00:24:48
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: usb/IEEE1394 masinka na hranie do PC  (Prečítané 15320 krát)
0 užívateľov a 17 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #30 kedy: 11. Október , 2007, 12:52:40 »

Ked mam nastavenu latenciu 2,33ms a pustim narocny efekt, tak v zvuku je neustale preskanie - efekt nestiha v tom case generovat pozadovany vystup. Zmenim latenciu na 5ms a ide to lepsie. Z toho by som predpokladal, ze efekt latenciu nepridava.

ako kedy. uz som pozapajal retazce, ktore isli plynule pri nastavenej latencii na karte, ale s latencoi podstatne a citelne vyssou - viem Ti to niekedy predviest.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 11. Október , 2007, 12:55:43 »

bol som svedkom jamlabu na beznej masine + ten ich zakladny soft = 5ms latency (stale nerozpoznatelne).

myslel som v tom konkretnom pripade, jasne, ze vsetko je relativne.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #32 kedy: 11. Október , 2007, 19:36:42 »

Rastis, skús pri 5 ms latencii takých 8-10 m od repra. To ti pridá ešte tak 20-30 ms.

Jasné, že reálna latencia pri hraní cez PC je vyššia ako je reálne nastavených buffrov, ale dajme tomu standalone amplitube na dvoch rôznych zvukovkách s rovnakým buffrom by mal ísť rovnako. Teda teoreticky.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 19. November , 2007, 21:53:34 »

 Si píš!!! Si píš!!!
btw, tuto otazku som este nedoriesil.
chcem nejaku masinku na doma, nech nemusim hrat stale na sucho, i ked to ma svoje caro. rozpocet nejak vyslovene obmedzeny nemam, avsak nechcem zbytocne investovat do niecoho, co potom vyuzijem z 20%. polo/seriozny recording uz vobec neriesim, potrebujem na tom skutocne len cvicit.
v pripade, keby som sa priklonil k produktom urcenym iba na gitara>masinka>pc, co by ste odporucili?
zaroven ludia, ktori doma cvicite/nahravate do pc (urcite vas nie je malo), hodte sem svoj setup, velmi to pomoze inspirovat.
vrela vdaka  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #34 kedy: 20. November , 2007, 11:40:18 »

...
zaroven ludia, ktori doma cvicite/nahravate do pc (urcite vas nie je malo), hodte sem svoj setup, velmi to pomoze inspirovat.
vrela vdaka  Na zdravie!

to je rozne...

gitara -> dibox -> PC - > hocico -> monitory

gitara -> dibox -> PC - > hocico -> monitory

gitara -> dibox -> PC - > hocico -> monitory

gitara -> dibox -> PC - > hocico -> monitory

... kiez by som mal takyto setup k dispozicii ked som bol mlady a cvicil som - to by mi dnes Vai robil technika

Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #35 kedy: 20. November , 2007, 12:36:15 »

Si píš!!! Si píš!!!
btw, tuto otazku som este nedoriesil.
chcem nejaku masinku na doma, nech nemusim hrat stale na sucho, i ked to ma svoje caro. rozpocet nejak vyslovene obmedzeny nemam, avsak nechcem zbytocne investovat do niecoho, co potom vyuzijem z 20%. polo/seriozny recording uz vobec neriesim, potrebujem na tom skutocne len cvicit.
v pripade, keby som sa priklonil k produktom urcenym iba na gitara>masinka>pc, co by ste odporucili?
zaroven ludia, ktori doma cvicite/nahravate do pc (urcite vas nie je malo), hodte sem svoj setup, velmi to pomoze inspirovat.
vrela vdaka  Na zdravie!

btw, spominal si, ze s jamlabom uz mas nejake skusenosti, ale tymto smerom sa uberat nechces. V com sa ti nezdal? Kedze o nom uvazujem ma to celkom zaujima.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 20. November , 2007, 14:18:43 »

K tomu vyberu zvukovky: napr. M-Audio Mobile Pre ma nemenovany znamy clen fora a ja by som to nekupil, lebo:

1. Obcas zapne repraky a zvukovka nehra. Musi vytiahnut USB kabel a strcit ho spat a potom to ide.
2. Ked hra cez to dlhsi cas, tak mu zacne vo zvuku pribudat lupancov a musi restartovat aplikaciu.

