Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 11:02:20
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dunlop Fuzz Face  (Prečítané 3659 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« kedy: 17. Február , 2008, 11:42:10 »

Zdravim vospolok,
 nemate niekto skusenosti s tymto Fuzzom?Ma napajanie iba na baterku a tak sa chcem spytat kolko hodin hrania tam ta baterka moze drzat?

Diky za odpovede
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 16. August , 2011, 10:29:14 »

uf som rad že nemusím zakladat novu temu . ja mam tento fuuz len  baterka je tam udajne koli tomu že je to velmi nachylne na brumy .Bolo mi povedane že ak sa vytahuju kable mala by vydržat dobre cez 100hodín hrania a bolo mi povedane že najlepšie su nejake feritove baterky ktore sa teraz menej vyrabaju ale robí ich philips /ked prídem domou kuknem do mailu a dam presne označenie/ . Dost doležite je ake su tam tranzistori najlepšie by mali bit germaniove /presne označenie tých lepších mam tiež doma v maily od fuuz maniakou s čiech/ . Kedže je to malý plošak s malo sučiastkami udajne zaleži skoro na všetkom a ta citlivost na teplotu nieje až taka jasna vec. ja mam dunlop fuuzface ale asi to nieje origo dalas arbiter ale novšia replika /origa idu aj cez 1000 dolarou / .každopadne som velmi spokojný s starým ratom sa pekne doplna ale asi naozaj musí íst prvý .Ešte to odskúšam s Wahom .
 Ak ma niekto nejake nove info prípadne nejake skusenosti , píšte po dlhom čase ma konečne nejake skleslenie naozaj zaujalo .
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 16. August , 2011, 15:57:33 »

Zdravim vospolok,
 nemate niekto skusenosti s tymto Fuzzom?Ma napajanie iba na baterku a tak sa chcem spytat kolko hodin hrania tam ta baterka moze drzat?
Alkalická určite desiatky hodín, ale napájačom sa dá napájať tiež, ale potrebuje uzemnený + pól na rozdiel od ostatných pedálov, takže treba osobitný napájač.
Alebo sa dá prerobiť na uzemnený - pól.
Ale ak ho ešte nemáš, pred kúpou si ho požičaj a porovnaj s akýmkoľvek súčasným distoršnom, myslím, že to ťa od kúpy odradí.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 16. August , 2011, 16:38:18 »

hm tam nieje ani vstup na adapter a ja do toho vrtať isto nebudem , nema to ani diodku tak sa budem len spoliehat na to že to bude počut ked bude odchádzat baterka .
myslím že porovnanie s nejakým hocijakým distortionom je tak jedine blbost , mal som distortionov boostrov overdriveou mrte a nič nehralo a nereagovalo na ton tak ako fuuzface , pravda ťažšie sa na tom hra lebo treba vydrieť každý ton ale to čo z toho lezie je čistá energia nie nejaký vysávač ...
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #4 kedy: 16. August , 2011, 17:03:35 »

vysavac ako na tej ukazke co si sem dal?
Zaznamenané

stoka!
stevino179
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 16. August , 2011, 19:19:48 »

pracujem na zvuku bude aj lepšia ukážka , len sa zohrávam s pedalboard konečne sa začína profilovat  zloženie ,
ozaj to vyzerá ako keby germanioví  fuuz bol nejaký neobľúbený tu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 16. August , 2011, 21:05:23 »

...
ozaj to vyzerá ako keby germanioví  fuuz bol nejaký neobľúbený tu

ja ked sa povie fuzz, tak mi to evokuje prve skreslovacie pokusy, nie moc podarene podla mna. ani si neviem predstavit ze by som na tom hral a co by som na tom hral. podla mna velmi specificka vec do nejakeho konkretneho stylu, ktory si na takych zvukoch zaklada alebo jednoucelova vec, co pouzijes na jednom mieste v repertoary.

bavime sa o takomto niecom ?

Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 16. August , 2011, 21:17:46 »

fuzz je najhorsie ublatene skreslenie, nekonkretne, ktore sa da pouzit so zavretymi ocami pri sole. na nic ine  Fuuha zíram
« Posledná zmena: 16. August , 2011, 23:54:14 od mario bross » Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 16. August , 2011, 21:35:14 »

Batrka by mala vydrzat strasne dlho. Ja som zabudol vypnut fuyzz asi pred pol rokom a este stale je to fajn :-)

 Fuzz face je uzasny efekt, ale cez clean amp moc nie.

Mam modded fuzz face ako svoj hlavny drive/fuzz.

BTW, fuzz sa pouziva castejsie ako non-believers si myslia. Eric Johnson, Joe Bonamossa, slash (skoro cela YYI I a II).
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
stevino179
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 17. August , 2011, 13:34:06 »


ja mam jeden s týchto dvoch ten novší , a da sa použit na všetko ked sa to vie tak sa mam čo učit lebo na tomto sa hra tažko ale ako som písal žije to
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #10 kedy: 17. August , 2011, 16:00:14 »

ked som mal fuzz factory s germaniovymi tranzistormi, tak som do neho daval baterky ktore uz boli takmer vybite, vtedy ten fuzz hral trochu inak a viac sa mi to pacilo
Zaznamenané

FALLGRAPP
stevino179
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 17. August , 2011, 16:05:49 »

hej aj to som už počul že sa dáva slabá baterka , ale aj tak sa čudujem že tak špecifickemu skresleniu sa dáva tak málo pozornosti - čím to je , každopádne ja si ho už s pedalboardu nedám
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #12 kedy: 09. Máj , 2016, 09:44:51 »

obnovím troška túto tému ,

1. hrá tu nieto na týchto fuzzoch či originál alebo domorobo kópiách Huh!  Huh!  Huh!

2. na aký štýl to používate , strat na hendrix time  Huh! Huh! Huh!  alebo nikto aj agresivnejšie stoner , muse  Huh! Huh! Huh! humbukre single  Huh! Huh! Huh!

kamoš mi doniesol Dunlop fuzz face miny , tmavo modrý SI fuzz ,
celkom to má dobrý zvuk-TONE až na to ,že som čakal troška viacej prasácky zvuk ,
ked som pozeral velké fuzz face-i na youtube sa mi zdalo ,že majú viacej skreslenia a aj tie vlastnosti efektu v max nastaveniach lepšie , teda viacej susteinu bordelu, chhlpov ,

k tomu MODREMU mini fuzzu:
vo vnútri to má nastavitelný potenciometer ,
odmeral som kolko Voltov to dáva a bolo to 3,5V a podla googla tam má byť 4,5V ,  ked sa mení nastavenie má charakter od prdívého fuzzu s menej gainom a s usteinom až do skreslenia velkého bez prdivách zvukov a tolko basov ,  aj ked to má basy , zmenia sa tam basy v TONE ,

ďalšia vec ,že pedál neni truabypass 
a hodnoty efektu nesedia s originál schémou  Neser ma!
zase to je nejaký tunning kt má akože napodobniť alebo zlepšiť legendárny zvuk  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

nechápem prečo nespravia vernú kopiu v malom balení a menia dosť hodnoty aj zapojenie  so skoro tým istým zvukom , plus načo tam pchajú viacej elektroniky a dajú tam 2pdt prepínač keď tam mohli dať 3PDT a nemusia sa babrať s SMD súčiastkami ...

doska plošných spojov je obojstranná multifunkčná asi na všetky modely :D :D je to hrôza sa v tom orientovať :D



má to tu niekto ?


* maxresdefault.jpg (122.21 KB, 1280x720 - prehliadnuté 259 krát.)

* fuzzface-mini2.jpg (117.63 KB, 1000x750 - prehliadnuté 347 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #13 kedy: 13. Máj , 2016, 11:56:02 »

What you need to know about FUZZ FACE sound


* feature_2.jpg (461.58 KB, 1460x1039 - prehliadnuté 282 krát.)
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.