Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 09:14:54
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167842 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #60 kedy: 16. Jún , 2008, 21:46:42 »

to s tou "jednosmernostou" je napriklad u Planetwaves tusim tak....ze normalny kabel vyuziva vnutornu zilu na "+" a tienenie (opletanie) na "-".  U planet waves niektorych modeloch su az 2 vnutorne zily. jedna pre "+" druha pre "-". A to tienenie je pripojene k "-" len pri jednom jacku.
Tusim tak nejako. Mikrofonny kabel, kde jednu zilu spojis na jednej strane s tienenim a na druhej nie. Je to tusim iba kvoli zmenseniu celkovej kapacity.
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #61 kedy: 16. Jún , 2008, 23:07:30 »

bohaca..ked som tu cital som sa smial ako kon.....to boli ine dristy o tej jednosmernosti a nabijani kablov..jezus.....  dobre ze to tu neaky mudry clovek vysvetlil ako je to fakt s tym tienenim pripojenym iba na jednej strane.... to robi teraz uz kopu vyrobcov a oznacuju potom ktory kabel ide kde......pri kratkych kabloch to vobec neni rozdiel..ale pri velkych to pocut..hlavne ked si niekde kde je vela rusenia atak....

a evidence audio.....to su chlapici co robia kable z troska ciscej mede ako ostatny..bohovo sa stym chvalia davaju na to neutrik koncovky a predavajuto za take prachy...... ze to vyhrava testy....to je mozne..lebo to zne pekne..ale tym koncovkam az tak neverim.predsalen to tam daky supak pajkuje......tu vydno napriklad porovnanie zvuku dvoch drahych kablov rovnakej dlzky a rozdiel pocut..tak si otestujete ci ste hluchy alebo sta to len nikdy takto neskusali nahrat si jeden a potom druhy kable......

tu porovnavaju monster cable a evidence    http://www.evidenceaudio.com/productdemo.html

.... ja mam rad riadne koncovky ako keby zaliate alebo daco podobne.. paci sa mi v tomto planet waves ..ale urcite je kopu dobrych kablov.. vravim pokukavam po monster ked mi tento dosluzy..lebo ja ho nemozem reklamovat..bo som ho kupil v amerike....

v kazdom pripade....sa podla mna investovat oplati..ak to chce clovek pouzivat stale a chce aby to vydrzalo a bolo spolahlive....   ak hras doma tak je to fakt jedno.....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #62 kedy: 16. Jún , 2008, 23:11:46 »

NEPODSTATNY rozdiel, zbytocne som to pocuval. ale zase - to je ta psychplogia, clovek to riesi ked sam hra, na pocuvanie mi je to ako posluchacovi jedno...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #63 kedy: 16. Jún , 2008, 23:26:16 »

bohaca..ked som tu cital som sa smial ako kon.....to boli ine dristy o tej jednosmernosti a nabijani kablov..jezus.....  dobre ze to tu neaky mudry clovek vysvetlil ako je to fakt s tym tienenim pripojenym iba na jednej strane.... to robi teraz uz kopu vyrobcov a oznacuju potom ktory kabel ide kde......pri kratkych kabloch to vobec neni rozdiel..ale pri velkych to pocut..hlavne ked si niekde kde je vela rusenia atak....

a evidence audio.....to su chlapici co robia kable z troska ciscej mede ako ostatny..bohovo sa stym chvalia davaju na to neutrik koncovky a predavajuto za take prachy...... ze to vyhrava testy....to je mozne..lebo to zne pekne..ale tym koncovkam az tak neverim.predsalen to tam daky supak pajkuje......tu vydno napriklad porovnanie zvuku dvoch drahych kablov rovnakej dlzky a rozdiel pocut..tak si otestujete ci ste hluchy alebo sta to len nikdy takto neskusali nahrat si jeden a potom druhy kable......

tu porovnavaju monster cable a evidence    http://www.evidenceaudio.com/productdemo.html

.... ja mam rad riadne koncovky ako keby zaliate alebo daco podobne.. paci sa mi v tomto planet waves ..ale urcite je kopu dobrych kablov.. vravim pokukavam po monster ked mi tento dosluzy..lebo ja ho nemozem reklamovat..bo som ho kupil v amerike....

v kazdom pripade....sa podla mna investovat oplati..ak to chce clovek pouzivat stale a chce aby to vydrzalo a bolo spolahlive....   ak hras doma tak je to fakt jedno.....