Podla mna ide o chybu HW a treba reklamovat, jemu je to jedno.

Ja planujem kupit Fast Track Pro cez Ebay. Casto to byva tak, ze ma predajca viacej kusok, tak sa ti pripadne mozem potom ozvat, ak by to bolo vyhodne (nova stoji 7000,-, cize tak do 180$, 130EUR)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #37 kedy: 20. November , 2007, 15:05:44 »

ja by som sa vyhol vsetkym externym rieseniam, pokial to neni nevyhnutne. externe riesenia nosia akurat problemy.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 20. November , 2007, 15:13:34 »

Jasne, ale kto ma notebook... Inak interna zvukovka v mega-zarusenom PCcku tiez nie je najlepsi napad. Kto vie ako by na nej fungovali aj lepsie mic preampy.

Zasa kolko ludi pouziva USB zvukovky bez akychkolvek problemov, nie jak tuto mily uzivatel fora :)
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 20. November , 2007, 15:39:20 »

Ked mam nastavenu latenciu 2,33ms a pustim narocny efekt, tak v zvuku je neustale preskanie - efekt nestiha v tom case generovat pozadovany vystup. Zmenim latenciu na 5ms a ide to lepsie. Z toho by som predpokladal, ze efekt latenciu nepridava.

ja mám opačnú skúsenosť. Keď nastavím veľmi nízku latenciu, napr. okolo 2ms, a počuť praskanie, tak pomôže latenciu zvýšiť, to znamená, že sa zvýši aj veľkosť buffera. To isté sa doporučuje aj v každom helpe k ASIO driverom...
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #40 kedy: 20. November , 2007, 18:41:34 »

gitara -> dibox -> PC - > hocico -> monitory

mal som skor na mysli konkretne hodnoty, napr:
gitara > krabicka/dibox/usb|firewire zariadenie > pc

hlavne ma zaujima ta stredna hodnota, ostatne su calamady.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #41 kedy: 20. November , 2007, 19:45:40 »

mam Behringer GI-100 alebo krabicku DOD - nepocujem medzi nimi rozdiel... respektive davno som to neporovnaval. a zvukovky M-Audio Delta 44 a Delta 66, to je jedno. gitaru aku mam zrovna doma.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 20. November , 2007, 21:51:47 »

Dnes som zistil, ze M-Audio Fast Track Pro nedokaze nahrat 4 analogove signaly naraz. Tak vazne som zacal rozmyslat, ze si kupim M-Audio Mobile Pre, ktory vie to iste, co Fast Track Pro, len nema digitalne vstupy a 24/96, ale 16/48. Stoji 5000,- a Fast Track Pro stoji 7200.

Pozeram ebay.de, ebay.com a vidim, ze sa da usetrit tak 800,- maximalne (butitnow). No povedzte mi niekto nieco, inak to kupim pekne nove a bude!
« Posledná zmena: 20. November , 2007, 21:52:55 od Martinlm » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 20. November , 2007, 21:58:30 »

A aby ste vedeli, aj tak si Striguli nahraju demo sami. 2x overhead (alebo 2x v miestnosti v polohe posluchaca) pojde do mixu, tam sa zmiesa 1:1 a pojde do zvukovky a druhy vstup zvukovky bude mat pripojeny kopakovy mikrofon, nech je metaal.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #44 kedy: 20. November , 2007, 22:06:35 »

ja som kupoval Deltu 66 (vtedy nieco tesne cez 7 litrov) z ebay.de za 158 euro aj s postovnym, Euro uz vtedy bolo okolo 35-36 Sk.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 23 otázok.