Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. September , 2024, 17:23:34
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Valwatt session v pivnici  (Prečítané 27877 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 16. Október , 2008, 11:24:58 »

Mohlo byť ešte viac a širšia škála čistých zvukov zosnímaných, tie čo sú tu ako čisté, už sú poväčšine málinko prevalené.

Hrá to inak fajn rockovo, chcelo by to aj inú zvukovú predstavu o tých aparátoch..
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 16. Október , 2008, 11:31:04 »

Mohlo byť ešte viac a širšia škála čistých zvukov zosnímaných, tie čo sú tu ako čisté, už sú poväčšine málinko prevalené.

Hrá to inak fajn rockovo, chcelo by to aj inú zvukovú predstavu o tých aparátoch..
To s tebov uplne suhlasim.
Secko to bolo strasne hr hr,malo casu ,moc hodin a sak vis.
Existuju aj ine nahravky zo studia u Peciho ,ale uz ich od neho pacim asi pol roka a furt nic.
Sak az bude finito z nahravanim ,tak snat to bude.

a hlavne by mal na to hrat poradny basak.
nic v zlom Pista,  :drink:myslel som tym seba  No hanbím sa..
« Posledná zmena: 16. Október , 2008, 11:34:31 od brdo prvy » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 16. Október , 2008, 12:23:19 »

Pekny clanok Pistik. Aj amp si mi pochvalil, som spokojny teraz. Cmuk chlapci :)

Akurat tie zvukove ukazky -- hmm, neviem nejako sa mi celkovo ten zvuk nepozdava nejake to je akoby ploche, moc 2D.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 16. Október , 2008, 13:01:44 »

Pekny clanok Pistik. Aj amp si mi pochvalil, som spokojny teraz. Cmuk chlapci :)

Akurat tie zvukove ukazky -- hmm, neviem nejako sa mi celkovo ten zvuk nepozdava nejake to je akoby ploche, moc 2D.
a kolko D by mal mat ten spravny zvuk v stereu? :-D
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 16. Október , 2008, 13:23:03 »

Pekny clanok Pistik. Aj amp si mi pochvalil, som spokojny teraz. Cmuk chlapci :)

Akurat tie zvukove ukazky -- hmm, neviem nejako sa mi celkovo ten zvuk nepozdava nejake to je akoby ploche, moc 2D.
A chybaju tomu bass-y. Žmurk
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1006



« Odpoveď #20 kedy: 16. Október , 2008, 13:25:32 »

Dobrý test.
Len tak ďalej, som rád že "BoB hype" pomaly doznel a chytá to tu serioznejší/odbornejší nádych.
 Na zdravie!  Na zdravie!  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #21 kedy: 16. Október , 2008, 15:08:26 »

Pista58 - pekne si to napisal, odteraz Ta pasujem na Pistu59

Ja neviem, co k tym nahravkam povedat... Nepocul som povodne, neviem, akymi presli upravami... Hlavne cim viac sa tomu venujem, tym viac riesievam zvuky nastrojov v kontexte a tym menej dokazem posudit holy zvuk. Holy zvuk dokazem posudit a ocenit, ked dostavam z toho masaz osobne priamo v tom kravale :) Nahrate je to vzdy ine a najlepsie je to vzdy posudzovat minimalne s bicimi...

Moje dojmy z testovania - jak Brdo stala rozprava o oblube starych zvukov a starych kapel, tak vsetky tieto testovane zosiky nemali problem okrem starodavneho zvuku  zazniet aj uplne aktualnym agresivnym soundom... Vsetky vedeli pracovat v roznych rezimoch korekcii a vsetky zvuky, co na nich sli nastelovat mne zneli nekompromisne presvedcivo...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 16. Október , 2008, 15:51:51 »

Hej, velmi milo ma tie aparaty prekvapili. Najma ten, co sme skusali v strede (nechce sa mi pozriet aky to je typ) mi velmi sedel obzvlast s Brdovou hrou.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #23 kedy: 16. Október , 2008, 16:02:21 »

myslis to kajlave smatlanie po hmatniku  ha ha ha
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 16. Október , 2008, 16:03:06 »


Dalsim radiom je model nazyvany Valwatt Bass Amp V6 , osadeny 3xECC83 , 1x6N1P, 1xECC82 ,1x ECC81 a 6xEL34 alebo KT77.
Je to dvojkanal s uplne nezavyslimi celolampovymi retazcami.Dokonca ani vstupna lampa nie je spolocna.
Prvy kanal je rieseny na sposob zakladneho a nie moc variabilneho zvuku basgitary podobne aku Fendrov .
Druhy je cite aktivny  elektronkovy 5 pasmovy EQ s urcitymi korekcnymi presetmi , ako napriklad Deep, Shift ,Preshape.
Kazdy kanal ma este sepratne nastavitelny Presence.
Samozrejme ze nechyba ani seriovy FX,balance output a podobne kravoviny.
Koncak je navrhnuty tak ,aby s co najlacnejsich a najpouzivanejsich lamp ( EL34 ) som vytlacil maximum a to cez 220 wattov.
Mylna predstava väcsiny gitaristov je ze par EL34 da iba 50wattov a pri väcsom vykone sa nadmerne opotrebuvavaju.Bezne je to tak ,ale spravnym zladeni sietoveho zdroja ,vystupneho trafa ,nastavenim precovneho bodu a budenim su lampy schopne dodat az trojnasobok svojho stratoveho vykonu.
U gitarovych zosilnovacov je to trosku inak,lebo koncak je tiez urcitym stupnom na ktorom sa skreskuje a dava lampam napapat, ale bassovy amp je nieco ine.


Podobne ma koncak rieseny aj Peavey VB-2:

225 watts into 2, 4 and 8 ohm loads
Six EL34 power tubes



:)
« Posledná zmena: 16. Október , 2008, 16:05:19 od MageZ » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #25 kedy: 16. Október , 2008, 17:44:05 »

Presne tak.
Kua zase opakuju  Bavím sa skvele
Ten môj da presne 240 ale to je uz uplne jedno.
« Posledná zmena: 16. Október , 2008, 18:07:22 od brdo prvy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #26 kedy: 16. Október , 2008, 17:45:49 »

presne tak.
kua zase opakuju  Bavím sa skvele
Ten môj da presne 240 ale to je uz uplne jedno.

vies co spravi Peavey, na ktorom 3 minuty tocis gombikmi ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 16. Október , 2008, 17:58:38 »

vies co spravi Peavey, na ktorom 3 minuty tocis gombikmi ?  Bavím sa skvele
jaj  Bavím sa skvele skoro som zabudol.
Nie ,to je normalne,uz bolo vela hodin a radio chcelo ist spat.
« Posledná zmena: 16. Október , 2008, 18:51:41 od brdo prvy » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 16. Október , 2008, 19:05:19 »

myslis to kajlave smatlanie po hmatniku  ha ha ha

Nevadi, tak sa ma.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #29 kedy: 18. Október , 2008, 22:14:08 »

inak Matko - naozaj su tie ukazky nejake trochu placate. akurat si to porovnavam s cerstvo sejmutym trandakovym Traceom a ten je dole plnsi. kombinacia bezna dynamika + kondik neni az tak super zjavne. to si ziada naozaj nejaky basovo kopakovy specialny model, co tie spodky dobre prenese...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.