Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 14:35:55
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Valwatt session v pivnici  (Prečítané 26401 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 15. Október , 2008, 19:59:08 »

Diskusia k clanku: http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=97
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 15. Október , 2008, 20:01:04 »

bolo by fajn keby brdo doplnil pre lepsiu orientaciu technicke detaily  :) Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 15. Október , 2008, 20:11:42 »

pekny testik  Na zdravie! kvitujem prijemne prehravanie priamo na stranke a nie sa preklikavat cez linky :) ukazky su dobre a pacia sa mi a je tazko si vybrat :) tie aparaty su robene cisto na basu, alebo skor na gitaru ?
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 15. Október , 2008, 20:14:04 »

su to podla mojich info basove ampy. este dojde ku korekcii fotiek, doslo k chybe.
Zaznamenané

o-yep sro
zakky
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 15. Október , 2008, 21:42:06 »

pekne spracovane ale nejdu mi pustit ukazky Smútim

napis konkretne co ti nejde aky mas browser a podobne
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #5 kedy: 15. Október , 2008, 22:06:25 »

to: Pista
Jej ,no pekny clanok  :)
Som ani necakal ze to bude mat taku uroven,lebo viem aky matros si mal k dispozicii.
Nemali sme nosit tie 1,5 litrove patrony  Bavím sa skvele
Vadaka za prezentaciu mojich radií,ale este som si to poriadne nevypocul ,tak neviem ci sa za tie rarohy mam hanbit ,alebo na opak  Popiskujem si
Ake technicke detaily si mal presne na mysli ?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 15. Október , 2008, 22:16:23 »

asi napisat ktory model ma kolko W, ake lampy su v preampe a konci, nech je predstava. jedneho dna ta na nejaku 300ku ukecam  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #7 kedy: 15. Október , 2008, 22:24:03 »

asi napisat ktory model ma kolko W, ake lampy su v preampe a konci, nech je predstava. jedneho dna ta na nejaku 300ku ukecam  ha ha ha
Zajtra to sa o to pokusim.

300  ?§!. nie je to malo  Bavím sa skvele
sak mas 800 wattovy box ,tak nech sa neulieva za tie prachy  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 15. Október , 2008, 22:25:23 »

mne je jedno, len potom to bude mat dvesto kilou a ty tam napchas este dalsich X preampovych lamp  Na zdravie!
zajtra pripis, este fotky upratat a bude to konecne hotovo
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. Október , 2008, 23:33:39 »

pekne spracovane ale nejdu mi pustit ukazky Smútim
Skus iny browser, alebo si ukazky vytiahni z HTML kodu Bavím sa skvele Samozrejme nas to velmi mrzi. Mne ked to nejde vo Firefoxe, tak otvorim v Internet Exploreri a v pohode.
« Posledná zmena: 15. Október , 2008, 23:34:00 od Martinlm » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #10 kedy: 15. Október , 2008, 23:46:21 »

mne tie ukazky bezia cez FF aj pod Win aj pod Linuxom..  Zdravíčko
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 16. Október , 2008, 00:10:26 »

ze by chyba medzi stolickov a klavesnicov? Bavím sa skvele

a ten kto to zverejnil to tiez mohol skusit vo vsetkom....ktory to bol admin? mam nejake podozrenie  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 16. Október , 2008, 07:47:58 »

Pridal som pre istotu na spodok linky na uplne vsetky ukazky.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 16. Október , 2008, 07:58:33 »

pekne spracovane ale nejdu mi pustit ukazky Smútim
testovane na všetkých browseroch a fachči ak nejde odporúčam ešte google chrome

Super článok a pri tejto vete som sakra závidel:
Kód:
Vo chvíľach keď išlo cez 8 desiatok 400 w naplno som ohluchol a osprostel definitívne.
. Magické oko na Humbugu mi pripomenulo moj starý aparátik z Tesla Mono kde som tiež mal túto modrú zaujímavosť lampou EM84(ak si dobre pametám) tvorenú, a tiež som rád hluchol a dodnes lutujem že som sa ho v čase núdze zriekol.
Každopádne výborna recenzia, iste velmi zaujímavý test. A čo sa týka Valwattov
dielensky naozaj dokonale spracované a zvukovo veľmi zaujímavé aj ked tentokrát basovo.
« Posledná zmena: 16. Október , 2008, 07:59:29 od guitman » Zaznamenané

tatko fóra
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #14 kedy: 16. Október , 2008, 11:09:10 »

