Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
02. Október , 2024, 13:30:56
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tonova clona TBX  (Prečítané 13252 krát)
0 užívateľov a 15 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #15 kedy: 22. Február , 2008, 14:53:41 »

z toho nakresu sa neda riadne vypozorovat, co presne sa so signalom deje. v zaaretovanej polohe je to akoze uplne "off" ? ze je tam prerusena draha potakov ? inak mi pride TBX control z tej kategorie, ako ten stelovak na uhol krku  Ja som čert..
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #16 kedy: 22. Február , 2008, 15:08:41 »

z toho nakresu sa neda riadne vypozorovat, co presne sa so signalom deje. v zaaretovanej polohe je to akoze uplne "off" ? ze je tam prerusena draha potakov ? inak mi pride TBX control z tej kategorie, ako ten stelovak na uhol krku  Ja som čert..
tu mas pdf s nakresom a pokecom.
http://blueguitar.org/new/schem/_gtr/tbx_fdp.pdf
Tbx mam v gitare len odvcera, ale uz tam aj ostane.
je mozne,ze sa do niektorych gitar nehodi, hlavne do takych co uz maju dostatok presencu.
Ale vsetko je vec nazoru.. mne sa to paci, podla mna je to skvele a myslim si, ze az s TBX hra gitara tak ako ma hrat. Pouzivam to TBX stale naplno.. znie to lepsie..
Zaznamenané

FALLGRAPP
ydur
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 22. Február , 2008, 16:12:23 »


je mozne,ze sa do niektorych gitar nehodi, hlavne do takych co uz maju dostatok presencu.
Ale vsetko je vec nazoru.. mne sa to paci, podla mna je to skvele a myslim si, ze az s TBX hra gitara tak ako ma hrat. Pouzivam to TBX stale naplno.. znie to lepsie..
Ja som kedysi podobnu zaležitost riešil sposobom : tonove clony preč. Takže len: prepinač a 1x volume. /ale nebolo to tym,žeby gitara mala nedostatok presencu/. Ja proste tonove clony považujem za zbytočnost,ba dokonca za "nepriatela gitaroveho zvuku".  Zvuk nastavim  na aparate a šmitec. Na zdravie!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #18 kedy: 22. Február , 2008, 16:24:52 »

Ja som kedysi podobnu zaležitost riešil sposobom : tonove clony preč. Takže len: prepinač a 1x volume. /ale nebolo to tym,žeby gitara mala nedostatok presencu/. Ja proste tonove clony považujem za zbytočnost,ba dokonca za "nepriatela gitaroveho zvuku".  Zvuk nastavim  na aparate a šmitec. Na zdravie!

Tonova clona prec je prakticky TBX naplno. Tam vznikne odpor 1M, cize na kondik sa nedostane skoro nic.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #19 kedy: 22. Február , 2008, 16:28:08 »

Sak pre kutilov by som doporucil test:
zapojenie klasickeho Stratu (pripadne inej gitary)
miesto potaku pouzit odpor, resp. viacero odporov na prepinac

mat napr. 4polohy:
1. 250kOhm + 22n kondik
1. 500kOhm + 22n kondik
1. 1Mohm + 22n kondik
1. nepripojeny Tone

A tam si to moze kadzy poskusat.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2008, 16:49:07 »

no ten prva cast potaku, ma v lavej krajnej polohe nulovy odpor, cize signal ide priamo na ten delic z kondenzatora a rezistora. kedze je bezec vlavo, tak tvori paralelny rezonancny RC obvod. hodnoty tych suciastok urcuju, aku frekvenciu prepustia a v podstate je ten signal zvadzany kondikom na zem a dostavame dolnopriepustny filter. ked ho dame do opacnej polohy, tak na rezistor pojde signal cez celu odporovu drahu prvej casti potenciometra a takisto aj kondenzator bude napajany tym signalom cez celu odporovu drahu druje casti potenciometra, tym padom uz nebude dolnopriepustny filter taky ucinny a stane sa z neho kvazi "hornopriepustny"
« Posledná zmena: 22. Február , 2008, 16:50:26 od mario bross » Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #21 kedy: 26. Február , 2008, 10:01:41 »

