Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Október , 2024, 14:28:05
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BRUSENIE PRAZCOV  (Prečítané 15717 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #15 kedy: 29. December , 2007, 17:36:00 »

hej - pokial zoberem 5 rovnakych a fakt velmi seriozne spravenych gitar, rovnako starych, tak ich s najvacsou pravdepodobnostou dokazem identicky nastelovat, na desatinu milimetra nad 15tym prazcom presne.

ale pokial Jeff Beck vystrieda na podiu novy signovany Custom Shop Strat so starym omlatenym Telecasterom zo 60tych rokov, s uplne inym radiusom krku napriklad, s uplne inymi prazcami a cojaviem cim, tak chcem vidiet tie rovnake desatiny milimetra nad 15tym prazcom... to sa snazim naznacit, ze taketo "presne" cisla su tak trochu paveda...

ja mam vsetky gitary +/- rovnako pohodlne, na vsetkych mam rovnaky typ strun a ziadna mi nepripadne dohmatom nejak ina, ako ostatne. vsetky maju rovnaku menzuru, ale kazda ma stipku iny radius. ak by som zobral subleru a meral vsetky struny samostatne nad 12tym prazcom, napisal by som Vam sem 24 roznych cisel... nemam sice luxusne gitary, ale povazujem vsetky za kvalitou seriozne pritom.
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 29. December , 2007, 17:43:47 »

tazko povedat,ako to je,aj v casakoch obcas pisu blbosti..ak mas mail na Becka,skus mu napisat :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #17 kedy: 29. December , 2007, 17:51:54 »

ak hovorime o desatinach milimetra nad prazcami a chceme byt aspon trochu exaktni, tak si k tomu cislu rovno povedzme, kolko na desatinu milimetra namerame nad prostrednym prazcom, ked chytime strunu na prvom a poslednom prazci (prehnutie krku) - bez toho je tzv. presna "action" nic nehovoriace cislo...
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 30. December , 2007, 10:47:37 »

ak hovorime o desatinach milimetra nad prazcami a chceme byt aspon trochu exaktni, tak si k tomu cislu rovno povedzme, kolko na desatinu milimetra namerame nad prostrednym prazcom, ked chytime strunu na prvom a poslednom prazci (prehnutie krku) - bez toho je tzv. presna "action" nic nehovoriace cislo...

Prehnutie krku(relief) zalezi aj od teba sameho aky mas. Ale su nato aj mensie smernice. Zalezi aj podla radiusu. Mera sa to na 9 prazci. Napr radius 7.25" by mal mat .012", 9.5" az 12" .012" a 15" az 17" .008". Ibanez pouziva .009". Ale ono to rozne. Zalezi to na tebe. Cim vacsi radius tym vacsie prehnutie krku, ale to nie je vzdy pravidlom, napr Eric Johnsom ma rad krk rovny. Proste plati bud rovny, alebo velmi jemne prehnutie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #19 kedy: 30. December , 2007, 11:34:12 »

Spago - mam pocit, ze si nepochopil celkom, co som chcel povedat.

ide o to, ze nemozem mat rovnaku vysku struny nad Xtym prazcom v pripadoch, ce mam rovny krk alebo ci mam v strede krku jamu 1mm. v jednom pripade mozem mat skvely dohmat, ale v druhom pripade pri tej istej vyske struny nad Xtym prazcom mozem mat nehratelnu gitaru. skratka merat vysku struny nad prazcami a robit z toho vedu je blbost - uz sa opakujem.

sa Ti to snazim naznacit a ty na mna prides s dalsom varkou "smernic"  ha ha ha (sorry).

prehnutie krku a radius hmatniku podla mojho laickeho a diletantskeho nazoru nemaju nic spolocne...
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 30. December , 2007, 11:47:21 »

v jednom pripade mozem mat skvely dohmat, ale v druhom pripade pri tej istej vyske struny nad Xtym prazcom mozem mat nehratelnu gitaru. 

prehnutie krku a radius hmatniku podla mojho laickeho a diletantskeho nazoru nemaju nic spolocne...

Nehratelnu? To prave riesi kvalitne brusenie prazcou. Prehnutie krku a radius ma nato velky vplyv.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #21 kedy: 30. December , 2007, 11:51:09 »

dobre - vzdavam sa  No hanbím sa..
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 03. Január , 2008, 02:49:35 »

Tak je to dost, ale ked na tie posledne 2 velmi nehras tak kasli nato. Mozes sa ich pokusit zaoblit s brusnym papierom. Daj si na hmatnik medzi prazce papierovu lepiacu pasku a oskusaj to zbrusit. Ked mas javorovy hmatnik tak pozor s tou paskou, lak by sa na nu mohol prilepit.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #23 kedy: 03. Január , 2008, 13:46:20 »

pilnikom na nechty by som si pilnikoval napriklad... co ja viem co... napriklad by som si s nim pilnikoval nechty. do prazcov by som sa s tym nepustal.

normalny brusny kamen, stoji neviem kolko, ale nie vela. radsej nejaky jemnejsi, s velkou plochou. ja mam kvadrik o rozmeroch 2.5 x 5 x 15 cm.

inak robia sa aj teke, co maju z jednej strany inu drsnost, ako z druhej. predavaju to bezne v zeleziarstvach.

[img width= height=]http://www.gpr.sk//images/katalog/polozky/86.jpg[/img]
« Posledná zmena: 03. Január , 2008, 13:46:42 od rastis » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 04. Január , 2008, 12:53:55 »

ty to brusis s nahodenymi strunami? Fuuha zíram lebo z tvojho prispevku to tak nepriamo vyplyva :)
« Posledná zmena: 04. Január , 2008, 12:54:40 od mario bross » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 05. Január , 2008, 18:24:42 »

no a ako inak by si to chcel urobit?
dam dole struny, prebrusim, zacistim, natiahnem struny odskusam...
Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #26 kedy: 05. Január , 2008, 20:27:13 »

Pozri Frets leveling na google.l
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #27 kedy: 05. Január , 2008, 21:38:32 »

to je moc komplikovane

ty si strasny srandita... ?§!.
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 06. Január , 2008, 00:02:55 »

to je skvela vychytavka...uz len zistit kde sa da kupit nieco podobne...alebo to vyrobit

A bol by si ochotny zaplatit za taky fret file prinajmensom 2500SK?
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 07. Január , 2008, 03:36:12 »

preco 2500sk? tolko to stoji?to asi nie. ono by sa to dalo aj celkom jednoducho urobit.ale na druhej strane ked si zoberies kolko ta vyjde brusenie prazcov u gitarara tak mozn by to bola aj vhodna investicia. ale je to super.aj uplny antitalent ak ma tie zakladne vedomosti tak s takym kvadrom nema co pokazit
ale teraz ma napadlo ze ked to takto robis tak predsa musis mat hmatnik tak nasponovany ako ked mas na gitare struny.

Ja som nehovoril o kvadri. Myslel som ten pilnik co robi pekny obluk na prazci a stoji 2500sk. A ked si chces dat taky kvader vyrobit, tak ten musi byt velmi presne rovny a hmatnik musi byt tiez rovny Si píš!!!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.295 sekund, 23 otázok.