Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Júl , 2024, 10:10:00
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1970 Hiwatt DR103 (Custom 100)  (Prečítané 21624 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 12. Január , 2008, 01:35:03 »

Kedze som si chcel byt definitivne isty, ze som najhlasnejsi pivnicabo na Slovensku, tak som si zadovazil novy stary Hiwatt, tentoraz ale silnejsiu 100w verziu. Som frajer

Lovil som daleko, az v Holandsku, ale stalo to za to. Je malicko pouzivany a na to ze ma 38 rokov vyzera pomaly ako novy. Do posledneho srobika je v povodnom stave. Jedina nevyhoda, ze ma este taky starsi konektor na sietovy kabel, cize ak ten povodny kabel stratim, tak mam po hrani. ha ha ha Co ma ale velmi prijemne prekvapilo je, ze mi dosiel osadeny komplet starymi Mullard lampami, aj koncovymi, mozno povodnymi este od vyroby. Popiskujem si

Skusal som ho zatial iba doma tichucko, krasne hra, ziaden sum, ani potaky mu dokonca vobec nechrcia. Uz sa neviem dockat ako ho v skusobni poriadne vytocim. Napisem potom spravu, ako sa chova v porovnani s mojou byvalou 1976 DR504 (50w verziou). Tieto skore Hiwatty do roku 1972 mali trosinku inu preamp schemu ako kusy z polky 70tych rokov, tak som zvedavy, ci bude pocut nejaky vacsi rozdiel.

Posielam par fotiek vnutornosti, nech sa odbornici pokochaju, tak precizne spraveny point to point wiring sa len tak nevidi :).



* Hiwatt7.JPG (202.09 KB, 1024x768 - prehliadnuté 1161 krát.)

* Hiwatt8.JPG (196.77 KB, 1024x768 - prehliadnuté 1022 krát.)

* Hiwatt3.JPG (100.84 KB, 1024x768 - prehliadnuté 1016 krát.)

* Hiwatt4.JPG (152.29 KB, 1024x768 - prehliadnuté 1009 krát.)
« Posledná zmena: 12. Január , 2008, 01:37:02 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. Január , 2008, 02:00:30 »

bomba Som metlak  daj si k avataru titulok "vysinuty vetesnik"  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 12. Január , 2008, 09:00:41 »

najhlasnejsi s najstarsim aparatom  Bavím sa skvele

gratulujem, pokial budes stastny, tak mas moje pozehnanie ha ha ha
« Posledná zmena: 12. Január , 2008, 09:01:33 od styrioci » Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #3 kedy: 12. Január , 2008, 09:12:43 »

To bude fungovať ďalších 38 rokov,keď vidím ako je to spravené Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #4 kedy: 12. Január , 2008, 10:18:58 »

Buda pre mysi  Bleee
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #5 kedy: 12. Január , 2008, 10:33:38 »

to kto na to hraval TUTANCHAMON?Huh!?nejaky zhuleny holandan zabudol, že to ma v zemiakovej jame v garaži.............kedže si najhlasnejši možeš na stanici robit znelky na prichody a odchody,alebo sa nauč zahrat HORíííí""" Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele






gratulujem joe
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 12. Január , 2008, 10:39:07 »

 Bavím sa skvele progracker: gratulujem :) vyzera to na super robotu, precizne spravenu. no tak dufam, ze ked to zacnes vypekat, tak si to zachova svoju polohu, a ze to pojde tak jak ma Na zdravie! ale jedna vec, tie sroby pri EL34 su hrdzave? :) tie co drzia tie patice
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #7 kedy: 12. Január , 2008, 10:44:43 »

ale to je progresivna hrdza  Nezahrávaj sa
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #8 kedy: 12. Január , 2008, 10:45:03 »

Super, že si sa konečne dočkal  Žmurk .
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 12. Január , 2008, 10:52:48 »

Tak a teraz mysiam v Bratislave definitivne odzvonilo... Bavím sa skvele
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 12. Január , 2008, 11:03:29 »

Tak a teraz mysiam v Bratislave definitivne odzvonilo... Bavím sa skvele
obavam sa ze odzvonil bratislavskej mestskej casti Dubravka. Predpokladam ze tie sroby su zapecene  ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #11 kedy: 12. Január , 2008, 13:22:38 »

gratulujem, krasna masinka, dufam ze to hra aspon tak dobre, ako je to precizne vyrobene Žmurk vela zdaru a hluku na novom aparate  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 12. Január , 2008, 19:32:36 »

Sa mi ho dnes podarilo na chvilku vyskusat v skusobni. Najprv som si dal premerat lampy, nastastie su vo velmi dobrom stave napriek svojmu veku.

