Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. September , 2024, 20:38:23
Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TELECASTER KELLER A USA  (Prečítané 32745 krát)
0 užívateľov a 11 Hostí prehliada túto tému.
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« kedy: 06. Október , 2008, 10:39:20 »

Urobili sme porovnavaci test troch gitar. a to 52 tele USA, tele 52 Igor Keller made a standard USA... len pod cislami su tu zvukove ukazky... ani ja neviem ktora gitara je ktora.. moj test zverejnim neskor, ale mam ho hotovy a neovplyvni to vas nazor na jednotlive gitary a nebudem sa nim riadit, ci uz mam mazor taky alebo inaky... nie som velky zastanca homemade nastrojov a tento test to mozno zmeni, mozno potvrdi... tu su ukazky su nahravane na Vox ac 50 a Orange OR 120.

http://www.uberpro.sk/test_tele.zip
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1 kedy: 06. Október , 2008, 11:07:04 »

Urobili sme porovnavaci test troch gitar. a to 52 tele USA, tele 52 Igor Keller made a standard USA... len pod cislami su tu zvukove ukazky... ani ja neviem ktora gitara je ktora.. moj test zverejnim neskor, ale mam ho hotovy a neovplyvni to vas nazor na jednotlive gitary a nebudem sa nim riadit, ci uz mam mazor taky alebo inaky... nie som velky zastanca homemade nastrojov a tento test to mozno zmeni, mozno potvrdi... tu su ukazky su nahravane na Vox ac 50 a Orange OR 120.

http://www.uberpro.sk/test_tele.zip

tu trojku (3) by som nechcel.  1 a 2 mi zneju podobne.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #2 kedy: 06. Október , 2008, 11:23:09 »

si robiš srandu to je to iste s tymto keby sa idem zapodievat v študiu tak dostanem facku ..ak je jedna jeho je super to sa neda hodnotit čo je lepšie v kapele to už vobec nerozoznaš ,toto su milimetre a keby nepovieš že su to rozdielne gitky tak NIK nevie!!,,ale tym som nepovedal nič o hodnote gitary Bavím sa skvele Bavím sa skvele
a nahraj nejaky squire a bude sranda ked tiež bude taky
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 06. Október , 2008, 11:28:11 »

rozdiely su milimetrove to je pravda!!!!!!!!!!!
inak doneste niekto squier  mozno to bude fakt prekvapujuce....
Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #4 kedy: 06. Október , 2008, 11:32:39 »

To by aj mna zaujímalo ako je daloko squier od Tele USA a Keller  Zdravíčko Kto vie, možno tam budú tiež len milimetre  Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #5 kedy: 06. Október , 2008, 11:33:08 »

takze clean sa mi najviac paci jednotka, ale nie moc, ten snimac ma mensi vystup a znie z nich najkrajsie ale toto je slaby TWANG  Beeee

orange sa mi zas najviac paci dvojka, pripomina mi to r.e.m.

medzi orange 1 a orange 2 je zasadny rozdiel v charaktere zvuku. ak je v tych gitarach rovnaky snimac, tak sa zo mna stava veriaci, pretoze toto je fakt rozdiel. orange 1 bude ten snimac, na ktorom sa hra clean 1.

orange gain sa to uz straca, zacina hrat velku rolu aparat. su tam rozdiely ale to su uz picoviny, cize zacinam chapat ze sa nezhodnem pri debatach o zvuku s niekym co hra na humbuckeroch cez vacsi gain, pretoze jeden rozprava o jablckach a druhy o gulickach

z voxov je najlepsi zas ten prvy, ostatne nemaju moc charakter.

CIZE: vzhladom na to co ma tele robit je pre mna najlepsia  jednotka, ale ani ta sa mi moc nepaci  Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #6 kedy: 06. Október , 2008, 11:35:09 »

rozdiely su milimetrove to je pravda!!!!!!!!!!!
inak doneste niekto squier  mozno to bude fakt prekvapujuce....
ano ano dusky.. do tyzdna a do dna donesiem rad svojho noveho squier tele! 
« Posledná zmena: 06. Október , 2008, 11:35:25 od palii » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #7 kedy: 06. Október , 2008, 11:36:31 »

somarina je to to iste začni hrat s kapelou a nerozoznaš ,to pocity z hrania budu ine to hned citiš""toto je pani gitara" a pocit je doležity
Squire bude o pol centaku inde Bavím sa skvele
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #8 kedy: 06. Október , 2008, 11:37:25 »

ano ano dusky.. do tyzdna a do dna donesiem rad svojho noveho squier tele! 
to su dobre gitky uvidiš Mato D. ma jednu a neda ju za nič Bavím sa skvele
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Október , 2008, 11:38:59 »

Podľa ukážok by som zobral práve trojku.. Jednotke chýba bas. Ale tie rozdiely sú inak malé, jednoduchým dokrútením korekcií na aparáte by sa z nich dostal skoro identický zvuk..  Pochybujem, či by niekto rozlíšil, s ktorou gitarou by bola nahratá nejaká konkrétna skladba.

A myslím tiež, že ani dobrý Squier by sa nedal rozoznať. Pred časom som vyberal pre žiaka nejaký a porovnával som lacný Fender za 20000, Squier za 9000 a za 6000 a ten najlacnejší hral najlepšie. Tak nebolo nad čím špekulovať. :)
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #10 kedy: 06. Október , 2008, 11:39:08 »

somarina je to to iste začni hrat s kapelou a nerozoznaš ,to pocity z hrania budu ine to hned citiš""toto je pani gitara" a pocit je doležity
Squire bude o pol centaku inde Bavím sa skvele
je tam malo charakteru, v kapele to nerozoznam, na nahravke ano, ale fakt to vsetko malo cvendzi cinka zvoni.. je to proste malo
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #11 kedy: 06. Október , 2008, 11:41:59 »

Podľa ukážok by som zobral práve trojku.. Jednotke chýba bas. Ale tie rozdiely sú inak malé, jednoduchým dokrútením korekcií na aparáte by sa z nich dostal skoro identický zvuk..  Pochybujem, či by niekto rozlíšil, s ktorou gitarou by bola nahratá nejaká konkrétna skladba.

A myslím tiež, že ani dobrý Squier by sa nedal rozoznať. Pred časom som vyberal pre žiaka nejaký a porovnával som lacný Fender za 20000, Squier za 9000 a za 6000 a ten najlacnejší hral najlepšie. Tak nebolo nad čím špekulovať. :)
Pitu maš pivo zhodli sme sa presne tak to je do botky,citili by sme že na niektorej by sa nam lepšie hralo to určite
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 06. Október , 2008, 11:44:04 »

Pitu maš pivo zhodli sme sa presne tak to je do botky,citili by sme že na niektorej by sa nam lepšie hralo to určite

Presne, ide o pocit z hry pri takýchto gitkách..  Na zdravie!
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 06. Október , 2008, 11:47:48 »

recenzie a testy sa robia na celom svete a aspon nieco naznacia a niekomu pomozu pri rozhodovani a usetria niekedy cas... ich totalna pravdivist a uplna objektivita je dopredu vylucena. to by vedeli len stroje, ale to ani nechce byt cielom testov, nie?
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #14 kedy: 06. Október , 2008, 11:56:04 »

kua chlapi len aby IRISKA tiež tak nehrala
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.