Tak po par dnoch skusania a porovnavania som prisiel na jednu vec.
TBX je fajn v gitarach ktore maju snimace typu noiseless - doda im brilanciu ktora im chyba.
osobne by som asi nemontoval TBX do vsetkych stratov, ale niektorym to moze vyrazne pomoct.
trosku sice vadi tazsi chod dvojiteho potenciometra, ale nie je to nic co by prekazalo, da sa zvyknut, len tazko sa toci jednym prstom.
s HB snimacmi som TBX neskusal, ale tiez to moze priniest svoje pozitiva.
nasiel som aj neake upravy zapojenia TBX, urcite ich casom vyskusam..
ale ak ma niekto gitaru so SC a ma pocit ze mu malo cinka, tak TBX nesklame, mam odskusane..  Som frajer
« Posledná zmena: 26. Február , 2008, 10:02:54 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #22 kedy: 10. Marec , 2008, 15:52:34 »

Tak som si tu srandu dal do gitary. A musím povedať, že tam aj ostane. Je to fajna vecička. Najme k mojim Noiselesom. K Paf Pro ide tiež ale k noisselesom ide parádne. Odporúčam.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #23 kedy: 10. Marec , 2008, 21:35:09 »

gratulujem k TBX :)
som pozrel fotky tvojej gitary a chcem sa ta spytat, ze ako mas teraz riesene ovladacie prvky na gitare.
som dal TBX spolocne pre vsetky snimace a mam v gitare vlastne jeden potenciometer navyse a stale premyslam, na co ho vyuzijem..
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 10. Marec , 2008, 21:37:17 »

napriklad ako tonovu clonu pre napriklad krkovy snimac :) by si mal vacsiu tonovu variabilitu, naco by to uz bolo, to neviem
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #25 kedy: 10. Marec , 2008, 21:41:51 »

Kup si blender, spaja krkovy a kobylkovy snimac, alebo vsetky tri snimace dokopy.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #26 kedy: 10. Marec , 2008, 21:46:37 »

Kup si blender, spaja krkovy a kobylkovy snimac, alebo vsetky tri snimace dokopy.
o tom som este nepocul, kazdopadne kombinacia krk + kobylka moze byt fajn..

napriklad ako tonovu clonu pre napriklad krkovy snimac :) by si mal vacsiu tonovu variabilitu, naco by to uz bolo, to neviem
ono ten TBX je tonova clona a pchat tonovu clonu na tonovu clonu je dost hlupost. Ked to zapojim paralelne, tak sa to bude vzajomne ovplyvnovat.. to asi nebude fungovat
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 10. Marec , 2008, 21:49:31 »

mates: ja viem, ale naco ine by si ten potak vyuzil? mozno keby si si chcel namixovat zvuk, ze by si ku kobylkovemu snimacu "primiesal" zvuk z krkoveho, ale to by tak lahko neslo
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #28 kedy: 10. Marec , 2008, 21:58:06 »

mates: ja viem, ale naco ine by si ten potak vyuzil? mozno keby si si chcel namixovat zvuk, ze by si ku kobylkovemu snimacu "primiesal" zvuk z krkoveho, ale to by tak lahko neslo
no ale ved preto, zeneviem na co by som ho vyuzil som sa pytal misofga ako si s tym poradil on. Ale aj tak diky za tvoje prispevky, ktore mi niako nepomohli..
Zaznamenané

FALLGRAPP
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #29 kedy: 10. Marec , 2008, 21:59:19 »

Blender sa da objednat odtialto - http://www.callahamguitars.com/. Pohladaj medzi Strat parts. Je tam viacero zaujimavych veci na strat, momentalne cakam na novy blok tremola  od tejto firmy.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.