Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. September , 2024, 23:00:21
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: richie kotzen  (Prečítané 36548 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #105 kedy: 20. November , 2012, 12:02:55 »

vcera bol koncert|? ako bolo? Na zdravie!

super, vynimocne nebol sfetovany, takze skoro vsetko odohral a odspieval pekne a cisto, no vyzeral biedne. Kapela najslabsia spomedzi tych co doteraz mal, ale setlist velmi pekny.

Mal svoje sig 155 tele a 212 Fender kombo s par krabicami, hojne si vcera ulietaval na wahu.

Cele MMC bolo na sedenie, co posobilo trochu smiesne na rokovy koncert, ale kedze bolo malo ludi, chceli to trosku zamaskovat. Raz aj sam maestro zakrical: "come on, You're fuckin' dead"
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 20. November , 2012, 12:28:10 »

tak neviem, asi je to fakt pre inu cielovku, mna ten koncert neskutocne nudil. taky mackopes pre neviemkoho. ludia sedeli, hrali, kotzen skupy na slovo, ledva hlasil nazvy pesniciek. cely repertoar sladucke jednoduche pesnicky v jednotnej konstrukcii s improvizovanymi solami na jedno brdo a cele mi to pripominalo skor jazzove dni, nez rockovy koncert. navyse kotzen hral prstami a na tele, takze zvuk gitary nic moc. basak slusny, bubenik standard. vydrzal som to cca do polovice a potom som odisiel.

inak cely vecer som sa nemohol ubranit dojmu, ze je to presne o tom, o com aj vadimova alebo joehajsova kapela (a to nemyslim vobec nijak zle), akurat, ze ovela menej zabavne. 
« Posledná zmena: 20. November , 2012, 12:29:40 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #107 kedy: 20. November , 2012, 14:22:26 »

Na jednej strane obhajujes technicky zdatnych hracov tym, ze hejteri su lenivi cvicit a ked niekto hra virtuozne na gitaru v pesnickach, ktore maju hlavu-patu, tak je to mackopes pre neviemkoho.
Ci pesnickar = Kryl a zaujimavy gitarista = Vai a nic medzi tym?

Pravdou vsak je, ze vcera mal cukrikovejsiu dramaturgiu pre baby a jeho tvorby neznalemu sa to mohlo zlievat, ale zo skusenosti sa tento pocit dostavuje kazdom koncerte nespoznaneho interpreta.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #108 kedy: 20. November , 2012, 15:01:15 »

videl som Kotzena 3x zatial.. vcera som nebol.. ale - ten typek ma neskutocny ton ci uz hra prstami alebo nie.. songy ma fajn vystavane, ale je pravda ze akonahle da vecer plny len tych sladkych slagrov tak ostavam vlazny to uz som zazil u neho..
(a co by bol asi teda aj vcerajsi pripad).. inak ver tomu Iggy ze tebou spominani umelci by radi raz robili taku muziku jak Kotzen :) o tom svedcia aj niektore ich songy, ktore sa miestami az napadne podobaju.. inak spomedzi technickych hracov mam jeho styl asi najradsej akonahle sa pusti do shreddingov a podobneho.. vacsinou to ma totiz aspon hlavu a patu a neni to nejaka hoblovacka tonov co idu v rade za sebou kde stoji typek co sedel doma za pocitacom 8 hodin pred koncertom s metronomom a dufal ze to da.. taky co tam stoji a neskutocne sustredi aby sa drzal niekde medzi 130 a 180bpm ak sa podari, hlavne ked song ide na 120 if you know what i mean..
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #109 kedy: 20. November , 2012, 17:03:35 »

bambus: akurat tie pesnicky mali vsetky tu istu hlavu aj tu istu patu + boli totalne nudne a sola v nich jak vajce k vajcu.
kaolko: mne je uplne jedno, keby rovno aj vadim mal na zachode kotzenov plagat, pointa je, ze jeho koncerty ma kazdy jeden bavili asi tak 10x viac. tento kotzenov, to bola tragedia. v polovici som odisiel a to sa mi nestalo este nikdy. a jo, aby som nezabudol, ten jeho shredding je presne taka ista nuda, ako ked shredduje uplne hocikto z jeho kategorie. aj solo ma byt pripravene. bodka.

najhorsie na tom bolo prave to, ze ten chlap vie evidentne vyborne hrat, ale podla mna tvori systemom, ze vysere 10 pesniciek nasupu, na solo si vymysli len tak nahrubo temu, dohodnu si spevy v refrene a je hotovo. mne toto nestaci, to je ciganska robota a take pesnicky som papal, ked som mal 14 a hrali v mojom oblubenom filme. ked mam niekde sedet na prdeli a konzumovat muziku, tak to musi byt uz kus kompozicnej aj aranzerskej roboty a vcera v MMC po takej nebol ani smrad.
« Posledná zmena: 20. November , 2012, 17:05:06 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #110 kedy: 20. November , 2012, 17:43:14 »

najhorsie na tom bolo prave to, ze ten chlap vie evidentne vyborne hrat, ale podla mna tvori systemom, ze vysere 10 pesniciek nasupu, na solo si vymysli len tak nahrubo temu, dohodnu si spevy v refrene a je hotovo.

