Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
08. Október , 2024, 15:45:56
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall plexi - kopie  (Prečítané 18610 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« kedy: 09. Máj , 2008, 14:09:38 »

vobec som nenasiel samostatnu temu o marshall plexi modeloch. v zivote som na nom sice nehral, ale strasne sa mi paci zvuk nahravok, kde viem ze bola plexina pouzita...

otazka: o kom viete ze by bol schopny vyrobit dostatocne dobru kopiu plexiny? jasne ze je hodne vyrobcov o ktorych sa tu toci, ale pochybujem ze daky prosound/valwatt by riesili nejake kopie...


kvalita naprd/youtube ale taketo mi straasne imponuje..




Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1 kedy: 09. Máj , 2008, 14:15:35 »

odkedy tu Roberto raz davno nechal linku na toto http://www.ceriatone.com/ tak to mam na zalozke a rozmyslam nad tym, iba sa kusok bojim do toho investovat peniaze a ani nemam miesto na nieco take teraz doma. Ale raz to urcite vyskusam. Na povodnu plexinu peniaze nemam.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 09. Máj , 2008, 14:24:44 »

Kokos, to tu ešte fakt neni téma o Plexinách? Niečo podobné ako keď Vlado H. pred pár mesiacmi založil úplne novú tému o Satrianim  Beeee
Ale ne, diskutujte, pohoda. Len nechápem, čo na tých Plexinách vidíte furt. Ja som si zahral na Robertovej a ako som už onehdá napísal, až humbuckre mojej Ibanezy z neho dostali zvuk, ktorý sa začal blížiť tomu, čo mám rád. Inak je to furt viac-menej čistý zvuk líznutý hardrockovým overdriveom. Proste to na mňa má málo gulí a asi aj málo flexibility. A teraz ma všetci zedzte!  Na zdravie!

Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #3 kedy: 09. Máj , 2008, 14:27:27 »

Heh.. no hej, to je na nom super ze je to vlastne cisty amp ale ma taky super "hig mid" peak alebo jak to nazvat pri kazdom brnknuti, teke extra dynamicke ciste a zaroven agresivne... super (ale len z nahravok :))
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #4 kedy: 09. Máj , 2008, 14:31:05 »

Ono ja ani neviem, co vsetko je za "plexinu" povazovane. Vsetko co ma predny panel z plexiskla ? Neviem ci ma niekto skusenost s 18 a 20 watt verziami - 2061 a 1974. Kedze maju mensi vykon, daju sa vytocit a nepotecie mi krv z usi ? Charakter tonu bude cca rovnaky ako pri napr. 1959 ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #5 kedy: 09. Máj , 2008, 14:34:53 »

...Inak je to furt viac-menej čistý zvuk líznutý hardrockovým overdriveom. Proste to na mňa má málo gulí a asi aj málo flexibility.

presne tak. tiez nechapem. najlepsie co som kedy skusal je Line6 - to bol pravy paradny zvuk - vzor hevi metal 85 - mnamky. ostatne su blbosti. a to este ti lespoly, smrt na druhu.  Bleee
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #6 kedy: 09. Máj , 2008, 14:36:44 »

Ono ja ani neviem, co vsetko je za "plexinu" povazovane. Vsetko co ma predny panel z plexiskla ? Neviem ci ma niekto skusenost s 18 a 20 watt verziami - 2061 a 1974. Kedze maju mensi vykon, daju sa vytocit a nepotecie mi krv z usi ? Charakter tonu bude cca rovnaky ako pri napr. 1959 ?

za "plexinu" sa hromadne oznacuje kazdy marshall stvordira s vyskovym a basovym volume a korekcie + presence, korytkovy otvor na predny panel... s plexiskla sa to robilo iba chvilku uplne davno...

aspon ja myslim ze tak to je.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #7 kedy: 09. Máj , 2008, 14:39:09 »

...ale pochybujem ze daky prosound/valwatt by riesili nejake kopie...

hral som nedavno chvilocku na Brdov prototyp v podstate vychadzajuci z nejakeho takehoto Marshall zapojenia, ale s EL84 v konci... ale nemalo to daleko k takemuto "vintage-plexi" soundu
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 09. Máj , 2008, 14:39:20 »

Kup si nejaky ten Marshall 1987 reissue a budes spokojny, teda pokial nie si pivnicabo. Z ruky sa to da zohnat za 20 - 25, ak sa nemylim, tak naco riesit homemade ci co.
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #9 kedy: 09. Máj , 2008, 14:40:30 »

ale to ma 100w :) A tieto 18w a 20w su strasne drahe ked su dobove a aj handwired reissue je draha ako cert.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #10 kedy: 09. Máj , 2008, 14:40:55 »

Kup si nejaky ten Marshall 1987 reissue a budes spokojny, teda pokial nie si pivnicabo. Z ruky sa to da zohnat za 20 - 25, ak sa nemylim, tak naco riesit homemade ci co.

tiez si myslim... a pri troche snahy a stastia neni uplne nerealne obstarat si povodny original
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #11 kedy: 09. Máj , 2008, 15:02:29 »

plexina je marshall 1987 ja som ju robil a na gitaru je v pohode ale na basu sa nehodi Bavím sa skvele
povedz brdovy on nieco poriesi Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 09. Máj , 2008, 16:16:10 »

ale to ma 100w :) A tieto 18w a 20w su strasne drahe ked su dobove a aj handwired reissue je draha ako cert.

1987x ma 50w. Ale radsej ber 100w, lepsie podla mna hraju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 09. Máj , 2008, 16:18:07 »

za "plexinu" sa hromadne oznacuje kazdy marshall stvordira s vyskovym a basovym volume a korekcie + presence, korytkovy otvor na predny panel... s plexiskla sa to robilo iba chvilku uplne davno...

aspon ja myslim ze tak to je.

Hej. Povodne "prave" Plexiny sa robili asi do polky roku 1969 potom predny panel zmenili na hlinikovy. Aj schemu pomenili a odvtedy zneju viac vyskovejsie a menej cisto. Celkom sa mi to potvrdilo, co som mal chvilku jednu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #14 kedy: 09. Máj , 2008, 19:17:25 »

1987x ma 50w. Ale radsej ber 100w, lepsie podla mna hraju.
tak ale na tu 100W potrebuje poriadny box Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.304 sekund, 23 otázok.