Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
02. Október , 2024, 09:14:43
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Stelovatko na sklon krku na USA Fenderoch  (Prečítané 4462 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« kedy: 22. Február , 2008, 01:50:58 »

Ti co dlhodobo hrate na americke Fendre a aj si ich sami stelujete...

Zaujima ma jedna vec. To stelovatko co sa s nim da dokorigovat uhol medzi krkom a telom - pouzivate to ? Da sa na to spolahnut alebo to v praxi ma sklon k pruserom ? Mam tu na generalku jeden Stratocaster s Floyd Rose. A je to taka nejaka nestastna gitara na zostelovanie, ze si vyslovene ziada zvacsit uhol krku, aby mohla ista cela paka vyssie. Za normalnych okolnosti by som tam vrazil barbarsky a nemilosrdne 0,5mm dyhu a dotiahol sroby nahovado, tak to dokonca niekedy robia aj priamo vo fabrikach. Ale kedze tuto je to stelovatko, tak ma teda zaujima, ze ked to tak necham a zostelujem podla toho, ci to v praxi nebude robit blbosti, ze trebars to chalan vytiahne z chladneho vonku vnutri z kufra a nebude moct hrat na rozhasenej gitare... Ja som take mal na 70th reissue, ale tam som to vobec nepouzil a aj tak tam boli problem tie 3 sroby a vyosoval sa cely krk. Takze preto pozeram s nedoverou na tento modernejsi system...

Dik  Zdravíčko
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #1 kedy: 22. Február , 2008, 02:24:55 »

som voci tomu skepticky. nastastie nie som nuteny to pouzit, ale podla mnasa to odrzi na zvuku. vyskusaj to a daj vediet, ale  myslim, ze s ladenim by tam nemal byt problem.
Zaznamenané

FALLGRAPP
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Február , 2008, 02:31:26 »

Asi mas na mysli "micro tilt". Pouziva sa to aj na basach a aj na inych znackach gitar ako je fender. Podla mna je to celkom dobre vymyslene pre lenivych a tych co do toho vobec nevidia. Ale ja si osobne myslim, ze je to blbost, lebo v podstate tam bude medzera medzi telom a krkom, zvuku to asi neprida, krku tiez nie, lebo to bude dost naspanovane medzi srubami a tym micro tilt. Fender pouziva tie male podlozky, ako si spominal, ale zase tak bude mensia medzera. Asi narozumnejsie, ale budes sa s tym babrat, je spravit si velku podlozku z dreva od urcitej hrubky do stratena, ale je to jebacka, alebo si spravit 3 take roznej hruby a pomocou roveho pravitka ich nastelujes tak, ze pojdu do stratena a nebude tam taky tlak, ako by bol pri jednom, alebo s tym micro tilt.
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. Február , 2008, 02:33:45 »

Asi toto si mal na mysli


* DCP_2962.jpg (123.54 KB, 896x592 - prehliadnuté 454 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 22. Február , 2008, 03:06:20 »

kaslem na to, ci to zvuku prida alebo neprida, to je nepodstatne. a uz vobec by som nikdy v zivote nestruzlikal podlozku do stratena :). ak gitara hra, tak hra, ak nehra, tak nehra a taketo podlozkovanie su mikroskopicke zanedbatelne vplyvy na zvuk - aspon na vsetkych gitarych, kde som nejaku podlozku kedy vrazil to zanedbatelne bolo. inak ten Fender je hluchy jak poleno, zvuk sa priamo vcucava sam do seba a to bola pred 10 rokmi ked som ju naposledy videl vyborna gitara. ale neboli na nej asi 2 mesice natiahnute struny, takze verim, ze sa zase rozohra.

zaujima ma prakticka stranka veci - ci to skratka drzi, nerozstelovava sa, ci sa da na to spolahnut, ze to dlhodobo v praxi funguje. niekedy skratka aj draha fabricka gitara z fabriky vyleze tak, ze je problem ju pohodlne a seriozne zostelovat - to je presne pripad tohto Fendru - preto sa pytam na tu vec, ci aj funguje ako by mala...

pravdu povediac, aj mne sa vidi viac podlozka po celej dlzke konca krkoveho lozka, ako jeden srob v strede... ale ked to tak Fender na gitary dava uz vyse 20 rokov a predtym aj dalsich 10 rokov na 3srobe... tak snad nejsu kok*ti. alebo su ?
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 22. Február , 2008, 03:32:53 »