toto napises na cloveka, co skutocne ako jeden z mala tvori ozaj pesnickove skladby. pritom je to jeden z najuchylnejsich technickych shredderov co kedy boli  Neviem

daj si taky electric joy, fever dream, alebo tilt s howeom. pre mna jeden z najrevolucnejsich shred/rock gitaristov novej ery; vsetci ti Govan like fusion manici co dnes mlatia do toho na YT vychadzaju z hentych veci

.. a hlavne, taky vibe aky dava svojmu hraniu tym, ze odlozil trsatko, to je az nechutne dokonale. Cely gitarovy svet z toho sere do kalhot a ty ho zjebes hned na uvod, ze nehra trsom.
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #111 kedy: 20. November , 2012, 19:31:06 »

Videl som Kokotzena ( po koncerte nechal 12 a pol fanusika cakat vyse hodinu, kedze musel tvrdnut v backstagi a vyckavat na prichod 3chodovej vecere, nazrat sa a az potom vyjst otravene medzi ludi na cca 3 minuty) 3ti krat a toto bol urcite najslabsi koncert. Treba vsak povedat, ze som prisiel do MMC (resp. bol som dopraveny) az cez 5ty song a vraj dovtedy hral sviznejsie veci - potom ale snad okrem 1 songu daval uz len same cajdaky, ktore sice nie su zle, ale v takej koncentracii ako vcera ma totalne ubijali. Takisto sediace publikum (btw. cakal som praveze menej ludi) nebol najstastnejsi napad. Bolo tak pasivnejsie a podpisalo sa to zrejme aj na pasivite/komunikacii kapely. A vlastne aj samotne MMC mi nepride vhodne na Kotzenov koncert. Mensi viedensky klub poskytol v marci jeho songom a koncertu vhodnejsiu atmosferu.
Ma vsak natolko specificku hru, vymakanu dynamiku prejavu a spev, ze si ho kludne raz za rok pozriem. Ale uz si dopredu checknem setlist, ci tam nie su same cajdaky.
Jo a este k tomu brnkatku. Tie jeho sola hrane prstami su sice obdivuhodne, no myslim, ze by vobec neuskodilo, keby ho niekedy pouzil. Zopar pasazi si uplne pytalo este stipku gainu navyse a ostry brnkatkovy uder. Obcas vhodne umiestnenym flazoletom alebo nejakym sweepingovym arpeggiom by len dodal dalsi smrnc/kreativitu svojmu prejavu.   Zdravíčko
« Posledná zmena: 20. November , 2012, 19:39:45 od Misko » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #112 kedy: 21. November , 2012, 11:11:46 »

este treba spomenut, ze studiove albumy si komplet nahrava sam a su o kus inde. Ci uz aranzersky, alebo vystavbou sol, ktore su skvele. Na koncertoch fakt asi 80% odimprovizoval.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #113 kedy: 21. November , 2012, 11:53:19 »

Videl som Kokotzena ( po koncerte nechal 12 a pol fanusika cakat vyse hodinu, kedze musel tvrdnut v backstagi

V skutocnosti cakal na dopingovu kontrolu.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #114 kedy: 23. November , 2012, 11:17:43 »

V skutocnosti cakal na dopingovu kontrolu.
alebo skor dodavku. vyzeral, ze mu chyba asi tak kilo koksu k tomu, aby to jeho vystupenie malo gule  Ja som čert..
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #115 kedy: 26. December , 2012, 21:02:53 »

Portnoy/Sheehan/Kotzen v 2013, som zvedavy
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #116 kedy: 26. December , 2012, 21:57:36 »

Portnoy/Sheehan/Kotzen v 2013, som zvedavy
Tak to veru aj ja. :) Metalovofilingovy bubenik s ultrarychlym rockovym basakom a popromanticky virtuozne ladeny gitarista. :) 
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #117 kedy: 30. December , 2012, 00:35:45 »

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=181053094205
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #118 kedy: 15. Január , 2013, 20:12:01 »



celkom imformativne interview, vela vela novych veci sa chysta
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #119 kedy: 16. Január , 2013, 12:39:31 »

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OGx3i5wz8u0#!

dalsie vyborne (samozrejme zas si robi rit)
« Posledná zmena: 16. Január , 2013, 12:42:43 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 23 otázok.