Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. September , 2024, 08:34:57
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako nahrávať "guitar video" do PC  (Prečítané 6027 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
Srnac
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 322


« kedy: 03. Október , 2007, 21:24:28 »

Ludia neviete ako nahrat video do PC pomocou webcam alebo neviem coho tak aby isiel zvuk zaroven s obrazom??? ale aby bol ten zcuk kvalitny za odpoved dakujem..odpovede mozte pisat aj na doom4you@azet.sk..diky moc
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 04. Október , 2007, 09:02:44 »

Hm zosynchronizovať zvuk a obraz nahraté osobitne sa dá len vtedy, ak ti obe zariadenia ukazujú okrem minutáže aj framy, teda políčka. Štandardná kamera pracuje na frekvencií 24 obrázkov za sekundu. Na to asi treba trochu profi vybavenie.

Alebo zobrať mini-DV kameru a pichnúť do nej kvalitný mikrofón.

Alebo teraz ma napadá, že vlastne by sa malo dať aj to, že webkamera sníma obraz, ale na záznam zvuku si vo windowse nakonfiguruješ externý mikrofón pichnutý do zvukovky. Skús tam dať nejaký dynamický mikrák a priložiť ho ku kombu. Predtým si ho v nejakom nahrávacom softe nakonfiguruj tak, aby ti dával v pohode zvuk. V postprodukcií potom môžeš dať nejaký gate, EQ a pod.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 04. Október , 2007, 09:32:52 »

Srnca - Mozno by si mohol skusit nahrat kratke video a k nemu zvuk a niekam to zavesit a potom by si to tu nejaky expert stiahol, dal by to dohromady a presne by ti povedal, co spravil.
Zaznamenané

Srnac
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 322


« Odpoveď #3 kedy: 04. Október , 2007, 14:54:12 »

no hej...To je jasne..lenze cez MIC to nikdy nebude kvalitne...na YOUTUBE kukam stovky videi ktore to maju tak ze maju zvuk MP3 kvality a obraz ide zarovno s nim... a ide o to ze cistu gitaru okej cez mikrofon..ale chcem aby tam hral napriklad aj podklad k tomu ktory mi hrá v pocitaci....hm
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 04. Október , 2007, 15:01:25 »

Môj tip: skús teda video a audio nahrať osobitne a na začiatok si daj nejaký signál, ktorý je jasný vo zvuku, aj v obraze...lúsknutie prstom na raz, dva, tri, štyri, alebo tak...niečo, podľa čoho to zosynchronizuješ. Nahraj si najprv MP3 celého zvuku (podklad a sólo) a potom si to pusti ako playback a na to nahraj video. V postprodukcií to zosynchronizuješ napr. aj podľa zvukovej stopy videa, ktorú si pustíš naraz s predohratou MP3. Amatérčina, ale dá sa.

Alebo sa vyser na webkameru a použi DV Cam s externým mikrákom.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 04. Október , 2007, 15:07:44 »

Co? Radis mu nahrat solo do podkladu a potom este k tomu nahrat video? :D

Normalne si pusti v PC nahravanie aj PCM (ak ide o wavko ci mp3 podklad), aj mikrofon a nahraj to na jednu supu. Vysledok bude jeden zaznam, kde bude podklad v perfektnej kvalite a do toho este aj zvuk z mikrofonu. Najdes spravny pomera a je to, ziadny playback.

No s tym videom neviem co, snad ho len nahravat spolu so zvukom z mikrofonu.

S trochou stastia tam bude oneskorenie medzi zvukom a obrazom furt rovnake. Ak ho nevies napravit, tak skus pohladat nejake tutorialy cez google.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 04. Október , 2007, 15:27:59 »

Co? Radis mu nahrat solo do podkladu a potom este k tomu nahrat video? :D

SO WHAT?