No ked nema co ubrat, tak neubere ha ha ha. Ani ja by som to nerobil, iba ak sebe, keby gitara stal za to. Co som pocul, tak to drzi, ale nestretol som sa s tym. Inak mozno ked tak gitara nebola hrana a bola bez strun, mozno po mesiaci by ju bolo dobre znova prezriet a potom dostelovat poriadne. Mne tie podlozky Fendrov pridu ako lenivost a jednoduchost.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 22. Február , 2008, 09:59:38 »

Nikdy som to nepouzival. Zacali to pouzivat niekedy v 70tych rokoch u Fendra a v tych rokoch tam dodrbali hadam vsetko co po konstrukcnej stranke sa dalo. Takze som prekvapeny, ze to este Fender dava na novsie modely. Jednoznacne ten MicroTilt povol, dotiahni sroby telo-krk naplno. Potom ten MicroTilt jemne dotiahni, aby to tam nehrkalo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #7 kedy: 22. Február , 2008, 10:07:41 »

majo - no hej. lenze ten krk si ziada vacsi sklon. je na tej gitare FR a je prilis vysoko. dali by sa struny znizit presponovanim krku, ale to uz je este divnejsie riesenie. vrazim tam podlozku, pomoze a budem mat aj ja srdce na mieste :)
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #8 kedy: 22. Február , 2008, 10:21:02 »

ja som to skusal pouzit na mojom Tele, ale nerobilo to dobrotu, nakoniec som to nastastie vyriesil vystelovanim tiahla v krku a vsetky 4 mam zas nadoraz. myslim, ze je to skor taky reklamny odrb aby si viac ludi kupilo tie gitary, ked budu mat pocit vacsej moznosti korekcie. takze neodporucam pouzivat, radsej tam praskni tu dyhu.
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 22. Február , 2008, 10:29:05 »

ja som to skusal pouzit na mojom Tele, ale nerobilo to dobrotu, nakoniec som to nastastie vyriesil vystelovanim tiahla v krku a vsetky 4 mam zas nadoraz.
ˇČo ma tiahlo spoločne so sklonom krku voči telu,to teda neviem.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #10 kedy: 22. Február , 2008, 10:32:10 »

no to, ze ked nie je moznost znizit struny voci hmatniku na kobylke, lebo je uz nadoraz, tak vrazenim podlozky pod krk sa ta geometria zmeni tak, ze trebe struny na kobylke naopak zvysit. ale ze niekedy staci poriadne dostelovat krk a tie struny sa dostanu k hmatniku tiez blizsie....
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 22. Február , 2008, 10:44:57 »

no to, ze ked nie je moznost znizit struny voci hmatniku na kobylke, lebo je uz nadoraz, tak vrazenim podlozky pod krk sa ta geometria zmeni tak, ze trebe struny na kobylke naopak zvysit. ale ze niekedy staci poriadne dostelovat krk a tie struny sa dostanu k hmatniku tiez blizsie....
Podložke aj microtilt rozumiem,ale tiahlo krku služi vyhradne k doštelovaniu pnutia krku,resp.jeho "prehybu".A ten prehyb je patrny hlavne v strednej časti krku. Povedzme že i je 0.5-1 mm.Štelovanim toho tiahla v tomto rozmedzi sa  možu struni približit k hmatniku,ale to je zanedbatelne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #12 kedy: 22. Február , 2008, 10:49:13 »

nooo... pri hre to je citit.... samozrejme je jasne, ze primarne si treba vysku strun osetrovat inym sposobom :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 22. Február , 2008, 10:50:25 »

majo - no hej. lenze ten krk si ziada vacsi sklon. je na tej gitare FR a je prilis vysoko. dali by sa struny znizit presponovanim krku, ale to uz je este divnejsie riesenie. vrazim tam podlozku, pomoze a budem mat aj ja srdce na mieste :)

jasne Rastik, drevena podlozka budi u mna vacsiu doveru ako microtilt
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 22. Február , 2008, 10:59:24 »

Rastis: ale ked už maš tu gitaru rozhadzanu, tak by si mohol najpr vyskušat ten mikrotilt a napisat poznatky aky to malo vplyv. A potom tam j... trebars aj tehlu. Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 23 otázok.