Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
05. Október , 2024, 16:24:50
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny zvané DR  (Prečítané 18651 krát)
0 užívateľov a 31 Hostí prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #75 kedy: 07. August , 2008, 11:25:27 »

De Maio dá na base kľudne a s prehľadom aj "čmeliaka"  :)

ja dam kludne aj frajerku na kuchynskej linke..
-a k veci.. hmm urcite to nebude zniet tak fluidne na base ako to zneje na gitare.. 
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #76 kedy: 07. August , 2008, 11:33:02 »

De Maio dá na base kľudne a s prehľadom aj "čmeliaka"  :)

No ten jeho nastroj by som vel mi basol nenazyval. On ma od basaka celkovo dost daleko.  :)
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #77 kedy: 07. August , 2008, 13:26:27 »

Nemôžem tým poškodiť gitaru?.. ak tam dám struny s väčším pnutím?
To pnutie musis brat podla ladenia. Ak hrube struny podladis, tak nebudu mat take pnutie ako v normalnom ladeni, takze to je ok. Daddario ma v katalogu aj vzorec na vypocet pnutia. Tak by sa dali najst vhodne struny, aby si mal pri roznych ladeniach rovnaky pocit.
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #78 kedy: 07. August , 2008, 13:36:30 »

Podľa toho, akú - na svojej (Yamaha RGX-420S) mám už najhrubšie, aké povoľuje výrobca, teda desiny, na normálnom E ladení. Na gitare s malou menzúrou (LP, PRS ...) sa dajú natiahnuť aj hrubšie. Ale ak to preženieš až do extrému, môžeš si poškodiť krk nástroja. Závisí hlavne od hrúbky krku, gibsonovská "násada od krompáča" znesie hodne, na rozdiel od takého tenkého subtílneho krku superstratu. Ak podlaďuješ, môžeš skúsiť aj tie 12 a viac.

Desiny ze by bolo najhrubsie povolene od vyrobcu, tak sa mi zda divne. To pnutie snad nebude az take zasadne aby to dokazalo poskodit krk, podla by to malo konstruovane s dost vyraznou rezevou. Ved podla toho co vravis to by som mal uz dolamane krky na viacerych gitarach. Osemstrunova by bola uz na kusy, kedze ako hrube F# tam pouzivam strunu myslim .72 ci .76 ci co a zvysok je sedmickova desiatkova sada, ale kedze ten nastrojm ma podstatne vacsiu menzuru, tak asi aj pnutie bude vyssie (aj ked mozno v tomto sa mylim).
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #79 kedy: 07. August , 2008, 13:41:27 »

Desiny ze by bolo najhrubsie povolene od vyrobcu, tak sa mi zda divne. To pnutie snad nebude az take zasadne aby to dokazalo poskodit krk, podla by to malo konstruovane s dost vyraznou rezevou. Ved podla toho co vravis to by som mal uz dolamane krky na viacerych gitarach. Osemstrunova by bola uz na kusy, kedze ako hrube F# tam pouzivam strunu myslim .72 ci .76 ci co a zvysok je sedmickova desiatkova sada, ale kedze ten nastrojm ma podstatne vacsiu menzuru, tak asi aj pnutie bude vyssie (aj ked mozno v tomto sa mylim).

to pnutie je dost velke cca 50-60kg. ked mas tenucky krk a zapakujes tak sa moze stat ze sa krk ani nevrati a rozladi sa gitara. vystuha v krku a tenke drevo to nedokaze vratit. preto poriadne ESP gitary maju krk hruby ako dva krky na ibaneze  :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #80 kedy: 07. August , 2008, 13:50:52 »

to pnutie je dost velke cca 50-60kg. ked mas tenucky krk a zapakujes tak sa moze stat ze sa krk ani nevrati a rozladi sa gitara. vystuha v krku a tenke drevo to nedokaze vratit. preto poriadne ESP gitary maju krk hruby ako dva krky na ibaneze  :)

Odkedy su ESP gitary poriadne? :)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1006



« Odpoveď #81 kedy: 07. August , 2008, 14:06:41 »

Odkedy su ESP gitary poriadne? :)


.. tak napolohoval som si stoličku, nachystal pukance, ztlmil svetlo   .... raz, dva , tri .....  flamewar ESP vs. Ibanez môže začať.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #82 kedy: 07. August , 2008, 14:10:05 »

Desiny ze by bolo najhrubsie povolene od vyrobcu, tak sa mi zda divne. To pnutie snad nebude az take zasadne aby to dokazalo poskodit krk, podla by to malo konstruovane s dost vyraznou rezevou. Ved podla toho co vravis to by som mal uz dolamane krky na viacerych gitarach. Osemstrunova by bola uz na kusy, kedze ako hrube F# tam pouzivam strunu myslim .72 ci .76 ci co a zvysok je sedmickova desiatkova sada, ale kedze ten nastrojm ma podstatne vacsiu menzuru, tak asi aj pnutie bude vyssie (aj ked mozno v tomto sa mylim).

Sedmička je o inom, tam je ten krk masívnejší, tam to ide ... a nehovorím, že by to moja gitara nezniesla hrubšie struny ako desiny pri normálnom ladení. Možno áno. Hovorím o tom, že výrobca to moc nedoporučuje. Krk je na nej o niečo tenší ako u klasického stratu.
« Posledná zmena: 07. August , 2008, 14:12:19 od Predator » Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #83 kedy: 07. August , 2008, 14:12:48 »

Ta ista hruba struna v inom ladeni ma ine pnutie. To, ze hrubu strunu naladis nizko ti nepolame krk. Daddario ma na strunach napisane pnutie v kg alebo lb na obale od strun v normalnom ladeni a pri baritonkach v B-cku. Ine hodnoty sa daju bud vypocitat alebo su uz v tabulke v ich katalogu.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #84 kedy: 07. August , 2008, 14:13:59 »

Yngsteen 100 bodov  ha ha ha
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #85 kedy: 07. August , 2008, 14:14:36 »

.. tak napolohoval som si stoličku, nachystal pukance, ztlmil svetlo   .... raz, dva , tri .....  flamewar ESP vs. Ibanez môže začať.

Ale prd, mne to je ozaj jedno, to som len srandoval. Kazdy nech si hra na com chce ... Pre mna za mna aj na ESP Ltd. ci jak sa volaju tie kramy :). (opat blby for).
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #86 kedy: 07. August , 2008, 14:15:26 »

Yngsteen 100 bodov  ha ha ha

Tiez sa na tom bombujem :), fakt trefne. Akurat ze flamewar sa konat nebude Smútim.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1006



« Odpoveď #87 kedy: 07. August , 2008, 14:17:41 »

Tiez sa na tom bombujem :), fakt trefne. Akurat ze flamewar sa konat nebude Smútim.


 Je mi do plaču    ...  škoda, rovnám stoličku hadžem pukance holubom a idem zase robiť.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1006



« Odpoveď #88 kedy: 07. August , 2008, 14:20:07 »

... a napíšte niekto to notesa Benderovi( aka Semishovi) včeličku za uvedomelosť.   Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. August , 2008, 14:24:38 od yngsteen » Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #89 kedy: 07. August , 2008, 14:31:53 »

Nechcem rypat, ale dnes som videl nejake jacksony, bc rich, prs, fenderky a najviac sa mi pacili kvalitou spracovania cortky. Dost drzost pytat za gitaru 20 klackov, ked je uz na pohlad dofusovana. Aj o polku lacnejsia cortka je lepsie zbuchana.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.108 sekund, 23 otázok.