Chcel by som doplnit zopar upresnujucich a technickych informacii.
Neviem preco ,ale niektore ukazky dako prskaju.Nebol niektory mikrak alebo preamp pri nahravke prevaleny ? Pri tom rachote co tam bol by som sa ani nedivil. Bavím sa skvele

Zacnem teda chronologicky.
Valvatt 2204 MKII je uz asi stvrtym prototypom bassoveho ampu tejto konstrukcie.
Vzdy mi na predoslom modele nieco chybalo ,tak som sa nasral a sprvil posledny model ,kde je asi vsetko co som chcel .
Kazda mozna korekcna uprava,aku som si vzdy zelal na ampe.Bright ,Deep Shift ,atd.
Strasne sa mi pacil tucny ton Fendrov a prevalitelnost Marshalov plexi,tak som sa to na stvrty krat pokusil dako skombinovat. Vysledny zvuk sice nie je uplne totozny so spominanymi radiami ,ved to som ani nechcel a ani to nema zmysel nieco kopcit ,ale je v tychto mantineloch variabilny.
Koncepcne je amp rieseny najjednoduchsie ako sa dal 6x6L6GC , 4xECC8 + ECC81.
Ma dva citlivostne nezavisle vstupy High , Low a pre kazdy je pouzita separatna lampa a Gain.
Dalej nasleduju trojpasmove korekcie so spomianymi korekcnymi DEEPmi atd. az po Master Volume
Za zmienku stoji podotknut potak DRIVE.Je to presne to co v spolupracii s Gainom a korekciami dokaze menit zvuk ampu od cisteho az po znacne prevaleny.
Amp ma aj seriovu slucku (na ktoru je tiez pouzita jedna cela ECCcka ) a da sa aj prepajak s dalsimi hlavami,pre pripad ze vykon nestaci.Koniec sice tlaci 180wattov co vsak nemusi byt niekedy dost.
Mmochodom tento amp je aj v slabsej 100wattavej verzii,osadeny 8xEL86.Ozacil som ho ako 2204 MKII 8V.
Podobnost modeloveho cisla 2204 s popularnym Marshallom je ciste nahodna a koncepcia ampu nema nic spolocne s tymto modelom.Prvy model bol 2202 a uvedomil som si to az nedavno ze som sa dostal az k 2204ke.
Nechcelo sa mi uz spekulovat nad inym nazvom ,tak som to nechal tak.


Dalsim radiom je model nazyvany Valwatt Bass Amp V6 , osadeny 3xECC83 , 1x6N1P, 1xECC82 ,1x ECC81 a 6xEL34 alebo KT77.
Je to dvojkanal s uplne nezavyslimi celolampovymi retazcami.Dokonca ani vstupna lampa nie je spolocna.
Prvy kanal je rieseny na sposob zakladneho a nie moc variabilneho zvuku basgitary podobne aku Fendrov .
Druhy je cite aktivny  elektronkovy 5 pasmovy EQ s urcitymi korekcnymi presetmi , ako napriklad Deep, Shift ,Preshape.
Kazdy kanal ma este sepratne nastavitelny Presence.
Samozrejme ze nechyba ani seriovy FX,balance output a podobne kravoviny.
Koncak je navrhnuty tak ,aby s co najlacnejsich a najpouzivanejsich lamp ( EL34 ) som vytlacil maximum a to cez 220 wattov.
Mylna predstava väcsiny gitaristov je ze par EL34 da iba 50wattov a pri väcsom vykone sa nadmerne opotrebuvavaju.Bezne je to tak ,ale spravnym zladeni sietoveho zdroja ,vystupneho trafa ,nastavenim precovneho bodu a budenim su lampy schopne dodat az trojnasobok svojho stratoveho vykonu.
U gitarovych zosilnovacov je to trosku inak,lebo koncak je tiez urcitym stupnom na ktorom sa skreskuje a dava lampam napapat, ale bassovy amp je nieco ine.


O Humbugu napisem neskôr ,lebo to je kapitola sam o sebe. Nechajte ma vydýchať

« Posledná zmena: 16. Október , 2008, 11:26:31 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.