Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 10:21:55
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167895 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #615 kedy: 03. Apríl , 2011, 14:39:53 »

No ved prave toto co si napisal je u kazdej znacky ine co do kvality, takze na znacke zalezi.
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #616 kedy: 03. Apríl , 2011, 15:25:55 »

Káble nie sú víno a borovička, kľudne ich môžeš miešať

Kamarat vcera miesal a uplne v pohode, len po case vymenil vino za pivo  Bavím sa skvele
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #617 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:46:21 »

Kto tvrdí, že na zvuku medzi dvoma reprokáblami môže byť rozdiel, s tým sa môžem staviť napr o 1000 €. Nezahrávaj sa

rozdiel tam isto je - hlavne ak vezmes nejaky suntacky nekvalitny a poriadny kabel s hrubymi zilami, rovnako plati to plati aj o ostatnych signalovych. hlavne nech ma kabel poriadnu zilu, dobre tienenie a kvalitne koncovky, potom na znacke nezalezi

Prepáč, opravujem: Kto tvrdí, že na zvuku medzi dvoma reprokáblami môže byť POČUTEĽNÝ rozdiel, s tým sa môžem staviť napr o 1000 €.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #618 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:47:20 »

nie ze moze byt pocutelny, ale dokonca aj je! a kto tvrdi ze nie musi byt hluchy ako poleno.
Zaznamenané

stoka!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #619 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:48:20 »

nie ze moze byt pocutelny, ale dokonca aj je! a kto tvrdi ze nie musi byt hluchy ako poleno.

Asi tak. Dokonca aj na gitarovej aparature, o hifi uz ani nehovorim.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #620 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:49:30 »

nie ze moze byt pocutelny, ale dokonca aj je! a kto tvrdi ze nie musi byt hluchy ako poleno.
Dáš tisíc, ak to nebudeš počuť Huh!
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #621 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:51:06 »

andrej pocuj, to ze ty ten rozdiel nebudes pocut (lebo si podla vsetkeho co tu pises uplne hluchy - bez urazky), to neznamena ze ostatni ho nebudu pocut :)

kludne dam 1000, ja rozdiel pocut budem a ty nie, kto vyhra? dokonca to mozeme aj v studiu natocit :)
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2011, 16:51:24 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #622 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:54:23 »

andrej pocuj, to ze ty ten rozdiel nebudes pocut (lebo si podla vsetkeho co tu pises uplne hluchy - bez urazky), to neznamena ze ostatni ho nebudu pocut :)

kludne dam 1000, ja rozdiel pocut budem a ty nie, kto vyhra? dokonca to mozeme aj v studiu natocit :)
Ja ho samozrejme počuť nebudem, moje ucho nerozozná tisícinu decibelu. Ale stavím tú tisícku, že ani tvoje.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #623 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:56:42 »

andrej, uz sa nauc prosim ta jednu vec, ze usi nepocuju cisla, usi pocuju zvuk.

davnejsie sme robili test repro kablov a na pocudovanie sme tie rozdiely poculi. dokonca ich pocuju tisicky dalsich ludi, co to popisuju na internete.

sme snad vynimocni??
Zaznamenané

stoka!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #624 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:59:19 »

andrej, uz sa nauc prosim ta jednu vec, ze usi nepocuju cisla, usi pocuju zvuk.

davnejsie sme robili test repro kablov a na pocudovanie sme tie rozdiely poculi. dokonca ich pocuju tisicky dalsich ludi, co to popisuju na internete.

sme snad vynimocni??
Keď vieš, aký kábel je zapojený, tak "počuješ". Náš test by bol samozrejme blind.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #625 kedy: 03. Apríl , 2011, 16:59:47 »

andrej, uz sa nauc prosim ta jednu vec, ze usi nepocuju cisla, usi pocuju zvuk.

davnejsie sme robili test repro kablov a na pocudovanie sme tie rozdiely poculi. dokonca ich pocuju tisicky dalsich ludi, co to popisuju na internete.

sme snad vynimocni??

To sa vam vsetko len zda. Aj milionom ludi, co pocuju rozdiely medzi lampami. A vsetci audiofili su uchylni, kedze CD z Tesca za 150 evri zahra samozrejme rovnako.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #626 kedy: 03. Apríl , 2011, 17:01:18 »

Keď vieš, aký kábel je zapojený, tak "počuješ". Náš test by bol samozrejme blind.

Ale ved tu nejde o hadanie znacky. Tu ide len o to, ze mozu byt/budu pocutelne rozdiely medzi jednotlivymi kablami.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #627 kedy: 03. Apríl , 2011, 17:02:27 »

Keď vieš, aký kábel je zapojený, tak "počuješ". Náš test by bol samozrejme blind.

samozrejme ze blind.

andrej, inak uz sa da ist priamo k usiarovi, netreba cakat u obvodneho na vymenny listok.
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2011, 17:03:47 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #628 kedy: 03. Apríl , 2011, 17:03:48 »

Ale ved tu nejde o hadanie znacky. Tu ide len o to, ze mozu byt/budu pocutelne rozdiely medzi jednotlivymi kablami.
Hovoríme o reprokábloch. Medzi gitarovými môže byť počuteľný rozdiel.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #629 kedy: 03. Apríl , 2011, 17:11:57 »

Hovoríme o reprokábloch. Medzi gitarovými môže byť počuteľný rozdiel.

ze si to nikdy neskusal? ja som tomu napriklad neveril az sme to nevyskusali a aj ked som to povazoval za blbost nakoniec som bol prekvapeny co dokaze repro kabel vo zvuku narobit... Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.