Nahrať gitaru synchrónne do podkladu by predsa nemal byť problém. Ak ak je, tak potom ho treba riešiť niekde inde.
Takže nahrám gitaru do podkladu v multitracku a celú vec exportujem ako mp3. Alebo si ju pustím priamo odtiaľ. Zaznamenávam to na kameru, do ktorej šaškujem, a ktorej mikrofón mi sníma aj playback z multitracku. Natočím klip a hodím ho do obrazovej stopy nejakého toho AV softu (Pinnacle, Premiere, Nuendo, Vegas). do zvukovej stopy zas hodím vyexportovanú mp3 z toho multitracku. Pustím si obe stopy naraz a snažím sa predohratý zvuk posunúť tak, aby mi sedel so surovým zvukom z kamery. Tempo je predsa rovnaké, nie? No a potom už len zamutujem zvuk z kamery.
     

Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Október , 2007, 16:44:29 »

Fuuuj, nemozem uverit, ze toto pise. Ved ked uz niekto na youtube dava video, ako hra, tak nech je to, ze naozaj hra. Jedna vec je nahrat to synchronne a druha vec nahrat to s rovnakym feelingom a dusou. Nevravim, ze by som to rozpoznal, ale pride mi to slizke a neuprimne :)
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. Október , 2007, 16:58:09 »

Ty o čom točíš?
Veď ja hovorím o normálnom živom nahrávaní do multitracku. Akurát by to malo o pár tried lepší zvuk ako keď to z dvoch rôznych zdrojov zachytí mikrák webkamery.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 04. Október , 2007, 17:23:50 »

Jo, ešte ma napadla jedna vec.

Kukal som nedávno nejaké demo-videjko o Adobe Premiere. A ten soft dokáže v reálnom čase nahrávať z DV kamery. Proste ju pichneš do FireWire diery a ideš. Takže ak by si si do zvukovej stopy Premiere natiahol nahratú muziku, spustíš len kameru a hráš do toho. A nemusíš riešiť synchrón.

    A možno nejaké Ňuňando dokáže realtime nahrávať obraz aj zvuk z dvoch rôznych vstupov. Spustíš kameru, do vstupu zvukovky pichneš gitaru, alebo mikrák od komba a ideš.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #10 kedy: 04. Október , 2007, 17:51:40 »

to je bezna vec, aj vegas dokaze zaznamenat lubovolny pocet audio stop + capturovat obraz z kamery.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 04. Október , 2007, 18:23:14 »

to je bezna vec, aj vegas dokaze zaznamenat lubovolny pocet audio stop + capturovat obraz z kamery.

OK, takže Sony Vegas. Do jednej stopy dať beglajt. Do druhej poslať gitaru a zavesiť na ňu nejaké VST efekty. A do tretej, obrazovej poslať signál z kamery. Rastis nás ako vždy dokopal k fasa riešeniu. Normálne tu chýba tá karma.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 04. Október , 2007, 19:48:23 »

Ja sa len bojim, ci to zvladne kazdy hardware :)
Zaznamenané

Srnac
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 322


« Odpoveď #13 kedy: 05. Október , 2007, 14:58:58 »

Ludia kazdopadne dakujem za rady ale...Nieje problem nahravat podklad s gitarou do mp3 nato mam SOFT(Cubase LE ktory som mal ku Zoomu G2.1u) ale...chcem aby sa to nahralo naraz.video a zvuk k tomu musi sa to predsa nejak dat a nie len cez nejaky mikrofon omg..to je jedno nemusi to byt veb camera..len proste nieco co nahra video a zvuk bude brat z toho co je na kompe "what you hear"
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. Október , 2007, 15:34:07 »

A to sa neda naraz v jednom programe nahravat gitara do podkladu a v druhom zvuk aj obraz z kamery? A potom len vymenit zvukomu stopu? Ci prave toto chces zjednodusit a urychlit tvorbu hotoveho videa?
« Posledná zmena: 05. Október , 2007, 15:34:38 od Martinlm » Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.29 sekund, 23 otázok.