Na Monster Cables zabudni, to je dalsia p*čovina. Co je lepsie mat - normalny kvalitny kabel s 2 rocnou zarukou, ktory ti vydrzi X rokov, alebo predrazenu kokotinu Monster Cable s dozivotnou zarukou, ktoru chodis kazdych par mesiacov reklamovat?  ha ha ha

Ale uplne vystizne ze si na porovnanie zobrali Monster Cable. Vrana k vrane sada.  ha ha ha Monster Cable na basu mali nejaky specialny drahy kabel, ktory ma udajne VIAC BASOV ako vsetky ostatne kable. A fakt mal, vsetci to tvrdili v testoch. A kedze je to KOKOTINA, tak to niekto zmeral. A nemal viac basov, len orezaval vysky, kedze mal cielene vodic s horsimi parametrami.  ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #64 kedy: 16. Jún , 2008, 23:28:46 »

hej, o tom monster cable som to cital, najprv velka bublina, ako si profici davaju na basu iba monster a nic ine. a potom toto.
ja lubim take funkcie ze turbo boost a cojaviemco. sak nech mi tajtrlici spravia kabel ktory prenesie to co sa z basy preniest ma a nieze fialovy bude hrat iba E strunu a modry reaguje iba na hru trsatkom...
Zaznamenané

o-yep sro
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #65 kedy: 17. Jún , 2008, 03:06:00 »

Nedavno som doma nasiel pohodeny nejaky stary DiMarzio kabel a kedze uz dlho pouzivam Monster, tak som vyskusal ci tam je pocut nejaky rozdiel. Nebolo to nic moc zasadne, ale pocutelny rozdiel tam je. Asi som obet marketingu , ale Monster budem kupovat aj nadalej aj ked su drahe jak svina.
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 03:06:50 od Semish » Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #66 kedy: 17. Jún , 2008, 08:25:49 »

podla mna je zasa naprd ten evidence.....ale monster som povazoval za dobry i ked porovnatelny s planet waves ....... neviem ako je to s pevnostou a tak...asik ostanem pri planet waves....

....niesom obet marketingu...(sam ho studujem)...ale proste moje usi to pocuju ze tie srackove kable nehraju a rychlo sa rozbiju...tak ked potrebujem taky co hra avydrzi tak je jasne ze si ho nekupim.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #67 kedy: 17. Jún , 2008, 08:55:17 »

mne sa osvedcili konektory Neutrik a kable Sommer. su skoro neznicitelne a spolahlive. to ze zvukovo nieco uberu je aj tak pocut len v studiu, alebo ked hram sam. S kapelou to je skoro jedno. Z PAcka nepoleze o triedu lepsi zvuk ked pouzijem superdrahe kable. a mam predsa aj korekcie na aparate aby som si ten zvuk podla predstav dokorigoval..
Zaznamenané

FALLGRAPP
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #68 kedy: 17. Jún , 2008, 09:18:41 »

Nedavno som doma nasiel pohodeny nejaky stary DiMarzio kabel a kedze uz dlho pouzivam Monster, tak som vyskusal ci tam je pocut nejaky rozdiel. Nebolo to nic moc zasadne, ale pocutelny rozdiel tam je. Asi som obet marketingu , ale Monster budem kupovat aj nadalej aj ked su drahe jak svina.