Dynamikou a hlasitostou je to doslova vrazedny a ku gitaristovi maximalne nekompromisny aparat.

V porovnani s byvalou 50kou som postrehol viacero citelnych zmien. Hlasitost je citelne vyssia, neviem to odhadnut o kolko, ale vsimol som si to podla toho, ze tam, kde som predtym mohol stat celkom v klude, tak teraz uz trpeli usi. Treba byt bokom od bedne a bezpecne sa vzdialit. :)
Zvuk je hutnejsi, ma vacsi headroom a celkovo je este o nieco cistejsi aj pri maximalnom vytoceni. Jednoznacne skresluje o nieco menej ako 50ka. Oproti tomu ma trosku viacej basov a celkovo viac tlaci. Este som nepocul taky hutny zvuk s mojim Les Paulom. Crunch ma trosku agresivnejsi a akoby viacej draplavy a drncivy (neviem ako to lepsie nazvat). Tej typickej nenapodobitelnej hiwattovskej plechovosti ma o nieco viac najma pri vacsej hlasitosti, zrejme to je vacsim headroomom. Vcelku som ale nejaky zasadny rozdiel nepostrehol -- zrejme su tieto rozdiely sposobene trosu odlisnou preamp schemou, mozno aj lampami a asi najma vseobecne znamymi rozdielmi medzi 50w a 100w. Je fakt ze moje usi budu o nieco viac ohrozene odteraz, nie je to moc aparat do akejkolvek miestnosti. Tesim sa ako ho poskusam s basgitarou, na tie bude vyborny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #13 kedy: 12. Január , 2008, 19:34:45 »

Sa mi ho dnes podarilo na chvilku vyskusat v skusobni. Najprv som si dal premerat lampy, nastastie su vo velmi dobrom stave napriek svojmu veku.

Dynamikou a hlasitostou je to doslova vrazedny a ku gitaristovi maximalne nekompromisny aparat.

V porovnani s byvalou 50kou som postrehol viacero citelnych zmien. Hlasitost je citelne vyssia, neviem to odhadnut o kolko, ale vsimol som si to podla toho, ze tam, kde som predtym mohol stat celkom v klude, tak teraz uz trpeli usi. Treba byt bokom od bedne a bezpecne sa vzdialit. :)
Zvuk je hutnejsi, ma vacsi headroom a celkovo je este o nieco cistejsi aj pri maximalnom vytoceni. Jednoznacne skresluje o nieco menej ako 50ka. Oproti tomu ma trosku viacej basov a celkovo viac tlaci. Este som nepocul taky hutny zvuk s mojim Les Paulom. Crunch ma trosku agresivnejsi a akoby viacej draplavy a drncivy (neviem ako to lepsie nazvat). Tej typickej nenapodobitelnej hiwattovskej plechovosti ma o nieco viac najma pri vacsej hlasitosti, zrejme to je vacsim headroomom. Vcelku som ale nejaky zasadny rozdiel nepostrehol -- zrejme su tieto rozdiely sposobene trosu odlisnou preamp schemou, mozno aj lampami a asi najma vseobecne znamymi rozdielmi medzi 50w a 100w. Je fakt ze moje usi budu o nieco viac ohrozene odteraz, nie je to moc aparat do akejkolvek miestnosti. Tesim sa ako ho poskusam s basgitarou, na tie bude vyborny.

mal by si tu dat ukazku , bo to je ako keby si opisoval obraz Beeee
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 12. Január , 2008, 19:41:21 »

mal by si tu dat ukazku , bo to je ako keby si opisoval obraz Beeee

Problem nahrat taky randal, nemame tam na to zatial vybavenie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.