Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
05. Október , 2024, 16:26:52
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny zvané DR  (Prečítané 18664 krát)
0 užívateľov a 25 Hostí prehliada túto tému.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #15 kedy: 15. Máj , 2008, 10:16:35 »

mam rad tu agresivitu, ostrosť a cinkavosť nových strún a DRka spĺňajú moju predstavu najviac spomedzi všetkého čo som doteraz vyskúšal  Žmurk pomer cena/životnosť/zvuk je u nich najlepšia
Zaznamenané

FALLGRAPP
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #16 kedy: 15. Máj , 2008, 10:25:09 »

aj naťahujem struny podľa obodobia. To znamená keď mám školu to jest oktober-máj si natiahnem elixiry a mám pokoj. Okrem toho sa mi zdajú šetrnejšie k gitare menej derú pražce a menej sa špinia. Je pravda že majú menej cinkavý zvuk,ale ten ich pôvodný zvuk, ktorý majú tak tam vydrží fakt, že dlho. A druhé obdobie je máj- október kedy hrávam na gitare  často tak si doprajem zvuk cinkavejší zvuk a tak si kupujem dadaria ktoré mi zvukovo najvac sedia. mením ich síce častejšie ale pri poctivom hraní by som menil aj iné struny asi v približne rovnakom intervale. okrem toho po 8 - hodinovom hraní si každé struny zaslúžia prečistiť.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 15. Máj , 2008, 10:29:52 »

Ja som si kupil zo 5 baleni DR z USA za pekny peniaz a veru obcas som bol v pomykove. Napr. A struna, uz ked som ju natiahol, tak dost divne kmitala. Mozno to poznate, ked ta struna nekmita tak pekne hore-dole, ale sa tak divne vlni. Nevyzera to dobre a asi to aj kusok horsie znie.

Zasa DR maju v kazdom baleni upozornenie, ze ich nemas cvakat, prv nez ohnes tu strunu v mechanike, alebo nieco take. Na to som pozor daval.
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #18 kedy: 15. Máj , 2008, 10:30:07 »

priblizte mi tie elixirky... co to stoji a v akych hrubkach ich mozem zohnat?
Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #19 kedy: 15. Máj , 2008, 10:55:19 »

Ja kupujem elixiry výhradne u známeho v BB za 500,- ináč bežne čo som pozeral tak sú tiež riadne predražené bežne okolo 700 to ej ale fakt riadna pálka za struny. Hrúbky sú tam ako u normálnych strunách,ale tie menej bežné ako hybridy sa dosť ťažko zháňajú...čaká sa na ne . V obchodoch na predajni sa málo vyskutujú tieto struny,ale na objednávku sa dajú myslím všade objednať kde som sa pýtal Na zdravie!
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 15. Máj , 2008, 11:01:37 »

5 kil by som za struny v zivote nedal  Zdravíčko
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #21 kedy: 15. Máj , 2008, 11:04:29 »

Ja kupujem ELIXIRY u THOMANA za 12 EUR.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #22 kedy: 15. Máj , 2008, 11:20:19 »

... ináč bežne čo som pozeral tak sú tiež riadne predražené bežne okolo 700 to ej ale fakt riadna pálka za struny...
V Bratislave stoja vsetky elixiry 550,-
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #23 kedy: 15. Máj , 2008, 11:25:35 »

v reviely 567, u thomana s postou nejakych 650.  Pekne ceny tu mame  Zdravíčko
clovek ked si kupi štvoro strun tak ho to vyjde pekne lacnejsie.

aha sorry pozeral som cenu 10eur, na Svk posielaju vsak za 20eurasov.
Takze ten nakup musi byt vyssi aby sa oplatil
« Posledná zmena: 15. Máj , 2008, 11:27:29 od Darthez » Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #24 kedy: 15. Máj , 2008, 11:39:46 »

Ja tam nakupujem osobne. 12 EUR je cca 380 Sk
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #25 kedy: 15. Máj , 2008, 11:43:44 »

hej hej, ved jasne ze najlepsie osobne.
aj s tou psotou by sa to dalo, len som myslel ze stoji 10eur a nie 20
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #26 kedy: 15. Máj , 2008, 13:51:33 »

Prešiel som od rôznych stún k rôznym a na určitu dobu som zakotvil u DaDaria ale odkedy som vyskúšal DR. Tak už len tie. Fajne cinkajú relatívne dlho vydržia. Držia ladenie. Som spokojný.
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #27 kedy: 15. Máj , 2008, 15:30:12 »

po dlhom presviedcani som si nakoniec kupil v made 4 sady tych dr Nechajte ma vydýchať...vcera som natiahol..a npridu myy take ostre
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 11. Jún , 2008, 23:24:06 »

S DR asi koncim. Mal som ich teraz na UPGcke, asi tak 2 - 3 roky, vystriedal som zo 6 sad a mal som problem s ladenim oktavy A struny. Ved to poznate, tie kamene byvaju na normalne ladiacej gitare usporiadane v doch liniach:
Kód:
#
 #
  #
#
 #
  #
No a ja som to mal na UPGcke takto:
Kód:
 #
  #
   #
 #
#
  #
Cize kamen pod A strunou netypicky vpredu. Plus dost vysoky dohmat. Ak som ho znizil, tak struna znela v tej polohe moc nizko a ani takto to nebolo ono. Raz som sa o to s Pitom v krcme aj pohadal, ze sa to neda nastavit Bavím sa skvele Tento problem som mal s kazdou sadou DR titefit 10.

A minule mi na skuske praskla struna, najskor Acko, potom Ecko... A pozical som si odvedla najake D'Addario. struny som vymenil a zrazu mi neladila oktava pod A. Hned som dufal, ze... dnes som si zobral imbusa a ten kamen som dosteloval viac-menej opticky smerom dozadu, ako je na prvom diagrame, a struna ladi, ako ma. Nabuduce sa pohram s dohmatom.

Takze DR - neviem neviem. Tiez sa mi obcas stavalo aj na uplne novej sade, ze hrube struny mali vo vysokych polohach vo zvuku nejaky divny pazvuk.
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #29 kedy: 12. Jún , 2008, 09:03:18 »

Citácia
A minule mi na skuske praskla struna, najskor Acko, potom Ecko... A pozical som si odvedla najake D'Addario. struny som vymenil a zrazu mi neladila oktava pod A. Hned som dufal, ze... dnes som si zobral imbusa a ten kamen som dosteloval viac-menej opticky smerom dozadu, ako je na prvom diagrame, a struna ladi, ako ma. Nabuduce sa pohram s dohmatom.
zaujimave. mas na to nejaku teoriu, vysvetlenie? mam podobny problem na jednej gitare, ale menit typ strun ma nikdy nenapadlo.....
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.