Monster mal tych modelov dost vela, pokial si spokojny a drzia tak nemas dovod menit. Niektori ludia mali problem s tym, ze im odchdazdali ako na beziacom pase. Zas ale take zle ako "Cort" za par korun to iste nebolo - to si pamatam, ze hned ako sa kupili, rovno som preletuval zle fungujuce koncovky...zaruka nezaruka..sikmaci setrili cinom. :D

treba skusit urobit double blind test niekedy :)
Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #69 kedy: 17. Jún , 2008, 09:22:25 »

mne sa osvedcili konektory Neutrik a kable Sommer. su skoro neznicitelne a spolahlive. to ze zvukovo nieco uberu je aj tak pocut len v studiu, alebo ked hram sam. S kapelou to je skoro jedno. Z PAcka nepoleze o triedu lepsi zvuk ked pouzijem superdrahe kable. a mam predsa aj korekcie na aparate aby som si ten zvuk podla predstav dokorigoval..
Tak to s tym dorovnanim korekciami na aparate som si myslel aj ja....ale nekvalitny kabel ti prida aj ine "super" efekty...fazovy posun a podobne, vysledkom je ze zvuk nieje cisty, ale akoby prehnany cez zle nastavene modulacne efekty....Ale to som zistil az ked som v klude porovnal s poriadnym kablom, cize ano v kapele to nieje take tragicke :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #70 kedy: 17. Jún , 2008, 09:35:02 »

to su spickove japonske kable so zabudovanym phaserom, niektori kvoli tomu kupuju special krabicky, ty to mas zadara  ha ha ha

konektory ake odporucate? pozlatene? planet waves tusim robia s pozlatenou spickou..
Zaznamenané
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #71 kedy: 17. Jún , 2008, 09:36:44 »

to su spickove japonske kable so zabudovanym phaserom, niektori kvoli tomu kupuju special krabicky, ty to mas zadara  ha ha ha

konektory ake odporucate? pozlatene? planet waves tusim robia s pozlatenou spickou..
Inak si trafil, presne Phaser to pripomina, taky jemny v basoch  ha ha ha A robilo to na vsetkych novsich Proel kabloch co som skusal  Smútim
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #72 kedy: 17. Jún , 2008, 15:26:57 »

Proel HPC130+obycajny original neutrik...lepsi kabel som zatial nevidel(je v podstate tazko znicitelny)pouzivam iba to, letujem si to sam resp. naletoval som a pokoj, pripadne znacka Cordial, je ze vraj v pohode, ale dost draha
Zaznamenané

WEIRD THRASH
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #73 kedy: 17. Jún , 2008, 15:44:46 »

Proel HPC130+obycajny original neutrik...lepsi kabel som zatial nevidel(je v podstate tazko znicitelny)pouzivam iba to, letujem si to sam resp. naletoval som a pokoj, pripadne znacka Cordial, je ze vraj v pohode, ale dost draha
No ja som si robil z HPC100 tusim, a prave som pzoeral ze to su asi najnizsia rada...takze sa necudujem ze som nebol spokojny....cize skusim zohnat tu HPC130ku..resp este sa mi pacil HPC1100N5 taky s bavlnenym opletanim a uvidime co to spravi :)
Zaznamenané

angryturtle
nováčik
*
Príspevkov: 25



« Odpoveď #74 kedy: 17. Jún , 2008, 17:13:23 »

Tak to s tym dorovnanim korekciami na aparate som si myslel aj ja....ale nekvalitny kabel ti prida aj ine "super" efekty...fazovy posun a podobne, vysledkom je ze zvuk nieje cisty, ale akoby prehnany cez zle nastavene modulacne efekty....Ale to som zistil az ked som v klude porovnal s poriadnym kablom, cize ano v kapele to nieje take tragicke :)

nesuhlasim ... kurvice zvuku ako kable proel je pocut aj vo velmi nahlas hrajucej kapele (z vlastnej skusenosti aj ako posluchac aj ako clen hrajucej kapely)
Zaznamenané

Vintage V100MRHB + Seymour Duncan SH6 Bridge
Laney LV300H
Kustom Quad 412A
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.