Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
07. Október , 2024, 07:30:16
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: fender lsr roller nut  (Prečítané 4644 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
dury
nováčik
*
Príspevkov: 39



« kedy: 22. Júl , 2008, 12:50:50 »

http://www.fender.co.uk/products//search.php?partno=0990812000

mate niekto skusenosti?da sa to osadit na kazdy strat?alebo som este cital tu na fore o nejakych grafitovych nulakoch,co je lepsie?dik
Zaznamenané

Stonebridge GS 40 CM
Furch DX 61-12
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1 kedy: 22. Júl , 2008, 12:53:18 »

Ked to chces dat na strat, musis troska odpilnikovat z krku, kedze tento nulak je sirsi ako bezny nulak + sa do krku uchyti srubami. Mna tento fakt odradil od kupy, kedze neviem kto by mi to spravil a ja sam by som to isto nerobil, kedze by som mohol dosrat ladenie gitary
« Posledná zmena: 22. Júl , 2008, 12:54:21 od Juraj_T » Zaznamenané
dury
nováčik
*
Príspevkov: 39



« Odpoveď #2 kedy: 22. Júl , 2008, 12:56:15 »

ja som to samozrejme nechcel menit sam.to by som dal nejakemu odbornikovy
Zaznamenané

Stonebridge GS 40 CM
Furch DX 61-12
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #3 kedy: 22. Júl , 2008, 12:58:08 »

Tak potom daj vediet kto, za kolko a s akym vysledkom Ti to spravil + ci to nejako zmenilo zvuk nastroja. Ja som uvazoval aj o mosadznom nultom prazci, tie synteticke a grafitove su mi nejako principialne proti srsti
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #4 kedy: 22. Júl , 2008, 12:58:13 »

http://www.shop.muzikus.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=8717

Musis si premerat aj sirku hmatnika, aby sedel. Na origos strat by mal sediet. Aj ked tusim korejsky Fender Showmaster ma trosku uzsi krk sa mi zda.
Zaznamenané

dury
nováčik
*
Príspevkov: 39



« Odpoveď #5 kedy: 22. Júl , 2008, 13:05:45 »

no ak to dam spravit,zatial len zhanam info, tak sa urcite s vysledkom pochvalim.ale ja som v manchestri tak budem hladat servis tu.
Zaznamenané

Stonebridge GS 40 CM
Furch DX 61-12
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 22. Júl , 2008, 13:06:26 »

Tak potom daj vediet kto, za kolko a s akym vysledkom Ti to spravil + ci to nejako zmenilo zvuk nastroja. Ja som uvazoval aj o mosadznom nultom prazci, tie synteticke a grafitove su mi nejako principialne proti srsti
marianguitar to menil na svojom fire by lm strate, kde bol nejaky plastovy nulak - okrem minimalizacie trenia na nultom prazci a s tym suvisiacej stability ladenia spozoroval aj narast sustainu a zlepsila sa konkretnost tonu. menil mu to rudo sivcak
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 22. Júl , 2008, 13:08:57 »

Ja osobne kovove nulte pražce nemam rad.Zvuk mi pripada "plechovejši". / samozrejme môžete oponovat,že aj kobylka/tremolo su kovove,ale čim viac kovu,tym pre mna plechovejši zvuk/.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #8 kedy: 22. Júl , 2008, 13:11:52 »

Ja osobne kovove nulte pražce nemam rad.Zvuk mi pripada "plechovejši". / samozrejme môžete oponovat,že aj kobylka/tremolo su kovove,ale čim viac kovu,tym pre mna plechovejši zvuk/.

No, toho sa bojim, ze sa zmeni charakter zvuku ku viac kovovejsiemu. Add marianguitar - to fakt zmena nulaku mu zvysila sustain ? Nebude to tym ze mu ten gitarar nastavil gitaru ako treba asi aj vymenil struny za nove ? :)
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #9 kedy: 22. Júl , 2008, 13:12:59 »

Tiez sa mi to nezda. Nulty prazec ma predsa vplyv na zvuk len pri hrani prazdnych strun nie?
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #10 kedy: 22. Júl , 2008, 13:15:18 »

Tiez sa mi to nezda. Nulty prazec ma predsa vplyv na zvuk len pri hrani prazdnych strun nie?
Jasne ze iba pri prazdnych strunach. Sustain sa moze zvysit dobrym nastavenim alebo pripadne zarovnanim prazcov.
Zaznamenané

dury
nováčik
*
Príspevkov: 39



« Odpoveď #11 kedy: 22. Júl , 2008, 13:30:31 »

no ale ked nulty prazec ma vplyv na zvuk iba pri prazdnych strunach,tak ten plechovejsi zvuk sa tiez prejavi iba pri hrani prazdnych strun,alebo nie?takisto konkretnost tonu.
Zaznamenané

Stonebridge GS 40 CM
Furch DX 61-12
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 22. Júl , 2008, 13:35:07 »

ano, zmeny sa prejavia hlavne na prazdnych strunach..
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #13 kedy: 22. Júl , 2008, 13:36:27 »

Tiez si myslim, ale mne by to aj tak vadilo. Lenny signature ma mosadzny nulty prazec od vyroby napr. http://www.fendercustomshop.com.au/srvlenny/ . Myslim ze aj malmesteen to ma na signature strate tak.
Zaznamenané
dury
nováčik
*
Príspevkov: 39



« Odpoveď #14 kedy: 22. Júl , 2008, 13:46:09 »

no ale to sa tazko porovnava dva rozne modely.nemozem prist do obchodu skusit nejaky signature model co ma lsr nulak a podla toho zistit ako to bude zniet na mojom highway
Zaznamenané

Stonebridge GS 40 CM
Furch DX 61-12
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 23 otázok.