Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Júl , 2024, 08:44:11
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167804 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #255 kedy: 19. Jún , 2010, 18:25:29 »

nejdem sa tu hadat o kabloch, ked tam niekto pocuje tie strasne rozdiely, tak prosim, ale napr. raz tu robili ludia test, kde na nejakej drahej aparature pustali tie iste skladby a porovnvali mp3ky roznych bitrate-ov s wavom a velaktori nepoculi rozdiel ani medzi 192 kilovou mp3 a wavom  Popiskujem si

cize aj tu  by bolo velmi dobre spravit takyto test, kde ludia nebudu vidiet obaly z kablov a hlavne cenovky na nich, ale budu iba pocuvat a tam by sa videlo, ako to je  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #256 kedy: 19. Jún , 2010, 18:34:52 »

...

BTW  od konektora v tom audiopristroji moze byt pouzitych 30cm cinskeho koaxu do plosneho spoja a niktoho to netrapi lebo to nevidi co je vnutri :)


vsak to :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #257 kedy: 19. Jún , 2010, 18:37:07 »

a každý máme "iné" uši  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #258 kedy: 19. Jún , 2010, 18:38:03 »

...Myslim prepajaci medzi CD playerom a zosilovacom....

debata bola o speaker kably, nie o kabloch medzi dvoma audio zariadeniami, kde sa este signal bude zosilovat...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #259 kedy: 19. Jún , 2010, 19:37:22 »

debata bola o speaker kably, nie o kabloch medzi dvoma audio zariadeniami, kde sa este signal bude zosilovat...

Hej, ja som to vztahoval na audio. Tam inak robi reprokabel min. tolko co prepajacie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #260 kedy: 20. Jún , 2010, 08:40:27 »

no keby ste zacali riesit este napajacie kable, tak to dovidenia  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #261 kedy: 20. Jún , 2010, 09:23:44 »

nejdem sa tu hadat o kabloch, ked tam niekto pocuje tie strasne rozdiely, tak prosim, ale napr. raz tu robili ludia test, kde na nejakej drahej aparature pustali tie iste skladby a porovnvali mp3ky roznych bitrate-ov s wavom a velaktori nepoculi rozdiel ani medzi 192 kilovou mp3 a wavom  Popiskujem si

cize aj tu  by bolo velmi dobre spravit takyto test, kde ludia nebudu vidiet obaly z kablov a hlavne cenovky na nich, ale budu iba pocuvat a tam by sa videlo, ako to je  Bavím sa skvele

len napriklad neznamena ze mne sa paci kazdy kabel za 50e a viac.. napriklad elixir som predal a ostal som pri PW a monster rockoch.. cize jedine co by ti niekto povedal je ze - ano cislo 2 ma viac vysok .. lenze to sa moze pacit jednemu a nepacit druhemu... ja napriklad pri pomerne vyskovom geare nepotrebujem vyslovene kabel co mi to tam este zvyraznuje  :) a podobne.. tie kable budu hrat vsetky relativne dobre len jednemu sa bude pacit jedno a druhemu zas druhe.. klasika
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #262 kedy: 20. Jún , 2010, 09:26:29 »

a ešte iné je počúvať a iné na tom hrať...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #263 kedy: 20. Jún , 2010, 10:07:56 »

a ešte iné je počúvať a iné na tom hrať...
náááá  šak tu skoro nikto nehrá- česť práci auuu   No hanbím sa..   vynimkám  Žmurk ,všetcia len počúvajú / či p.čuvajú? /  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 20. Jún , 2010, 10:08:43 od udry » Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #264 kedy: 20. Jún , 2010, 13:27:18 »

Aj tak najlepší kábel z nástroja do komba mal basák z prvej kapely v ktorej som hral..taký tenučký a strašne dlhý...hlavne preto, lebo sa naň dalo na tom kombe chytiť rádio :-D :-D :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #265 kedy: 20. Jún , 2010, 16:08:54 »

Ja Ti mozem odprisahat, ze v nich pocujem casto velmi velky rozdiel a som si vybral ten, co mi sedel asi zo 4 najviac. Myslim prepajaci medzi CD playerom a zosilovacom. Takisto sme robili aj kedysi v redakcii testy viaceri a zaujimave, ze poculi rozdiely vsetci. Iste, niekomu viac sedel jeden niekomu druhy. Velky rozdiel je medzi medennymi a striebornymi.

Ci mi chces nahovorit, ze sa nam to vsetkym kolektivne zdalo a ze renomovane high end casaky si to vsetko vymyslaju?  Popiskujem si
Ja ti môžem odprisahať, že ten rozdiel nepočuješ, len si to myslíš!
Tie testy v redakcii určite neboli blind (testovaní vtedy nevidia, čo hrá). Skús taký test: požičaj kábel madzi CD a zosík "highendový" v cene povedzme 300 €, a druhý z hypermarketu v cene 1 €. Po zvukovej ukážke odídeš z posluchovej miestnosti a tvoja frajerka alebo kamoš vymenia, alebo nevymenia kábel. Urob aspoň desať posluchov a zapíš, kedy je ten zvuk lepší a kedy horší. Budeš sa veľmi čudovať...
Andrej
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #266 kedy: 20. Jún , 2010, 16:16:30 »

Sorry - ale toto sa mi nezdá...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #267 kedy: 20. Jún , 2010, 16:18:10 »

Ja ti môžem odprisahať, že ten rozdiel nepočuješ, len si to myslíš!
Tie testy v redakcii určite neboli blind (testovaní vtedy nevidia, čo hrá). Skús taký test: požičaj kábel madzi CD a zosík "highendový" v cene povedzme 300 €, a druhý z hypermarketu v cene 1 €. Po zvukovej ukážke odídeš z posluchovej miestnosti a tvoja frajerka alebo kamoš vymenia, alebo nevymenia kábel. Urob aspoň desať posluchov a zapíš, kedy je ten zvuk lepší a kedy horší. Budeš sa veľmi čudovať...
Andrej

No praveze boli blind, dokonca sa z toho robila anketa, to bola aj podstata testu. :) Ver mi, ze tie rozdiely boli velmi vyrazne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #268 kedy: 20. Jún , 2010, 16:25:19 »

No praveze boli blind, dokonca sa z toho robila anketa, to bola aj podstata testu. :) Ver mi, ze tie rozdiely boli velmi vyrazne.
Rozdiel medzi dvoma káblami (stále je reč o prepoji CD-zos) sa nedá zmerať prístrojmi, a uši sú oveľa nedokonalejšie, takže neverím.
Andrej
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #269 kedy: 20. Jún , 2010, 16:26:25 »

Rozdiel medzi dvoma káblami (stále je reč o prepoji CD-zos) sa nedá zmerať prístrojmi, a uši sú oveľa nedokonalejšie, takže neverím.
Andrej

 Bavím sa skvele Hej, vsetci highendisti si to len vymyslaju a len tak zo srandy si kupuju drahsie, ked mozu mat za euro z Tesca.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.