Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 13:24:07
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hand made vs. fabricke aparaty  (Prečítané 17105 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #45 kedy: 06. Máj , 2008, 19:06:00 »

neviem jak ty, ale ja si veci nekupujem aby som ich predal. uz som to tu vravel. a takisto som aj daval link na peavey 5150 vs homemade.
nejeb do mna. Ked nesuhlasis tak povedz svoje skusenosti.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #46 kedy: 06. Máj , 2008, 19:09:26 »

5150 versus homemade mi znie ako Van Halen versus Alan Mikušek...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #47 kedy: 06. Máj , 2008, 19:12:53 »

5150 versus homemade mi znie ako Van Halen versus Alan Mikušek...
ha ha ha ha ha ha ha ha ha postreh dnesneho dna  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #48 kedy: 06. Máj , 2008, 19:20:55 »

5150 versus homemade mi znie ako Van Halen versus Alan Mikušek...
nehral si na tom.
toto je hrozna zadubenost, ked dakto vidi slovo homemade a smeje sa z toho ....
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #49 kedy: 06. Máj , 2008, 19:28:28 »

Inak co som pozrel tie ukazky na youtube toho handmade 5150 tak znel omnoho viac "peavy" ako original 5150.  Som frajer
« Posledná zmena: 06. Máj , 2008, 19:28:44 od Misko » Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #50 kedy: 06. Máj , 2008, 19:29:25 »

Inak co som pozrel tie ukazky na youtube toho handmade 5150 tak znel omnoho viac "peavy" ako original 5150.  Som frajer
nezabudaj ze tie ukazky na youtube su dost skreslene...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #51 kedy: 06. Máj , 2008, 19:31:15 »

Inak co som pozrel tie ukazky na youtube toho handmade 5150 tak znel omnoho viac "peavy" ako original 5150.  Som frajer
ale to nebolo homemade 5150, bolo to kus upravene Soldano. vlastne aj 5150 je upravene soldano. som sa dneska doznal ze je az na tu lampu navyse presne toiste.  Zdravíčko
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #52 kedy: 07. Máj , 2008, 00:13:14 »

ježiši kriste to ste tu čo porobili tu chlapec zhana zosik  a taketo mračna ,
nech si ma každy nazor aky chce nikomu nikto nič nevnucuje nech si spravi niekto home made 3-5- kanal svoj zvuk a nech si niekto kupi jcm800 a kopec krabičiek a tovri si svoj je to uriti!!!

každy ma svoj štyl nikoho tu nebudeme formatovat podla svojho, ked neikto veri fabrike nech si kupi aj 80 000 aparat a ked niekto nema peniaze nech.....ATD atd...

chlapcovi ponukam za 20 000 home made 5150 (upgreidnutu)aparat hra už asi 3 aj viacej rokov neviem presne  hra problemov,
  každy môže dojst odskušat a ench mi potom nehovori že to ej na p....
nech sa nikto enhneva ale toto ej k teme
ponukam aparat
a nechc sa nikto nehneva že za to tolko pitam, kamoš dal do toho vela vedomosti neni amater drahe sučiatky  čo ennajdeš barsde v neakej tesle
jeho zosik je dost vylepšeny čo sa tyka šumovych vlastnosti atd atd ako 5150
tu  je ponuka ked nie

nech si kupi z čiech niečo a neni sa o čom bavit ja sa nikomu nevnucujem tak mi na toto neodpisujte neake vaše naražky!
 strašne veci ste tu popisali NEMAM SLOV  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #53 kedy: 07. Máj , 2008, 00:51:51 »

Aj toto som oddelil z inzeratu do novej temy
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 07. Máj , 2008, 01:50:08 »

chlapcovi ponukam za 20 000 home made 5150 (upgreidnutu)aparat hra už asi 3 aj viacej rokov neviem presne  hra problemov, NEMAM SLOV  Zdravíčko

OK, 20000 SKK. Vsetko je otazka ponuky a dopytu.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #55 kedy: 07. Máj , 2008, 06:59:56 »

Ked uz homemade, tak nech ma nieco co nemaju ti ostatni ako napriklad
uzasna rada

uzasna rada, ale dobra rada.. je to podobne ako s robenymi gitarami.. chces original XYZ amp? tak si ho kup..chces experimentovat, vytunit, skombinovat nieco? tak tu je cesta pre homemade/handmade bastlenie.. ved kopu signature ampov tak vzniklo, resp mnoho gitaristov si davalo tunit fabricke aparaty, po ktorych upravach to uz zdaleka nebol povodny amp a ostala len krabica, ale hlavne, ze tam je pekne logo  Na zdravie! Zdravíčko

kopia vs original: kopia nebude hrat ako original, su tam iste dovody. ti, ktori robia ampy, ich velmi dobre vedia. na druhej strane, ani kopia nemusi hrat zle Na zdravie! tuto ffamp spravil podarenu kopiu recta.. v KE, je mlady chalan, co robi ampy, v piatok som na podiu pocul jeho hlavu, ktora vychadza schematicky z bogner ecstasy, hrala velmi dobre. vedla gitarista mal hlavu ESH, tiez parada  Zdravíčko

progrocker: k tym, co predavaju robene ampy hned po kupe. podla mna je to ista skupinka ludi, ktora si mysli, ze za lacne prachy dostane 100%kopiu znameho aparatu, ktory v tom lepsom pripade aspon poculi live, v horsom iba videli na obrazku. kupia si to, zistia, ze im to nevyhovuje a potom to za lacne prachy predavaju a picuju na HM aparaty. pritom si ani za toho boha nepripustia, ze nie amp je zly, ale zadavatel (cize on) si vymyslel kktinu  Bavím sa skvele Zdravíčko - tiez podobne ako s gitarami - to iste ako> dam si spravit kopiu fendra stratocastra lebo sa mi paci a potom na to picuje, ze to nehra ako original fender strar aj ked ta gitara hra dobre aj je spravena. uz len z principu hrat nemoze.
teraz mi napadol zaujimavy a mozno aj celkom trefny priklad pre porovnanie: drevo u gitar je nieco podobne ako vystupne trafo u ampov. mozes spravit dobre vyzerajucu a do bodky presnu kopiu ampu/gitary, ale pokial nemas trafo/drevo z fabirky, ktore sa pouziva do origo ampov/gitar tak to nebude hrat ako origo. ale na druhej strane nemusi to hrat ani zle  Na zdravie!
Zaznamenané
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #56 kedy: 07. Máj , 2008, 07:16:43 »

progrocker: k tym, co predavaju robene ampy hned po kupe. podla mna je to ista skupinka ludi, ktora si mysli, ze za lacne prachy dostane 100%kopiu znameho aparatu, ktory v tom lepsom pripade aspon poculi live, v horsom iba videli na obrazku. kupia si to, zistia, ze im to nevyhovuje a potom to za lacne prachy predavaju a picuju na HM aparaty. pritom si ani za toho boha nepripustia, ze nie amp je zly, ale zadavatel (cize on) si vymyslel kktinu  Bavím sa skvele Zdravíčko

tak teraz si trafil klinec po hlavicke...sam som sa stretol s takymto pripadom....  Casto to takto je, ze clovek ktory v zivote nehral na Marshall a podobne si da spravit kopiu lebo to maju ti najlepsi....a potom zisti ze sa mu nepaci zvuk, a pritom ten zvuk je na 90% originalu.  Keby si kupil original, tiez by sa mu nepacil zvuk ale problem by uz hladal inde...a pocase by mu doslo, ze hlada iny zvuk...

aa jasne..plati to len pre urcitu skupinu ludi...nehovorim ze vsetky pripady su taketo
« Posledná zmena: 07. Máj , 2008, 07:19:08 od jjaannkkoo » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #57 kedy: 07. Máj , 2008, 07:30:09 »

percentami by som sa velmi neohanal... hovorme o dobre hrajucej kopii radsej  Na zdravie!
Zaznamenané
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #58 kedy: 07. Máj , 2008, 07:32:07 »

percentami by som sa velmi neohanal... hovorme o dobre hrajucej kopii radsej  Na zdravie!

noo hej, narychlo som nevedel jak to napisat....ale ako vravis, slusne hrajuca kopia :)
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #59 kedy: 07. Máj , 2008, 07:38:57 »


v KE, je mlady chalan, co robi ampy, v piatok som na podiu pocul jeho hlavu, ktora vychadza schematicky z bogner ecstasy, hrala velmi dobre. vedla gitarista mal hlavu ESH, tiez parada  Zdravíčko


Lukas K.  ?
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.